1

Odp: Przerwy w działaniu portalu i forum

Dzisiaj przez kilka godzin nie był dostępny portal i forum. Spowodowane to było przez atak typu DOS (Denial Of Service) z adresu IP 217.19.27.158.

W sprawach forum proszę o kontakt e-mail.

2

pod adresem: http://kartuzy.info/forum/index.php
nadal występuje komunikat:

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (11)

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

3

nooo mi od wczoraj się już chrzaniło :???:
a dzisiaj nadal jest tak jak pisze Bubu :???:

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

4

U mnie tylko przez 2 minuty było zle... a tak od rano wszsytko si...

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

5

ja bynajmniej kilka razy trafiłem jak forum padło.

Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (11)

to nie jest atak tylko przepełnienie, takie błędy od ataku nie występują chyba że atakujący jest taki dobry lub serwer tak słabo zabezpieczony.

jak na zwykły atak to downtime był piekielnie duży.

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

6

a mi znowu zaczyna szwankować :???:

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

7

no mi na szczęście działa bez zarzutu :mrgreen:  wink

Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić.

8

a ja jednego posta napisze i pupa musze od nowa sie logowac :???:
ta biała strona jest denerwująca :evil:

9

niesztety ja się nieżnam roll  :mrgreen:

10

nio mi też działa big_smile

i jeszcze tak ad ataku, to niezłą bajkę ktoś komuś wcisnął, atak typu DOS (najczęściej SYN-flood) jest atakiem na łącze a nie na usługi jak by sugerowała nazwa, dodatkowo wyłącznie na tak długi czas tez raczej nie spowodowane zostało atakiem takiego typu. raczej 1% szans że sql się wywalił przez ten atak.  Jak dla mnie to typowy tani hosting.

BTW: podczas padu pingi były normalnie więc na 99% nie był to DOS, chyba że wewnętrzny.. a to szacuneczek dla serwerowni... ;]

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

11

u mnie działa b.dobrze.... dzisiaj.... odrazu wchodzi posty się zapisuja....

12

a mi cały czas chodziło ok ale od jakiejs godz tooo wrrrr :evil:

i jeszcze ktos mi humor popsuł mad

13

no wiesz co o takie rzeczy się obrażac.... nie ładnie.... zawsze patrzy się na całokształt a nie na jednostki w takim przypadku... :grin:

14

się obrażac

a kto się obraził :?:
Ja tylko focha mam :razz:

zawsze patrzy się na całokształt a nie na jednostki w takim przypadku...

a ja "tego całokształtu" nie znam i nawet nie widziałam więc mnie to nie dotyczy :razz:
normalnie zaraz o odszkodowanie będę pisać do k.i. za te nerwy zszarpane białą stroną :evil:  :razz:  :razz:  :razz:

15

nerwy zszarpane białą stroną

Białe myszki to ja rozumiem ale strony to juz naprawde XXI wiek...
a nawet IVRP..... nawet nmyszki wycofali białe a strony wstawili no nie....

16

Białe myszki to ja rozumiem ale strony to juz naprawde XXI wiek

jeszcze sie ze mnie nabijaj :evil:

17

To nie z ciebie przeciez to nie twoja wina jest...

18

nio mi też działa big_smile

i jeszcze tak ad ataku, to niezłą bajkę ktoś komuś wcisnął, atak typu DOS (najczęściej SYN-flood) jest atakiem na łącze a nie na usługi jak by sugerowała nazwa, dodatkowo wyłącznie na tak długi czas tez raczej nie spowodowane zostało atakiem takiego typu. raczej 1% szans że sql się wywalił przez ten atak.  Jak dla mnie to typowy tani hosting.

BTW: podczas padu pingi były normalnie więc na 99% nie był to DOS, chyba że wewnętrzny.. a to szacuneczek dla serwerowni... ;]

Gligamesh - może być atak DoS na stronę (masowo odświeża sie dana stronę), SQL może sie wywalić, jeśli ofiarą będzie forum (forum.kartuzy.info)  - bo wchodząc na stronę forum serwer wykonuje zapytanie SQL (np. pobierający ostanie posty).

Tani serwer ≠ dobry serwer. (najczęściej)

19

Gligamesh - może być atak DoS na stronę (masowo odświeża sie dana stronę), SQL może sie wywalić, jeśli ofiarą będzie forum (forum.kartuzy.info) - bo wchodząc na stronę forum serwer wykonuje zapytanie SQL (np. pobierający ostanie posty).

mysql stock wywala się jak jest przepełnienie  stosu / tempu lub serwer sql ma dedline. Od nadmiernej ilości zapytań stock nie ma prawa sie nam pokazać (chyba że admin pupa), co innego że load będzie niebotyczny, ale wtedy nie zobaczymy ani strony ani błędu. Troszkę inaczej by to było gdyby serwer sql stał na innej maszynie, jak ona padnie to możemy zobaczyć właśnie taki błąd ale to też niemal w 99% wyklucza atak o jakim tu mowa, (chyba że ktoś zostawia wszytko otwarte... ale to jest równe z wylotem tak ukochanej pracy.)

[ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 19:20 ]

Tani serwer ≠ dobry serwer. (najczęściej)

ale z tym się zgodzę w 100% smile

20

Moim zdaniem szucio ma rację. W wyniku ataku DoS szlag trafił serv MySQLa a nie serwer. No i co, po co ten temat? Przecież każda firma hostingowa tworzy kopię konta.
To nie ja, ja mam IP teletronika. Jak podacie państwo moje dane na KPP, to z przyzwyczajenia stawię się na przesłuchaniu big_smile

http://www.indium.com/_images/baby_at_pc.jpg

C'Mon! C'Mon!

21

Przecież każda firma hostingowa tworzy kopię konta.

ale Firma WS cytuje "W związku z tym, iż z tego tytułu poniosłem wymierną stratę fiansową" dalsza część tajna. no nic jakąś mają pecha do usługodawców... czemu ja sie nie dziwie (rox)

22

dlaczego mnie nie dziwią ostatnie posty......  :shock:
Kiedys miałem takiego ucznia którego w domu 'szkolił'  szwagier....... fachowiec :shock:
Sam przez siedem lat pobierał nauki ...... przez szybę zakładu usługowego obok witryny którego przechodził w drodze do szkoły ......... jak podała jego matka  lol
Początkowo teorie  zapodawane przez szwagra nawet mnie śmieszyły  ale gdy następnego  dnia po zajęciach ów uczeń znowu zaczynał od teorii szwagra zaczęło mnie to wkurzać ...... taki doktor Cwach elektroniki  lol
Tutaj mamy podobną sytuacje.  Ci  dobrzy i zdolni wyjechali na kontrakty za granice...... pozostali teoretycy...... takie czasy  :shock:
Co absolutnie nie ma wpływu na  istnienie  niedociągnięć na forum........ ale krytyka tego na okrągło też nie pomaga .....no chyba że krytykującemu daje satysfakcje w stylu ...... a nie mówiłem  lol

Pogodnego dzionka big_smile

23

stefan, jak dla mnie "pleciesz bzdury", zdolni ludzie zostali, wyjechały w większości osoby które tu nic nie miały bo nic nie umieją lub były zbyt leniwe, kto chce pracować ma prace.

A co do mnie to doskonale wiesz ze nigdy po mojej stronie nie było i nie ma świadczenia usług o tak niskim poziomie.

o chyba że krytykującemu daje satysfakcje w stylu ...... a nie mówiłem

a jasne że daje smile jak ktoś przez parę lat robił z siebie guru i gardził niemal każdym człowiekiem to teraz jest naprawdę miło wytknąć mu błędy gimnazjalisty (nie obrażając gimnazjalistów tongue). wiem że to jest złe i wiem że mało profesjonalne ale przyznaję że jest to jedyny przypadek który sprawia mi satysfakcję.

taki doktor Cwach elektroniki

ja w przeciwieństwie do Admina wiem co mówię, ciągle się uczę ale mam wiedzę teoretyczną i praktyczną a nie "ktoś mi powiedział" (no i tak sie wlokę.. nuci sobie portal)

BTW: nic nas z myślenia nie zwalnia.

no ide spać.. po ponad 36h pracy... (bo się dba o klienta)

24

stefan, jak dla mnie "pleciesz bzdury", zdolni ludzie zostali, wyjechały w większości osoby które tu nic nie miały bo nic nie umieją lub były zbyt leniwe, kto chce pracować ma prace.

a może poprostu wyjechali nie dlatego że są leniwi albo nic nie umieją...tylko dlatego że poprostu dostali lepsza ofertę pracy w sensie lepiej płatną :razz:

25

dostali lepsza ofertę pracy w sensie lepiej płatną :razz:

Tak to prawda.
Znam wiele osób, którzy złożyli swoje CV  w agencjach zajmujących się rekrutacją do pracy poza granicami kraju.
Otrzymali ofertę, a następnie zatrudnienie na warunkach o jakich tutaj możemy tylko pomarzyć.
Czytam wypowiedzi jakie padają w tym temacie i dziwię się niekiedy, że niektórzy nie pofatygują się na inne strony internetowe i nie poczytają jak to wygląda w rzeczywistości.
Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum polskie na Wyspach i już będzie wszystko jasne.
Wystarczy również pojechać do Rębiechowa i zobaczyć jaki jest ruch na lotnisku - tylko w jedną stronę.
Podobnie w miejscach wyjazdu autokarów w Gdańsku i Gdyni.
Ludzie którzy tam pracują, przyjeżdżają, odwiedzają rodziny i mówią wprost jak jest i chyba tutaj nie warto strzępić języka.
Jesteśmy tutaj w Polsce, po prostu zadu..em Europy.
Ze swoim rządem, problemami rządzących i "dialogami na cztery nogi" w telewizorni.
Jeszcze trochę, a w środku Europy powstanie państwo wyznaniowe, rządzone przez fanatyków i fundamentalistów religijnych i kryminalistów ze słomą w butach.
Mało który Polak znający język angielski, przyznaje się z którego kraju przyjechał, będąc już poza jego granicami.
I możemy sobie tutaj dyskutować,  - tak już jest i koniec.
Europa śmieje się z nas w trąbę za to co sami sobie wybraliśmy i za sztuczne problemy jakimi obecnie żyjemy.
Każdy dzień naprzód w obecnej sytuacji, jest każdym dniem wstecz.
Kiedy któryś z nieodpowiedzialnych polityków mówi do kamery: "jest coraz lepiej", "mamy ciągły wzrost gospodarczy", "ci ludzie wrócą do kraju" - jak to słyszę to zastanawiam się czy ten kto wypowiada takie słowa, zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby wrócili do kraju wszyscy którzy wyjechali "za chlebem" - to mielibyśmy ponad 30% stopień bezrobocia ?
Że w tej chwili nie ma do czego wracać, a obiecane 3 miliony mieszkań w formie namiotów już powstaje na Wiejskiej.
"Tanie Państwo", "Państwo Solidarne" - za takie słowa i ich realizację powinno się sądzić jak w Rumuni.
Krótko i tylko jednym strzałem.