1

Odp: Mechanik polecony.

podzielcie sie swoimi uwagami i ocenami odnosnie uslug na polu napraw samochodowych.
dobry elektryk,mechanik,blacharz .u kogo warto "serwisowac"auto a kogo omijac?

tylko zeby tak w miare uczciwie i bez reklamy niepodpartej faktami :razz:

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

2

dobry temat.....  lol
Zaliczyłem  z  lokalnych  warsztatów  sporo w swoim czasie....... wyszło  że dla fiato podobnych  zakład Markowskiego na Kościerskiej  jest najlepszy.......
potem  Skoda, podobna sytuacja ...... szukałem warsztatu  dla wymiany klocków czy innych **cenzura**.  Znowu  zakład Markowskiego okazał sie  najlepszy.  Można mieć zastrzeżenia  do kolejki   czy cen  ale pewność  i  fachowość  wykonanych prac  a co najważniejsze  świadomość że prace zostały wykonane  starannie  ..........i  koło na skrzyżowaniu w Garczu mi nie odpadnie  po wyjeździe z  zakładu  mechanika  lol

Pogodnego dzionka big_smile

3

ja mialem  rok temu problem z kontrolka
pojechalem do grzybna do firmy magic sport i gosc 3 godziny patrzyl w monitor komputera i jakos tam odgadl co w koncu za problem jest .wpierw 25v minut szukal miejsca gdzie  w aucie podlacza sie wtyczke od tego kompa do aut.koszt spogladania 50 pln
wzialem rozped i udalem sie do sierakowic do innego elektronika i zdziwko mnie dopadlo.
wsiadl  koles policzyl co ile sekund mruga kontrolka i w 5 minut zdiagnozowal problem.usuniecie zajelo mu kolejne 20 minut -koszt calej uslugi 30 pln.
nazywa sie Majewski i krewnym ani znajomym moim nie jest.
co ciekawe w duzym kartuskim zakladzie chcieli rozebrac pol auta i stwierdzili ze koszt to bedzie kilkaset zlotych minimum.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

4

Blacharz to taki pan w grzybnie, terqaz nie wiem jak ma na nazwisko bo mi z głowy wyleciło ale chyba Tusk... tanio szybko i fachowo załatwił mi dwa auta.
Mechanik no cóż są żli i są ci lepsi... ja zawsze zadowolony byłem z Warsztatu p.Karola Dusnta na wzgórzu wolności..... zawsze auto miłem i mam w dobrej formie......

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

5

Ten blacharz to rzeczywiscie Tusk (moj sasiad), a co do warsztatu pan Karola Dunsta, to ja bym go nie polecal - raz terminy, ktore sa co chwila wydluzane, dwa ceny, ktore rowniez sa zmieniane przy kazdej wizycie/telefonie. Koszt naprawy rozrzadu urosl z 300 do ok 1000 zl, a czas z 3 dni o ile sie nie myle do ok tygodnia.

6

WK ja miałem podobną sytuację u magików heheh 2 godziny szukał wtyczki a jak ją już znalazł to okazało się że nie ma wtyku żeby podłączyć autko do kompa. Mam problem z ABSem daj jakieś namiary na tego kolesia z Sierakowic, może on pomoże.

A jeżeli chodzi o dobrego mechanika to polecam warsztat pana Zenka z Przodkowa, serwisuje mi już 3 samochód i jest dobrze, tanio i w miarę szybko, tylko trzeba się umawiać co najmniej tydzień prędzej.

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol

7

namiary na sierakowice dam w poniedzialek  bo wizytowke mam w pracy.ale bede pamietal .
a skoro  serwisujesz u Zenka auto to mamy tego samego mechaniora.od bodajze 7 lat wlasnie Zenus R dba o moje auta i tez narzekac nie moge.tylko ze roboty ma fure i jeszcze ciut.Zenek jest ok bo zartowny a i raczej solidny no i niedrogi.byle sie nie zepsul.
chociaz kiedys kola nie dokrecil i w kobysewie o malo nie odpadlo  reszta zawsze byla ok
u pana Krola to wlasnie wycenili mi na kilkaset zlotych to co kosztowalo 30 pln.a swoja droga kiedys jak zmuszony bylem zmienic uklad kierowniczy to zmienial go uczen co robil to pierwszy raz!!!!dopiero po interwencji  wzial sie za to mechanik wlasciwy.troszku sie boje od tego czasu tam jechac z jakims problemem.
podobno w lapalicach jest dobry blacharz i elektryk ale nie znam namiarow.

8

jak jedziesz z Prokowa, własciwie za Prokowem tą  drogą asfaltową  do Łapalic ...... na tej górze  jest  wskaźnik,  znak  > elektryk< ...... może o tego chodzi ? - sam tam nie byłem nigdy
drugie, ponoć w byłej cegielni  jest zakład samochodowy....... jakieś naprawy, może i blacharz...... miejsca tam dosyć   wink

9

Pelecam warsztat blacharski z Łapalic "Górnych" u Romana Plichty tel. 681-30-73 (sam kilkakrotnie korzystałem - niestety ;(   ). 
Jeżeli zaś chodzi o elektryka, to tak jak podał Stefan jest jakiś na tzw. "mokrych łąkach" pomiędzy Łapalicami a Prokowem. Sam nie korzystałem ale mojej żonie pomógł wink .

10

wsiadl koles policzyl co ile sekund mruga kontrolka i w 5 minut zdiagnozowal problem.

i tak przy odrobinie wiedzy można samemu wykryć na co choruje nasze auto. Nie mówie, że uda się naprawić, bo trzeba do tego i wiedzy i sprzętu, ale można przynajmniej nie dać się zrobić w jajco solidnemu majstrowi. Wiem jak to robić w starszych astrach, ale myslę, że podobnie działa to w innych autach.

to jest mój kraj, bo tu sie urodziłem i tutaj pewnie umrę, ale dlaczego mam się cieszyć z tego................???

11

we wszystkich, a przynajmniej w wiekszosci aut wyglada to podobnie, wystarczy dioda lub zarowka na 12V, kawalek kabla i kody bledow, ktore mozna znalezc w necie

12

dioda ok ale żarówka  :?:  no chyba że taka 20-50mA to rozumiem......... lol
cooper, dobrze to napisałeś - wiedzieć to jedno a naprawić to drugie ....... ale wykasować błąd z pamięci kompa to trzecie......  lol dlatego lepiej mieć 'swojego' zaufanego mechanika  wink
Alfy i omegi  to już przeszłość ....... wychodzę z prostej kalkulacji - pękniecie czy ubytek na elewacji budynku sam naprawię,  drewniany płot sam odnowię, w samochodzie jestem w stanie sam lakier odnowić czy naprawić drobną usterkę ...... ale po co ?  raz - czynność zajmnie  mi na pewno wiecej czasu, dwa - samo wykonanie pomimo włożonej pracy może być nie do końca fachowe...... specjalista jeżeli oczywiście będzie fachowcem w swoim fachu zrobi to szybciej i na pewno lepiej.  Technologie  sie zmieniają.  Człowiek pracujący w jakimś konkretnym zawodzie na pewno jest  bardziej z nimi obeznany niz jakaś alfa i omega........

13

polecam:
Serwis & Naprawa "AUTO"Majkowski
ul. Sambora 6

wiem, bo sam tam serwisuje autko  :grin:

14

dioda ok ale żarówka  :?:  no chyba że taka 20-50mA to rozumiem......... lol
cooper, dobrze to napisałeś - wiedzieć to jedno a naprawić to drugie ....... ale wykasować błąd z pamięci kompa to trzecie......  lol

czyta się z diody check engine na desce, a mi chodzi tylko o mozliwość sprawdzenia błędów, wiesz co w trawie:) (silniku) piszczy i ci zaden leszcz nie będzie wciskał kitu, że panie a to, to i tamto sie zepsło i x setek się należy, a tak niestety czynią nasi miłościwie naprawiający, a mieć zaufane to skarb prawdziwy
pzdr

to jest mój kraj, bo tu sie urodziłem i tutaj pewnie umrę, ale dlaczego mam się cieszyć z tego................???

15

to ja dla odmiany odradzam mechanika na ulicy na D. na ulicy Weglowej...
prawidłowe załozenie pompy wodnej stało sie dla tego zakładu problemem
podobnie z wydechem...

RLRRLRLL

16

a ja nie mam problemu z mechanikiem bo nie mam samochodu  :razz:
a jak co to szwagier ma zakład i naprawi :grin:

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

17

WK,  to co, masz te namiary ?? bardzo jest to mi potrzebne hmm

18

majmar mariusz majewski
tel-508 283 048
adres sierakowice 83-330 ul sosnowa 5

wybacz stary ale ulecialo mi z pamieci

ja bylem okolo 1,5 roku temu
teraz byl kolega i mowil ,ze zrobic  zrobil wszystko ok ale troche obrosl w piorka

19

Dzięki WK, dzisiaj będę musiał zadzwonić...

20

dzisiaj będę musiał zadzwonić...

A co? Fura padła????

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

21

A co? Fura padła????

Aż tak źle nie jest smile coś z abs-em tylko się chrzani hmm

22

A to dobrze big_smile tzn nie dobrze, ale i tak mogło być gorzej :mrgreen:  wink

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

23

własnie zawsze może byc gorzej :???:
czasami to dobre pocieszenie :grin:

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

24

Aż tak źle nie jest  coś z abs-em tylko się chrzani hmm

no własnie a wczoraj na ta parkowa wpakowałes sie z taka prędkością ze normalnie wr....
A jak ja bym akurat tam przez pasy z dzickiem przechodził ...
pirat drogowe
hehehehehehhehehehehehheheheheheh

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

25

Chess podpadasz :twisted:
big_smile