1

Odp: Partie polityczne, sponsorem nagród w konkursach ..........

Wątek został wydzielony z działu politycznego "UPR - nieco szerzej".  Powodem wyodrębnienia tego wątku  jest :

Może niewielka, ale lepsza taka, niż próba przekupstwa użytkowników tego forum do swojej opcji politycznej i ugrupowania, za pomocą cennych nagród rzeczowych przekazywanych w intencji.
Nie chcę rozwijać tego tematu - zainteresowani wiedzą o czym piszę, ale już dzisiaj raz powiedziałem : " mafia wołomińska też w ten sposób załatwiała sobie układy i zapewniała nietykalność"

....................................................................................... stefan
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - --

ale już dzisiaj raz powiedziałem : " mafia wołomińska też w ten sposób załatwiała sobie układy i zapewniała nietykalność"

ło matko czego ja sie dowiaduje?

Może niewielka, ale lepsza taka, niż próba przekupstwa użytkowników tego forum do swojej opcji politycznej i ugrupowania, za pomocą cennych nagród rzeczowych przekazywanych w intencji.

aby nie przesadzasz kreciku?
bo tak groznie sie zrobilo
ciemno tak .
mi nikt niczego nie proponowal !!!
foch foch foch (obrazony)
a czemu !!!!!??????

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

2

Dodam jeszcze do wypowiedzi pani Heni, na koszt sprawiedliwych......

[ Dodano: Nie 14 Sty, 2007 00:16 ]

niż próba przekupstwa użytkowników tego forum do swojej opcji politycznej i ugrupowania, za pomocą cennych nagród rzeczowych przekazywanych w intencji.

sponsorem nagród może zostać każdy, czy osoba prywatna czy zakład czy partia polityczna....... zyskają tylko użytkownicy. Decyzją użytkownika będzie czy weźmie udział w konkursie  którego nagrody są sponsorowane przez taką czy inna partie.....

Pogodnego dzionka big_smile

3

sponsorem nagród może zostać każdy, czy osoba prywatna czy zakład czy partia polityczna....... zyskają tylko użytkownicy. Decyzją użytkownika będzie czy weźmie udział w konkursie którego nagrody są sponsorowane przez taką czy inna partie.....

Nie użytkownicy w tym przypadku zyskają, ale administrator według ilości wejść, a to jest różnica !

Jak się okazuje, nie zawsze jesteśmy zgodni w naszych poglądach na pewne sprawy.
Uważam bowiem, że wszelkie konkursy mają być jedynie formą zabawy dla użytkowników forum.
A jeżeli zabawa, to nie agitacja polityczna.
Zupełnie inaczej odnosi się do Portalu, zupełnie inaczej do forum.
Na forum możemy podyskutować i to robimy, o polityce, o tym co się nam w tej polityce podoba, a czego nie akceptujemy.
W momencie, kiedy partia polityczna zostaje sponsorem nagrody, zaczynam mieć obawy, czy to forum faktycznie jest apolityczne i wolne od sterowania przez "jedynie słuszne idee"
W myśl tej zasady proponuję w zamian za 12 tomowe dzieło Marksa i Engelsa, ogłosić konkurs na temat Historii Rewolucji Pażdziernikowej.
Banerek sponsora będzie się zapewne nieźle prezentował na stronie głównej forum.
W tym samym czasie, można ogłosić również inny konkurs.
Tematem będzie udział Talibów w rozwoju Klewek.
Nagrodą worek zboża zebranego z torów i kolekcja eleganckich krawatów na każdą okazję.
To wcale nie jest żart.
Może przesadziłem z tym porównaniem do Wołomina, ale nie zamierzam bić się w pierś i zapewniać innych użytkowników, że nieprawdą jest, jakoby moderatorzy i administrator
za taką "przychylność" dla tej, czy innej partii politycznej nie otrzymali w formie "prezentu" osobistych upominków.
Dla mnie sprawa jest jasna i oczywista.
Sponsor jest jakoby automatycznie członkiem "komisji sędziowskiej" i ma wpływ na przydział nagród w konkursie.
Jak to pogodzić z niezależnością forum, kiedy sponsorem zostanie partia polityczna ?
Nie da się !

Decyzją użytkownika będzie czy weźmie udział w konkursie którego nagrody są sponsorowane przez taką czy inna partie.....

No pewnie.
Wolnym wyborem innych  użytkowników będzie decyzja, czy zechcą pisać na forum, opatrzonym symbolami takich partii jak UPR, SLD, LPR, czy Samoobrona.
Ja z pewnością NIE !

4

Szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego temat został podzielony i przeniesiony
Sprawa dotyczy tylko jednej "partii" która wyskoczyła z tym pomysłem i powinna zostać w temacie która jej dotyczy.
No, chyba że tutaj miał się ukryć nijako.

5

nie zamierzam bić się w pierś i zapewniać innych użytkowników, że nieprawdą jest, jakoby moderatorzy i administrator
za taką "przychylność" dla tej, czy innej partii politycznej nie otrzymali w formie "prezentu" osobistych upominków.

tego nie rozumie,prosze o wyjasnienie.czy to znaczy ,ze spolecznik bral lapowki??

Wolnym wyborem innych użytkowników będzie decyzja, czy zechcą pisać na forum, opatrzonym symbolami takich partii jak UPR, SLD, LPR, czy Samoobrona.
Ja z pewnością NIE !

ale byl taki warunek,ze to bedzie sygnowane przez UPR,pod nazwa  oto FORUM UPR?

Jak to pogodzić z niezależnością forum, kiedy sponsorem zostanie partia polityczna ?

W KONCU SPONSOREM KONKURSU CZY FORUM BO NIE LAPIE TEGO?

Szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego temat został podzielony i przeniesiony

A ja sie zalapalem na zalozyciela tego tematu :smile:

zaczynam mieć obawy, czy to forum faktycznie jest apolityczne

nie ma w przyrodzei czegos takiego jak obiektywizm czy apolitycznosc.kazdy kto zabiera glos opowiada sie za czyms ,za kims ...
gadanie o apo kojarzy mi sie z filmem gibsona najnowszym
szkoda czasu na film i strzepienia jezora na apo czy obiektywizm.jak kiedys napisze ,ze jestem obiektywny czy apolityczny to bedzie znaczyc ,ze pisze z Tworek .

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

6

W KONCU SPONSOREM KONKURSU CZY FORUM BO NIE LAPIE TEGO?

Łapiesz, łapiesz - już ja wiem coś o tym    lol
Odpowiedz więc wprost: czy uważasz, że nie jest ważne skąd pochodzą nagrody zasponsorowane jako nagrody w konkursach ?
Nawet jeżeli tematem takiego konkursu jest propagowanie idei politycznych jakiejś partii, czy ugrupowania politycznego ?
Czy nie należałoby wówczas zezwolić każdemu chętnemu na taki sponsoring ?
A jeżeli tak, to czy każdej partii, czy tylko jakimś wybranym ?
Kto miałby dokonywać takiego wyboru ?
Czy chętnie widziałbyś obok banerku UPR- baner SLD ?
A może jakiegoś ugrupowania gejowskiego ?
A może całe forum ma zostać "upstrzone"  banerkami ugrupowań satanistycznych w zamian za plakaty ze swastyką, jako nagroda za udział w konkursie " Mój pierwszy trup ? "
Proszę, odpowiedz na te pytania bez sarkazmu.

7

Sponsorowanie konkursów w portalu kartuzy.info nie powinno kojarzyć się z agitacją polityczną. Jak jednak odbierać fundowanie nagród poprzez partie polityczne jeśli nie agitację? . Wiadomym jest nie można takie procederu zabronić,  ponieważ decyzja w tym względzie zależna jest przede wszystkim od wydawcy,to do niego należy ostatnie słowo.

Przeciwny jestem aby nagrody sponsorowane były przez partie polityczne: jakiekolwiek  partie polityczne. Kiedyś pomagałem w organizowaniu Kaszubskiej Akademii Samorządności, kilku użytkowników przykleiło mi etykietkę  „Zielonki” na plecy, za samą pomoc. Choć nigdy w tej partii nie byłem , nie jestem ani nie zamierzam być , to i tak tym userom wydaje się że jestem zagorzałym sympatykiem owego pana.

Boje się że kiedy któraś z partii zacznie sponsoring nagród , ktoś może dojść do konkluzji że portal wobec członków ugrupowania stosuje pewnego rodzaju względy. A bo ktoś artykuł napiszę , ktoś o jakiejś zasłudze wspomni i dojdziemy do tego że portal pełnić będzie służalcze usługi względem danej partii – to tylko przypuszczenie, ale ludzie rożnie potrafią interpretować fakty.

Co niezależności , to Stefanie ważnym jest aby nie mylono jej z apolitycznością. Każdy reklamodawca może stanowić przedmiot dyskusji w temacie niezależności. Ale te dyskusje można łatwo odpierać, prostymi argumentami. Jak jednak powiedzieć że forum jest apolityczne skoro członkowie PO,  PiS ,Samoobrona, LPR  UPR w zamian za banner sponsorują nagrody ?

Powszechnie wiadome jest przecież kto tworzy strukturę partii politycznych. Prezesów znamy z nazwiska i imienia. Czy stanowi to wielki problem aby powiedzieć że nagrody sponsoruje np. Jerzy Pobłocki – przecież każdy sobie sam w myślach dopisze partie.( przewodniczący Platformy Obywatelskiej /koła Kartuskiego/)

http://alisonhmade.blogspot.com/

8

ale drodzy panowie
prosze przeczytac temat pod nazwa
ZAPROSZENIE DLA SPONSOROW
trzeba bylo byc madrym przed a nie po
zapraszacie KAZDEGO
POWTARZAM KAZDEGO
a teraz jakies niesmaczne wycieczki
w jakiejs mierze musze sie zgodzic z obawami krecika i spolecznika ,ze to moze powiedzmy popsuc wizje i fonie.ale szanowni panowie to wyscie nie przewidzieli takiego rozwoju wiec teraz niezbyt mile jest segregowanie sponsorow na be i cacy.
wyplaczcie sie z tego ale jesli mozna to w miare elegancko bez tych wycieczek mafijno rasistowsko gejowskich.
wiem ,ze ma to podkreslic wage problemu bo on faktycznie jest.ale trzeba to jakos inaczej zalatwic bo okaze sie ,ze ktos byl sprytny to teraz zrobimy z niego glupa zeby wyszlo,ze my niewinni a on winny.
ja tam sie doczytalem ,ze nawet jakby organizacja homo chciala byc sponsorem to nic wam do tego.

9

Moje skromne zdanie jest jasne i klarowne. Wg mnie nie powinno być żadnych agitacyjnopodobnych poczynań na naszym forum. Tym samym jestem przeciwna sponsorowaniu konkursów przez jakiekolwiek partie polityczne, bo wtedy musielibyśmy przyjmować sponsoring od każdej partii co zamieniłoby strony naszego portalu w ulotki propagandowe. A już o niezależności nie byłoby mowy.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

10

a jak to sobie  wyobrazasz ?
zawsze jak jest polityka to jest i agitacja,forsowanie przekonan,walka na argumenty itp.
trzeba zlikwidowac dzial polityka zostawic tematy mlodziezowe o kolorze lakieru do paznokci,czy lubicie krotkie szpyry czy krzywe,ulubiny aktor,wyciskanie syfkow ,oczko w ponszoszcze i co robic,majtki w kropki czy w gorszki ot takie tam...
o ile ja pamietam zawsze szlo z iskrami na tym forum gadac i to jest jego niezaprzeczalny urok.ale nie moje forum  wiec moze faktycznie zostawic tematy o pryszczach i kieckach..

11

Trochę przesadzasz WK. Na tym forum rozmawiamy o polityce, a tym bardziej o tym co nas wkurza w niej, albo co nam się podoba (chociaż tego to raczej nie zauważyłam). Ale powiedz, czy spotkałeś się z takim tematem jak np:" Uwielbiajmy i czcijmy PIS!! " ?? Ja bynajmniej odkąd zaglądam na forum - nie. A sponsoring o jakim mowa, właśnie zapoczątkowałby takowe nagłówki, być może nie dosłownie, a w przenośni; a moderatorzy siłą rzeczy musieliby się w jakiś tam sposób opowiadać za partią, która sponsoruje konkursy. Tak właśnie myślę.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

12

Praktycznie nic z tej wymiany zdań nie wynika... no może jedna uwaga  WK z którą zresztą się zgadzam.
Przyrównanie legalnie działającej partii politycznej do organizacji gejowskiej (nie wiem czy legalnej ?)czy ugrupowania faszystowskiego (na pewno nielegalnego)  jest chyba zamierzoną pomyłką.  Przecież nie tędy droga...... podobnie jak zabronienie legalnej partii politycznej wykupienie banerka na czołowej stronie portalu......
Można  ewentualnie  zastrzec sobie organizowanie konkursów na tematy polityczne.....tylko czy to ma sens ?  Jednemu może sie to nie podobać, drugi może na taki konkurs czekać...... Nigdy wszystkim nie dogodzisz......
Na takich samych zasadach można by zabronić sponsorowi który jest producentem gumy powszechnego użycia, reklamowania swego produktu....
Celowo wydzieliłem  ten wątek aby pozwolić na niezakłóconą wymianę  poglądów  w temacie politycznym.....

[ Dodano: Nie 14 Sty, 2007 14:15 ]

moderatorzy siłą rzeczy musieliby się w jakiś tam sposób opowiadać za partią, która sponsoruje konkursy

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.  Nalezy rozdzielić  sponsoring od poparcia.  Mogę kogoś prywatnie popierac ale to wyłącznie moja sprawa.   Sponsor jest sponsorem i na tym jego rola się kończy.  Równie dobrze sponsor może sobie wykupić banerka i tez  będzie widoczny  wbrew woli co poniektórych.....

[ Dodano: Nie 14 Sty, 2007 14:20 ]
Nasuwa się pytanie - czy odmowa sponsorowania konkursu,  legalnie działającej partii nie klasyfikuje się pod dyskryminacje .....

13

1.Dziękuje za wpakowanie UPR do jednego wora z organizacjami rasistowskim ,faszystowskimi oraz gejowskimi (tym ostatnim  też pewnie przykro że się w tym gronie znaleźli) .
2.Jak dotąd propozycja poszła jedynie do Stefana-zapytanie czy portal zgodzi się na taka formę reklamy .Wiadomo-100 zł za miesiąc to nie za drogo .Jako raczkującemu kołu bardzo odpowiada cena .Wiadomo ,że nie zawiązaliśmy się się dlatego ,aby siedzieć cicho .Chcemy się pokazać ,wyjść do ludzi .Nie jesteśmy jednak organizacją przestępczą .
3.Jeden z moderatorów stosuje określenie "cenne nagrody" .Interesujące jest to ,skąd wyszło takie stwierdzenie .Koło UPR póki co myślało o kilki książkach z wydawnictwa Dextra .
4.Kreciku-mówisz o przekupstwie-kto ,kogo i czym przekupił-ponieważ jest to już poważne pomówienie .Nikt nikomu niczego nie obiecywał .Nie było też mowy że ma być to konkurs bałwochwalczy o UPR .
5.Ja oczywiście teraz również myślę ,że jeśli forum będzie się kojarzyło tylko z UPR ,może być odbierane jako upolitycznione .Nie musi jednak .Wypowiadało się tutaj w czasie około wyborczym wielu przedstawicieli różnych partii ,mogą przecież i teraz ufundować nagrody ,kto komu broni .W regulaminie nie ma mowy o ograniczeniach ani tym bardziej o nagonce z powodu jedynie chęci zakupienia takiego baneru .
6.Niezależność ...Moim zdaniem każda organizacja ,która nie jest przestępcza ,powinna mieć dostęp do takiej formy reklamy .A ktoś tutaj robi krecią robotę (całkiem niezłą) ,robiąc nam reklamę za darmo .Z pewnością zaistniejemy dzięki temu w miejscowym świadku politycznym chociażby .
7.Ja będę przekonywać Koło ,aby zrezygnowało z fundowania tych nagród .Właściwie już zanim otrzymaliśmy zgodę (chcieliśmy ufundować kilka książek historycznych),zrobiono na nas nagonkę .Jeszcze nawet nie podjęliśmy decyzji ostatecznej ,czy chcemy takiej reklamy czy nie .Chcieliśmy się tylko dowiedzieć czy byłaby zgoda czy też nie .(W tej chwili zgodę mamy) .
8.Wszystkim ,którzy zachowali świeży umysł dziękuje a tych ,którym krew się zagotowała przepraszam (chociaż nie wiem ,czy mam za co) a także proszę ,aby wzięli zimny prysznic .

14

Nie jesteśmy jednak organizacją przestępczą .

Kto gdzie ikiedy powiedział że UPR jest organizacją przestępczą? Czy padło takie sformułowanie czy to tylko dowolna interpretacja ????

http://alisonhmade.blogspot.com/

15

Robi sie dyskusja rodem z rynku .
Ktoś próbuje szukac dziury w całym .
Przeczytaj temat od początku ,jest tam coś o mafijnych sposobach działania ,przekupstwie itd .
Dobre intencje przez niektórych zostały źle odebrane-nie dolewaj oliwy do ognia .
O ile mi wiadomo ,UPR Kartuzy się ze sponsorowania wycofuje :mrgreen:

16

Kreckiu-mówisz o przekupstwie-kto ,kogo i czym przekupił-ponieważ jest to już poważne pomówienie

Byłem pewien, że wyjaśniliśmy to sobie na GG, ale skoro nie to przypomnę.
W czasie kampanii wyborczej, a i prze również, na forum padały zdania o tym, jakoby forum otrzymało kasę od MGG i Bóg wie kogo jeszcze, za przychylne opinie na forum.
To było oczywistą nieprawdą, teraz chciałbym uniknąć jakichkolwiek podobnych podejrzeń w stosunku do innych partii, czy organizacji chcących zostać sponsorem.

Tak, wziąłem zimny prysznic i od razu mi się oczy otworzyły na pewne sprawy.

17

Ja juz swoje w temacie powiedziałam .
Pozdrawiam :mrgreen:

18

Kreciku,
uważam, że nie rozumiesz naszych intencji.
Posądzenie nas o próbę przekupstwa jest conajmniej obraźliwe.
Nam chodzi o reklamę, chcemy do UPRu przekonać jak najwięcej osób.
Czy coś w tym złego, że odpowiadamy na apel Stefana, po to, żeby mieć link do swojej strony.
Jak firma zamieszcza baner, żeby nakłonić do wejścia na swoją stronę, to jest OK, jeśli partia namawia do tego samego, to juz nie jest dobrze? Takie myslenie moim zdaniem jest niekonsekwentne.
Wyjasnij mi jaka w tym próba przekupstwa?
Jest mi naprawdę przykro, że posądziłeś mnie o takie rzeczy.
Co do tematu UPRu, ja Kreciku szanuję zdanie innych. Proszę też o poszanowanie mojego. Cieszę się, że opcja UPRowska ma na forum taką silną reprezantację. Zauważ tylko, że to forum jest otwarte i każdy może wyrażać swoje zdanie. Przecież zwolennicy innych partii też mogą o tym pisać. Oni jakoś jednak tego nie robią-jednak nic nie stoi na przeszkodzie. Myślałem, że od tego jest dział polityka-od dyskusji o polityce.

19

Posądzenie nas o próbę przekupstwa jest conajmniej obraźliwe.

Ja swoje, a Ty i Ja dalej swoje.
W ten sposób za chwilę mi wmówisz nienawiść rasową.
Byłem przekonany,że przez ponad godzinną korespondencję na GG zdołaliśmy sobie to wyjaśnić, a tu się okazuje że całe to klikanie psu na budę się nie zdało.
Najwidoczniej punkt widzenia jest rzeczywiście zależny od punktu siedzenia.
Obiecywaliście miesiąc temu własną stronę internetową ?
To wskażcie mi do niej adres, a wówczas każdy chętny tam wejdzie i żadnego problemu już nie będzie.
Pomysł z agitacją do wstąpienia w szeregi UPR za pomocą nagród w konkursach na tym forum, uważam po prostu za niesmaczny (delikatniejszego określenia już nie znalazłem)
Skoro jednak moje przekonania w tym względzie są odosobnione i moje starania o zachowanie całkowitej niezależności tego forum odbierane jest jako atak - to zgoda !
Usłyszałem dzisiaj w innym kontekście te słowa, a tutaj pozwolę sobie wpisać je odnośnie tej sprawy:
Róbta co chceta !

Przy okazji dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas na tym forum.
I to by było na tyle...

20

Ej, Krecik,
myśmy nie rozmawiali na gg od chyba tygodnia.

21

myśmy nie rozmawiali na gg od chyba tygodnia.

Kto to jest "myśmy" ?
Bo raz z tego numeru rozmawiam z Tobą, raz z Ja, innym razem z....?
Zdecydujcie wreszcie wspólne stanowisko, bo pogubić się można.

22

Moim skromnym zdaniem forum powinno być nie zależne. Agitacja polityczna to agitacja i inaczej tego nazwać nie można. Wiadomo że na forum mówi się o polityce, ale w tym temacie przekonuje się ewentualnie użytkowników forum tylko i wyłącznie słowami a nie nagrodami. Dla mnie też ten pomysł jest co najmniej niesmaczny, ale to oczywiście tylko moje zdanie.
Pozdrawiam

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol

23

Mozliwości sponsorowania konkursów przez legalne partie polityczne nie należy podciągac pod upolitycznienie czy uzaleznienie......
Podobnie nie należy łączyć możliwości pojawienia sie gdziekolwiek na forum banerka partii politycznej .........z uzaleznieniem...
Równie dobrze może pojawić się banerek sponsowany czytaj  opłacony żywą gotówką  i  użytkownicy nic z tego by nie mieli ...... tak chociaż możliwość  wygrania nagrody zasponsorowaj .....  lol

24

Tak zawsze można coś wygrac a potem się cieszyć ze wyzyskałeś coś od parti której nie lubiusz.
Albo potraktun to jak zwrot podatków...

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

25

Tak też można do tego podejśc, jakież to ma znaczenie  kto sponsoruje nagrodę którą się wygrało w konkursie...... 
Masa słuchaczy radia ojca Rydzyka rozwiązuje krzyżówki gdzie sponsorem nagród jest partia polityczna ...... tylko tego jawnie się nie podaje.....
Nasze działanie są jawne ...... może jawność nie zawsze popłaca ?