1

Odp: Kartuzy.info v2 Beta

Proszę tu umieszczać wszelkie uwagi na temat nowego portalu.

Aktualnie działają nowe działy:
- co? gdzie? kiedy?
- ogloszenia

W najbliższych dniach uruchomimy wszystkie działy z poprzedniego portalu oraz kilka niespodzianek.

W sprawach forum proszę o kontakt e-mail.

2

w koncu cos sie zaczelo dziac lol

3

no więc lecim big_smile

minusy
- brzydkie, czytelność słąba, grafika ala paint itd.
- nawiagacja lata 90te
- powodzenia ludką którzy mają małe rozdziałki
- casche
- reklamy napchane wszędzie gdzie sie da (w dodatku brzydkie)
- proponuję się zainteresować "line-height"
- ustaw strone jako startowa raczej rozśmiesza niż działa..

plusy
- w3c 
- warstwy
- chyba więcej miejsc reklamowych
- admin sie stara ;]

to chyba tyle tongue więcej mi się nie chce patrzeć, ogólnie to nie widzę tu nic fajnego, wogóle mi się to nie podoba. Miała to robić jakaś profesjonalna firma a mamy tutaj raczej jakiś wielki niewypał... gdzie są te rewelacje itd ?

hmm pozwolę sobie jeszcze pogratulować pomysłu, tzn "z niczego robić.. dalej nic" ale może i faktycznie na kartuzy to starczy...

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2007 00:26 ]
jeszcze do plusów
- kupa śmiechu na "gygy" tongue

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

4

Można sobie łatwiej odnajdywać starsze ogłoszenia. Szkoda tylko, że nie widać najnowszych

5

wiele tych ogłoszeń jak i firm z bazy jest ostro nie na czasie.... przepisanie panoramy firm to jednak nie wysztko co się powinno w tym kierunku zrobić...

dziwi mnie trochę to wszytko.. jak by mi zależało na tym to bym raczej nie odstawiał takiego czegoś tylko potraktował bym sprawę poważnie (dla mnie to jest w tej chwili raczej zabawa .... dziwne i z tego oni chcą się utrzymać?) zleciłbym komuś kto umie to zrobić (a nie tylko uważa że umie) by mieć się czym pochwalić, a nie jak teraz chować po kontach. 

no i nie ma czego oblewać ;]

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

6

w imieniu wlasnym powiem tylko tyle
ODDAWAJ TO CO BYLO!!!!!
to co jest teraz wybitnie zniecheca do wlazenia
moze o to chodzilo?

fuj

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

7

Fajnie że myślicie o zmianach jednak mi tez się nie podoba...
Mało czytelne,dziwnie rozplanowane...Sprawia wrażenie bałaganu...

8

Obecna wersja portalu nie jest ostateczna i celowo została opublikowana w takiej formie, abyście mogli ją ocenić. Wszelkie uwagi są mile widziane, gdyż pozwolą na lepsze zorganizowanie stron portalu. Prosimy także o wyrażanie swoich oczekiwań wobec portalu.

Prosimy o konkretne uwagi, bo wypowiedzi w stylu ładnie/brzydko wiele nam nie pomagają.

Uwagi, które zostały zgłoszone do tej pory:

1. brzydkie, czytelność słąba, grafika ala paint itd, nawiagacja lata 90te

Prosimy o ocenę za kilka tygodni, gdy cały portal będzie w pełni funkcjonalny. Obecnie wiele elementów zostało zdezaktywowanych. Tym niemniej prosimy o konkretne uwagi mogące poprawić nawigację i czytelność treści portalu.

2.  powodzenia ludką którzy mają małe rozdziałki

Ponad 90% użytkowników sieci używa rozdzielczości przynajmniej 1024x768.
http://www.ranking.pl/index.php?page=Content:HomePage&zone=1

3.  casche

Wyłączyliśmy celowo cachowanie strony przez przeglądarki, aby wyświtelały się zawsze aktualne wersje stron.

4.  ustaw strone jako startowa raczej rozśmiesza niż działa..

Jest to ukłon w stonę mniej zaawansowanych użytkowników internetu, którzy nie urodzili się w dobie internetu, a stanowią duży odsetek naszych czytelników

5. wiele tych ogłoszeń jak i firm z bazy jest ostro nie na czasie

Ogłoszenia będą miały tzw. okres ważności określany przez publikującego, po którym będą automatycznie kasowane. Cały katalog - baza firm jest obecnie mocno przebudowywany, reorganizujemy kategorie i aktualizujemy wpisy - jest to praca na jeszcze kilka miesięcy.

9

Hym hym. Jak tu się zawitało po raz pierwszy w przypadku np. moim to ogarnęło mnie zdziwienie nie z tej ziemi  :cry:   jakoś nie można sie połapać , menu gdzieś na górze , coś tam na dole tongue no i grafika taka ... jakby lepszej nie dałoby się stworzyć , a wiem , ze pan admin ma talent , choc nie wiem z kad o tym wiem tongue .

10

Moje odczucie podobne-wszystko się zlało ze soba...Ciężko odróżnić gdzie się kończy artykuł a zaczyna następny...Może odległosci między elemenatami zbyt mało wyraźne...

11

Gligamesh,

Poglądy, które wyrażasz są głęboko cyniczne i nieuzasadnione. To nie nawigacja jest przestarzała ale twoje sugestie i uwagi są z czasów mitologii Sumeru, z której pochodzisz. Według mnie informacje zawarte w portalu są bardziej czytelne a dostęp do nich łatwiejszy i bardziej selektywny. Cała sztuka tkwi w eliminacji zbędnych detali.  Nowa forma portalu jest wielkim krokiem naprzód. Tak trzymać.

Huck.

www.teszner.com

12

cenie ludzi wesolych
mimo,ze te slowa nie byly do mnie to usmialem sie

moze tak:
to maly krok portalu  ale wielki krok spolecznosci kartuskiej
caly swiat pozdrawia admina
aleluja i do przodu

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

13

reklamy napchane wszędzie gdzie sie da (w dodatku brzydkie)

chyba więcej miejsc reklamowych

Znaczy się że co to dobrze czy zle?Najpierw piszesz że minusem są reklamy napchane gdzie się da ,a zaraz wymieniasz to jako plus.DZIWNE :razz:

LEPIEJ JUż ZOSTAń-Z DWOJGA ZłEGO-
PRAWDZIWYM WROGIEM NIż SZTUCZNYM KOLEGą!!

14

jestem nieco ślepawa więc dla mnie luz ale tak serio to przedtem było lepiej.Pozdrowionka i uściski :mrgreen:

LEPIEJ JUż ZOSTAń-Z DWOJGA ZłEGO-
PRAWDZIWYM WROGIEM NIż SZTUCZNYM KOLEGą!!

15

Kolejny dział uaktywniony - co? gdzie? kiedy? Jutro powinny ruszyć też ogłoszenia i mapa.

16

Enigma,

Nie jestem ani z Berdy ani nie robię sobie żartów. Zamiast, jak sugerujesz, wysyłać ich na pole albo do kiszenia kapusty - proponuję Ci zamienić te pełne frustracji przemyślenia na kreatywne działanie. Myślę, że większą satysfakcję daje współudział w tworzeniu strony niż obrzucanie błotem jej autorów.

Moje pomysły:
- nowe logo albo poprawa obecnej kolorystyki (niebieski kolor trochę mu dodaje "lat" i zbytnio akcentuje).
- ulepszyć zarządzanie przestrzenią na stronie głównej. Jest tam sporo pustego miejsca. Aby to wykorzystać proponuję zmienić układ ikonek i umieszczenie ich u góry wzdłuż ekranu (horizontal menu bar) zamiast w grupie po lewej.

Yabba Dabba Doo!
Huckelberry.

www.teszner.com

17

Magda Sz, Droga i jak nie wątpie piękna Magdaleno , minusem jest ogromna ilość napadająca na usera reklam, ale z drugiej strony nowa wersja posiada lepsze rozlokowanie tych reklam i chyba więcej zróżnicowanych miejsc w porównaniu z poprzednikiem.

enigma,
a kto robił ten hmm kicz ? jak dla mnie to może i nawet admin bo widać wyraźnie ten sam "styl" (albo jego brak) na innych jego pracach (usługi www). Zgadzam się że to krok w tył..

admin, zamiast odpalać kolejne działy zleć całość jakiejś firmie..  a co do takiego testowania... to nie mów że osoba która niby ma doświadczenie w tej dziedzinie i sprzedaje takie coś biednym ludka z okolicy testuje rzeczy oczywiste ? szczena opadała po komentarzach i tyle (jak dla mnie), jak się czegoś nie umie to się raczej do tego nie zabiera... niestety samo php (nie wspomnę o przewadze archaicznych rozwiązań) to trochę za mało..

Nie jestem ani z Berdy ani nie robię sobie żartów. Zamiast, jak sugerujesz, wysyłać ich na pole albo do kiszenia kapusty - proponuję Ci zamienić swe pełne frustracji przemyślenia na kreatywne działanie. Myślę, że większą satysfakcję daje współudział w tworzeniu strony zamiast obrzucania błotem jej autorów.

dobrze napisane... ale to tylko słowa...

co do pomysłów to ja bym proponował najpierw zrobić projekt, następnie pokazać go nam i ocenimy.. nie koniecznie zmieszamy z błotem :] To co tu jest... eh no po prostu szkoda słów a ciągnąć coś co jest ogromnym błędem raczej nie ma sensu (wiem z praktyki). Zrobienie z niczego coś to jest zbyt wielki wysiłek, nerwówka i ogólna strata czasu.

BTW: http://itbiznes.pl/art25702.html

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 00:27 ]
aaa czyżby Pan Bigismall za całość odpowiadał ? no to też mnie tak trochę zaskoczyło że Admin sie pracy na warstwach nauczył i w3c (nie możliwe..) No ale Panie Sławku miałem Cie za lepszego...

18

1. brak topu. topu rozumianego jako logo.. zamiast tego w oczy wpada.. reklama
2. topologia nieczytelna
3. typografia taka-nie-do-konca, pod firefoxem czcionki na siebie nachodzą czasem
4. hm.. ciężko oceniać coś czego praktycznie nie ma, wiecej napisze za jakiś czas. Póki co nie wygląda optymistycznie.

19

jeśli to ma być do czasu walnięcia nowego wyglądu... to lepiej niech to co było wróci
dla mnie to wygląda jak blog, wszystko co sie da wepchnąć gdzie tylko się da, a ta kolorystyka, bosz...

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

20

nie ma to jak profesjonalizm big_smile

dobra od dziś będę neutralny ;]

21

muszę przyznać, że rzeczywiście jakoś mniej czytelne ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=T2-NBI_XKcM

22

strona mogłaby by troche bardziej czytelna, a poza tym spoczko luzik  :mrgreen:

23

Dla mnie portal stał się bardziej czytelny i szczerze mowiac dziwie sie Waszym komentarzom. Gligi tak z ciekawosci - pokaz swoje jakies stronki, z checia obejrze, czekam na jakies info na PW

pzdr

24

zleciłbym komuś kto umie to zrobić (a nie tylko uważa że umie) by mieć się czym pochwalić, a nie jak teraz chować po kontach.

no i nie ma czego oblewać ;]

Ty to jesteś znawca :!:  :!:  :!:  Skoro tak świetnie znasz się na tych sprawach dlaczego nie zaproponowałeś współpracy. Byłbyś wtedy zadowolony i na pewno wszystko by ci się podobało.
Jesteś jak ta krowa co strasznie muczy a mleka nie daje

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 17:24 ]
Szczerze mówiąc nie mogę się odnaleźć w tym nowym portalu ale żeby od razu tak z błockiem mieszać. Też nie jestem zachwycona. Może to kwestia przyzwyczajenia i za parę dni będzie mi sie bardziej podobało.
A kolorystyka jest faktycznie mdła jak zupa mleczna .

a ku ku

25

a ja nie rozumie po co pytac  skoro nie mozna powiedziec krytycznych slow?
ja sie nie znam na tym  o czym piszecie (na tych slowkach  komputerowych)i oceniam tylko i wylacznie jako  laik ale i zarazem odbiorca -uzytkownik.trudno pwoiedziec cos pozytywnego skoro  mi sie to nie podoba.natomiast inna sprawa jest ,ze ktos wlozyl swoja prace ,ma dobre checi itp.nie krytykuje czyjegos zaangazowania wszak tyko efekt.
chociaz za miesiac ,dwa pewnie przyzwyczajenie przyjdzie i bedzie ok.
portal jest wlasnoscia  adminow i nawet jak bedzie w rozowe prosiaczki to moje zdanie i tak nie ma znaczenia.jak ktos chce to sobie w domu tapetuje taki wzorek jaki uwaza.

napisalem to w odpowiedzi na to"mieszanie blockiem"
ej kolezanko looozik. :smile: