101

Odp: Dom czy mieszkanie

Powiem Ci, że im szybciej tym lepiej, mimo że teraz jest drogo, to za rok będzie jeszcze drożej hmm

W przyszłym roku nastapi przesycenie rynku, bedzie więcej nowych mieszkań niż chetnych... ceny spadną napewno... Jestem po pełnej analizie rynku wtórnego jak i nowo budowanych domów....
Ceny pojdą w dół jak możecie to się wstrzymajcie z budową czy też kupnem mieszkania....

Obawiam się, że ceny moga nie spaść :sad:  - nastąpi to napewno za klika/kilkanascie lat gdy kolejny niż demograficzny osiągnie wiek, w którym kupuję się swoje pierwsze mieszkanie.
Myśle, że teraz jeszcze zdrożeją domy, bo ostatne  wzrosty cen dotyczyły głównie mieszkań.

102

A czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki jest podatek gruntowy i jaki od nieruchomości w skali roku? Niezadługo mam być mieszkańcem tej szacownej gminy i ciekawi mnie jak to się kształtuje w porównaniu do Gdyni.

Ale gminy Kartuzy? Czy jakiejś innej w powiecie Kartuzy  :?: , bo każda gmina uchwala go indywidualnie - co roku.
Jeżeli chcesz znać stawki do wejdź na stronę intrnetową danej gminy i poszukaj stosownej uchwały RG/RM lub zadzwoń i zapytaj.
Ale jak znam życie, to są to stawki maxymalne  cool dopuszczone przez ustawę - gminy nadal nie rozmieją, że opuszczając stawkę podatku od nieruchomości przyciągną inwestorów.
ps.  grunt to też nieruchomość tyle, że niezabudowana
      budynek to - nieruchomość zabudowana
(to tak na marginesie, gdyby pani w urządzie "czepiała się" - o co Ci chodzi wink )

103

dzisiejsza gazeta prawna - polecam

104

Ja wolę dom nawet brałam kredyt hipoteczny na budowę i nie żałuję. Właśnie wszystko się rozpoczęło i jest zachwycona. Mamy już prawie wszystko dopięte na ostatni guzik. Została nam do omówienia kwestia ocieplenia domu, chociaż ostatnio trafiłam na interesujące oferty na stronie [moderowane] . Zamierzam skorzystać z ich oferty, ponieważ proponują systemy kominowe, które są nowoczesne i bezpieczne, a ich ceny nie są wygórowane.

105

Ja planuję budowę domu na Kaszubach, bo to najcudowniejsze miejsce na świecie smile

106

plygondel napisał/a:

... bo to najcudowniejsze miejsce na świecie smile

Tysz prawda.

-- // --

107

plygondel napisał/a:

Ja planuję budowę domu na Kaszubach, bo to najcudowniejsze miejsce na świecie smile

Ja całe życie mieszkałem na Mazurach i Kaszuby właśnie trochę podobny klimat mają big_smile Tylko nie budowałem się, a kupiłem gotowy dom na osiedlu Rozarium Tuchomskim. Po nowym roku przeprowadzka w końcu! Moje dzieciaki będą miały super dzieciństwo tutaj..

108

Zależy od potrzeb, wielkości rodziny, możliwości finansowych smile Dużo czynników. My bardzo długo mieszkaliśmy w bloku, dopiero kiedy pojawiło się drugie dziecko zdecydowaliśmy się na budowę domu i to też byl długi proces, bo chciałam aby nasze gniazdko było idealne. Btw. może da to komuś pomysł, my przy budowie zdecydowaliśmy się na ekologiczny [moderowane] - musieliśmy troszkę więcej zainwestować na start, ale teraz gdy już mieszkamy jest sporo oszczędności. Fajna sprawa

109

Według mnie dom to najlepsza decyzja, jaką można podjąć. Chyba nie jestem w stanie znaleźć wad tego pomysłu. Jakbyście się zdecydowali na budowę swojego domu to polecam bloga [moderowane] Mają tam wiele porad, które na pewno ułatwią wam życie przy budowie.

110

Wiele osób niestety nie może sobie pozwolić na swój własny dom.

111

Dom to miejsce, dzięki któremu odpoczniesz, zregenerujesz się i zawsze znajdziesz chwilę dla siebie. Zadbaj więc o to, aby spełniał Twoje oczekiwania w tym zakresie i stanowił dla Ciebie idealne miejsce, które będzie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź rozwiązania od https://www.somfy.pl/ i przekonaj się, jak niewiele potrzeba, aby nowoczesność dała Ci mnóstwo wygody i komfortu.

112

Jeśli szukacie dobrych okien lub drzwi do domu lub mieszkania, to zajrzyj do firmy Adwil z Tczewa - [moderowane] . Znajdziesz u nich duży wybór wysokiej jakości okien i drzwi (wewnętrznych i zewnętrznych) dobrej cenie.  Będziecie mogli wybierać zarówno jeśli chodzi o styl, jak i o kolorystkę i niezależnie od tego czy preferujecie styl nowoczesny czy klasyczny, na pewno znajdziecie coś co wam się spodoba. Firma oferuje nie tylko sprzedaż ale także montaż, może to być montaż ciepły, bądź tradycyjny. Ekipa montażowa jest doświadczona i solidna.

113

Duży dom parterowy, zdecydowanie!

114

Moim zdaniem dom, szczególnie jeśli masz dzieci - będą szczęśliwe mając podwórko do dyspozycji, a jeśli z czasem pojawi się też jakiś zwierzak to już będą w siódmym niebie. Dom też łatwiej jest urządzić, można sobie pozwolić na szafy, sofy, a nawet kuchnię z sieciówki. W bloku też jest taka opcja, ale żeby wszystko było maksymalnie funkcjonalne jest ryzyko, że będzie trzeba zamówić coś na wymiar.