51

Odp: Gołdap, sanatorium 'WITAL'

Ninka napisał/a:

Nie rozumiem,czemu mi ocenzurowano tego posta

już wyjasniam koleżanko
cenzorował automat dla słowa *urw* ....... juz poprawiłem cenzora
mam nadzieje że podobne niespodzianki już Cie nie spotkają
pozdrawiam serdecznie

Ninka napisał/a:

A podobno po 1989r nie ma już w  Polsce cenzury!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdziwiłabyś się ile jej jest obecnie ......... wink

Pogodnego dzionka big_smile

52

A tak a propos częstych gości spoza Kaszub w tym wątku: Jak wpisze się "Wital" w google to nasze forum wyskakuje jako jedna z pierwszych odpowiedzi, więc nic dziwnego że szukają tutaj informacji wink bo kto patrzy na drugą stronę wyników wyszukiwarki ;P

53

jedziemy z mężem do Witala 20 lipca, z okolic Puław możemy zabrać parę osób.lub po trasie,jeszcze jest nie ustalona.
zainteresowanych proszę o telefon na numer 0 693 642 814 -Tomasz

54

agakiosk napisał/a:

jedziemy z mężem

agakiosk napisał/a:

Tomasz

temat homoseksualizmu byl juz na tym forum poruszany.. tongue

55

przecież to koleżanka 'aga' jedzie z mężem Tomaszem winktongue

56

jo jo tongue ja tam wiem swoje big_smile

57

pewnie byś pojechał z kolezanką 'agą' tongue

58

naprawde sadzisz ze potrzebne mi jest sanatorium? tongue

59

fajnie chłopocki się bawicie , przynajmniej trochę radochy macie z mojego,,byka"---aga

60

agakiosk napisał/a:

przynajmniej trochę radochy macie

Bo tutaj takie doborowe towarzystwo humorzaste big_smile
Ale nie zrażaj się, na Paradę Równości i tak Cię nie zabiorą wink

61

cacy!:) zajrzę tu za 2 dni  ...narka

62

wybacz jezeli Cie urazilem smile a radocha z czegos musi byc, bo jakos smutno sie tu robi..

63

trochę mi głupio , bo fajna ze mnie kobitka , a o takie rzeczy mnie posądzacie ha>>>>:o

64

jak jestes fajna kobitka to zdajesz sobie sprawe ze to tylko glupie zarty i nie wezmiesz tego do siebie smile

65

a wracając do tematu-mój tata też jedzie tam 20 lipca wink

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

66

Witam,
A do jakiej grupy jest przypisany, chodzi mi o schorzenie? jeżeli mogę zapytać oczywiście?

67

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Już niedługo, bo w poniedziałek 20 lipca udaję się do tegoż sanatorium. Będę jechał samochodem i chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość wyjazdu na tzw. przepustkę. Mam tu na myśli wyjazd weekendowy, sobota rano do niedzieli wieczór.
Zapraszam również wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu do Gołdapi. Będę jechał z Malborka, ale oko0lice również nie stanowią problemu. Wyruszam w poniedziałek rano. Oczekuję pod nr tel. 509-153-398

68

jogomaj napisał/a:

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

witaj na naszym forum tongue
odnosnie pytania - gdy ja tam byłem to owszem i to nawet w piatek po południu do niedzieli wieczorka
zajecia kończyły sie w piatek do 18-tej góra 20-sta .......
tylko prywatnie osobiscie to Ci odradzam, wymaga to zgody lekarza opiekuna grupy
no i nie wiem na jakiej zasadzie jesteś kierowany, jezeli przez lekarza orzecznika to tym bardziej odradzam
wszystko co zbiora podczas badań przekaża do orzecznika łacznie z wszelkimi uwagami jakie zapisza w papirach
a przekonasz się potem że sporo zapisza, to co ci dadzą to pestka z tym co pójdzie do orzecznika
jak byłem tam to  było to juz chwila temu to raz a dwa jaki sens do Malborka jak piszesz zasuwać ?
wbrew pozorom to troche drogi ....... no ale punkt widzenia zaleznie od miejsca siedzenia ..... wiec życze powodzenia tongue
no i napisz potem jak tam było teraz ........
wszelkie uwagi z pewnością pomoga zainteresowanym kuracjuszom  smile

69

dostałam skierowanie do sanatorium,na 13-go sierpnia.może jedzie ktos w tym samym czasie?:)

70

Bardzo dziękuję za serdeczne przywitanie.
Mam nadzieję, że będzie możliwość wzięcia "przepustki" . Nie jest to jakaś zachciewajka, ale konieczność. A związane to jest datą ślubu i to własnego. A przecież nie będę prosił aby żona jechała do Gołdapi. Drzewo do ...?
Po powrocie skreślę kilka słów. Tymczasem pozdrawiam-Marek

71

Co do przepustek weekendowych to różnie bywa ze zgodą.Jeden  pan z mojego turnusu jeździł  do domu co tydzień (w piątek po zajęciach wyjeżdżał,a w poniedziałek rano przed pierwszymi zajęciami wracał) ale to tylko dlatego,że był z Suwałk,czyli do domu miał przysłowiowy rzut beretem. Natomiast taka dziewczyna z Warszawy chciała  dwudniową przepustkę,bo musiała się stawić w sądzie,to nie chcieli jej puścić.Ogólnie niechętnie dają zgodę na opuszczanie sanatorium.A jeśli ktoś po sanatorium będzie chciał się starać o zasiłek rehabilitacyjny albo o rentę,to lepiej niech nie jeździ  na przepustki, bo później(jak słusznie Stefan zauważył)taki wpis w papierach może zaszkodzić.Bo orzecznik w ZUS-ie zaraz stwierdzi,że jak pacjent na ,,wycieczki " jeździć miał siłę ,to i pracować może.

72

WITAM JADĘ 13 SIERPNIA SWOIM AUTEM Z LUBLINA MOGĘ ZABRAC TEL.505155646:cool:

Dodane pon 20 lip 2009 08:06:35 CEST :
JAKI PLAN ZAJEĆ MAJĄ POŁAMANCE NOGA PO OPERACJI

73

Witam.Ja chętnie bym sie zbrała,ale jadę z Elblaga

74

Witam serdecznie pana Administratora(Stefana):D:D:D Długo mnie tu nie było,ostatnio pisałam krótko przed wyjazdem do Witala,też miałam dziesiątki pytań odnośnie tego miejsca i uczciwie mówiąc trzeba tam po prostu pojechać i samemu sie przekonać:) na dzień dzisiejszy śmiało mogę powiedzieć, że jest tam po prostu bajecznie. Moje wspomnienia z tego miejsca zapisały sie głęboko w mej pamięci,poznałam tam wspaniałych rechabilitantów takich jak Ania,Janusz,Viola,Tomek,Małgosia,Konrad,p.Kamil i Kalinkę (Paulę)z recepcji..Są to osoby bardzo miłe, życzliwe i wiecznie uśmiechnięte..Czytając wcześniejsze wypowiedzi na tym forum jestem zaskoczona, ponieważ jedzenie jak i całokształt opieki w Witalu oceniam na bardzo dobry i godny polecenia...wszystko dograne na czas i porządek więc czego można chcieć więcej- organizatorzy starali się jak mogli aby kuracjusze mieli co wspominać.. Nie jestem fanatyczka alkoholu czy tez imprez w pokojach i może dlatego nie dopatrzyłam sie negatywów- nooo poza paroma facetami którzy szukali przygód co bywało z lekka uciążliwe:/ Tak poza tym cóż mogę dodać więcej,,jedynie to że życzę wszystkim nowym kuracjuszom miłego wypoczynku i więcej zrozumienia dla osób które tam pracują smile

Powodzenia!!!

75

Gosiula29 napisał/a:

Nie jestem fanatyczka alkoholu czy tez imprez w pokojach

tradycja  w narodzie ginie sad Tradycji nie szanuja,zwyczaje zanikaja nie bedzie kto   mial mlodym przekazac  spuscizny.Ech drzewiej to na takich wywczasach zdrowotnych bywalo  zacniej, hulanki i swawole,nie to co teraz.Nuda,ksiazki,gimnastyka .Zjesc ,spac a z rozrywek jeno telewizor.
Mam nadzieje ,ze tam chociaz starszy w nocy co? wink

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.