26

Odp: czy lubisz kartuzy?

ja tez kocham swoje[nasze wink ]male miasteczko... cisza, spokoj... zewszad las big_smile zawsze jest miejsce na spacerek z rodzinka... sama tez mieszkam calkiem niedaleko lasu, wiec z balkonu swieci mi sloneczko i conjawyzej obawiac sie moge podgladacza na drzewie lol wink
boli mnie to ze nie za bardzo jest tu co robic... :?
cos jeszcze chcialam napiac ale.. ale zapomnialam :? jak sie przypomni to dopisze

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

27

Kartuzy jak każde małe miasto: każdy o każdym wszystko wie, wydarzeń kulturalnych jak na lekarstwo, dulszczyzna wszechobecna. Z drugiej strony wszędzie można dojść w miarę szybko na piechotę, jest spokój i powszechnego bandytyzmu mniej niż w dużym mieście.

"Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której pewne praktyki uważane przez lewicę za szkodliwe staną się niedopuszczalne"- Sławomir Sierakowski

28

Ja też mieszkam w Kartuzach od urodzenia. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł mieszkać gdzieć indziej. Często jestem w Gdańsku i kiedy wracam do domu to czuję ulgę. Tu jest spokój, stała grupka znajomków, ulubiony pubik. Cenię ten spokój. Nie chce mieszkać nigdzie indziej.Nie obchodzi mnie co robią władze i afery w Kartuzach. Ja żyję swoim życiem i jestem szczęśliwy. Jest lightowo. Pozdrawiam smile

29

Nie obchodzi mnie co robią władze i afery w Kartuzach. Ja żyję swoim życiem i jestem szczęśliwy. Jest lightowo

...czy uważasz że to co się dzieje się na około oznacza "lightowo"? Według mnie tak nie jest i należy interesować się sprawami naszego miasta

"... wrogiem rzeczywistym, niebezpiecznym, są dla mnie zblazowani, uprzywilejowani dyletanci, którzy zdominowali i zablokowali machinę twórczości i wynalazczości na długie stulecia".

30

Wiktor-ale gdyby nagle wszyscy zaczeli sie w pełni interesowac gospodarka i polityką to chyba bysmy sie pozabijali...Ja szanuje Nemezis za jego wypowiedź-byle brał udział w wyborach...

31

...nie mówie żeby zaraz zapisywac się do partii i skandować na deptaku jej hasła, troche zaangażowania w życie miasta chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziło, poza tym jeśli ktoś ma iść na wybory tylko po to aby je zaliczyć i skreśli nie wiadomo kogo, niestety w wyniku tego do władz dostają się ludzie nie wiadomo skąd i w dodatku totalnie niekompetentni

"... wrogiem rzeczywistym, niebezpiecznym, są dla mnie zblazowani, uprzywilejowani dyletanci, którzy zdominowali i zablokowali machinę twórczości i wynalazczości na długie stulecia".

32

mi tez nie chodzi od razu o jakieś wielkie hasła-ludzie(spójrz np na wypowiedzi tego forum ,gdzie ze soba "dyskutuja" przeciwnicy)...a wystarczy serio na prawde maleńka orientacja-nie koniecznie od razu zaangazowanie...ludzie moga sie przeciez angazowac w np malowanie czy w fotografowanie-a jest u nas tez duzo ludzi którzy uprawiaja "pub-owanie"-nie wszyscy musza od razu interesowac się polityka..

33

...tu nie chodzi o zaangażowanie w świat polityki tylko o życie miasta w którym mieszkasz mnie nieciekawi czy p. Andrzej wywinął nowy numer w sejmie, natomiast jesli chodzi o naszych radnych i ich prace to owszem ponieważ to oni decydują o rozwoju naszego miasta a od ich decyzji wiele zależy, a niestety nie każda jest słuszna,

34

wiec jeednakowo chodzi o angazacje w polityke... an ie kazdy sie tym interesuje, np ja :? mi to kompletnie nie w sosie takie tematy... jesli bedzie chodzilo o wybory burmistrza czy cus.. to chyba moj "krzyzyk" przekalkuje sobie od siostry :?

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

35

Czy nie można lubic miejsca, w którym sie mieszka ? jesli komus jest źle może się wyprowadzić.  Posłuchajcie turystów którzy tu przyjeżdżają, oni sa zachwyceni miejscem, nasza gościnność i otwartość (czego polak nie zrobi dla pieniędzy,obcemu to by rękę oddał a sąsiadowi nóż w plecy-ale to tak na marginesie) położenie Kartuz- wsród jezior i otoczone lasem- to brzmi jak w bajce, a na co narzekają... na całą ogolnie pojętą infrastrukturę:fatalne drogi, brud panoszący sie wszędzie, który w iście ekspresowym tempie, my mieszkańcy, potrafimy stworzyć. Mieszkam "przy ulicy" to wiem, że po weekendzie, bede miec spory zbiór śmieci z odcinka 40 m: puszek po piwie, opakowań po lodach,papierosach i innych różnościach. Po czasie to już się nawet nie chce tego zbierać bo za pare dni syf jest spowrotem- a winą obarcza sie właściciela posesji. (bo to on zapewne tak śmieci sobie pod oknem).
Mamy świetną lokalizację, urok małego miasta, w którym spora część się zna i kojaży "z widzenia", ale co z tego skoro nie umiemy, a może nie chcemy tego dostrzec i korzystać.

człowiek rodzi się zmęczony i żyje po to aby odpocząć

36

MNIE INTERESUJE RACZEJ TA DUZA POLITYKA-A TO MAŁE POLITYKOWANIE BAWI...WSZYSTKO ZACZYNA SIE NA GÓRZE...A JESLI CHODZI O TE DROGI-TO SERIO-JEDŹCIE NA MAZURY-TAM TO DOPIERO SA DROGI...POLNE KRAJÓWKI tongue

37

Czy nie można lubic miejsca, w którym sie mieszka ? jesli komus jest źle może się wyprowadzić.

Oj to nie jest tak do końca  :twisted:  Łeba (i okolice) też jest fajna w sezonie (same foczki na plaży wink ) ale czy chciałabym tam mieszkać roll  :?: roll

38

no nie wiem czy w tym tłoku Łeby ,wśród hałasu i smieci(ton brudów)zyje sie tak fajnie...no i dwie głosne dyskoteki w srodku miejscowosci...a poza sezonem dziura zabita dechami...

39

Uuu big_smile  sezonik jest rulez  :twisted: a poza tym dziura do kwadratu.
Chętnie tam wracam ale mieszkać - nie, nie... nuda jak w Rajtuzach  big_smile

40

Ja tam wolę cichsze miejsca a nie takie dzikie spendy

41

i za frytki tam zapłacisz 8 zybli za 100g a za piwko 0,33 - 10zł
dziekuje-zostaje tutaj@!

42

za frytki tam zapłacisz 8 zybli za 100g a za piwko 0,33 - 10zł

Łoo  :!: to gdzie Ty jadasz  :?:  :?: Frytki 4 a piffko 5 zybli  big_smile

No to może Dębki  wink  :?: bo tu w urlopik nie zostaję  wink

43

debki ,władek ,jastrzębia ,półwysep-wszystko jedno..wszędzie w centrach tych miejscowości ,w knajpach masz dwa obowiazujące cenniki-letni i zimowy...pracowałam a tych rejonach jako przedstawiciel handlowy więc wiem dobrze...i jeszcze dzięki bardzo za siedzenie w tych korkach-w szczerym słońcu...a jak jeszcze remontowali dojazdową z pucka do władka-to dopiero tragedia...w ogóle wszystko jest tam droższe-nawet z głupia widokówke płacisz dwa razy  więcej niz u nas...
a!!I te :hotele" sa nieogrzewane-byłam w zeszłym roku-w długi weekend na pare dni-a że padało ,więc imprezowaliśmy w pokoju-niestety te noclegi sa przygotowane na lato-nie  przewidziano więc ogrzewania-zimno jak w psiarni-mielismy po trzy swetry na sobie...

44

LiLo, a przepraszam, mówiliśmy o Łebie czy o Kartuzach ? widać żle przeczytałam... przepraszam..a w Łebie to bym chciała mieszkać ale w sezonie letnim... jak jest ciepło, morze... wiatr... i te niektóre ciała..
Zimą to oczywiście w górach... itd.

człowiek rodzi się zmęczony i żyje po to aby odpocząć

45

Tam gdzie nas nie ma,  zawsze jest lepiej........ponoć  wink

Pogodnego dzionka big_smile

46

...pracowałam a tych rejonach jako przedstawiciel handlowy

Ja mam na myśli turystów, którzy są zachwyceni naszymi Kartuzami tak jak ja ( i Lwica wink ) Łebą, oczywiście w sezonie ogórkowym a zimą jak najbardziej góry :mrgreen:

Rulez Lwica :!:  wink

47

ludzie sa juz coraz mnie zachwyceni takimi zapchanymi miejscowosciami-gdzie ceny conajmniej jak we Włoszech czy na Kanarach-juz wolę tam za tą cene pojechac -poza małolatami,które machaja kuperkami-i w wyniku wakacyjnej miłosci-potem maja duuuuuże i słodkie problemy...
ja podaje tobie Lilo dowody na to-ze u nas wcale nie jest źle...każda miejscowośc ma swoje plusy i minusy...Mi sie udało-tutaj zyje w miare szczęśliwie ,tutaj mam druga połówkę ,psa i spłacam kredyt za mieszkanie ,znalazłam ciekawa ,rozwojowa - w miare dobrze płatna prace i bardzo lubie Kartuzy i żal mi wszystkich którzy mówią ze nigdy im sie tutaj nie uda...Uwielbiam tez zwiedzac i oglądac ,poznawac ludzi i ich zycie-ale zawsze wracajac do Kartuz czuje radość...DOM!

48

Co tam niby ciekawego w Łebie, jeszcze w sezonie.  Ukrop na brudnym piachu albo dmuchawa od morza.  Jeszcze pluskanie w wodzie, no to jeszcze pod warunkiem że glony albo inne paskudztwa nie przypłynęły.  Uczciwie  wytrzymałem  jeden  dzień, wypadało..... lol  lol  lol

Pogodnego dzionka big_smile

49

ja tez lubie w wolny weekend pojechac tam latem-posiedziec nad woda cały dzien...i kilka takich dni w sezonie wystarczy...czasami w tym tłoku to nawet miejsca nie znajdziesz zeby koc rozłozyć...

50

ludzie sa juz coraz mnie zachwyceni takimi zapchanymi miejscowosciami

Oj jakoś nie zauważyłam brak zainteresowania tymi miejscowościami wink  ja tam nie narzekam na tłumy można się w nich "znaleźć" wink a spokój mam w Kartuzach big_smile mieszkam przy lesie i jak otwieram rano okno to słyszę śpiew ptaków - normalna wieś :shock:   no i super :!:  big_smile
Jak to ujął kiedyś Mir@s poprostu nie jestem typem "domówki" wink

A czy w Kartuzach nie jest żle :?: hmm... neutral  u Ciebie i u mnie w kwestii osobistej jak widzę jest O.K., ale ogólnie  :?:..... nieciekawie  neutral