1

Odp: Jak pozbyć sie kreta .......

nie tego naszego ...... oswojonego zresztą nieco  lol

znalazłem szukając  szkodników wisni

Ze starego kalendarza
Kret żywi się tylko glistami, pędrakami, liszkami owadzimi itp. I pod tym względem pożyteczny dla ogrodów jest, chociaż go wytępić nie podobna, jednak umniejszyć liczbę jego zawsze można. Środki spłoszenia kreta są liczne; z pomiędzy nich czosnek najlepiej skutkuje. Ale ponieważ nie wszędzie czosnek zasiać można bierze się inne, mocno pachnące ingredynencje mianowicie assafetydy (substancja z korzeni zapaliczki cuchnącej okropnie) – rośliny występującej w Indiach. Rozpuszcza się w oleju terpentynowym, zarabia z mąką i gipsem na ciasto, z tego robi się kulki wielkości orzecha laskowego. Rydlem wyważa się całe kretowisko, a w otwór chodnika wrzuca się kuleczki.
(„Ogrodnik”, Wrocław 1855 r.)

chyba takie proste to nie będzie  :grin:
ta notatka jest z 1855 roku
150 lat później i ......... krety górą  lol
mało tego, na forach piszą  :razz:

Pogodnego dzionka big_smile

2

O w mordę - ale temat !  lol
Kreta pozbyć się bardzo trudno.
Jak się sam nie wyniesie, to jest to wręcz niemożliwe.
Przypominam, ze krety są pod ochroną !
Krzywdzenie kreta grozi co najmniej kalectwem  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

3

Najlepszy sposób na kreta.

[URL=http://imageshack.us]http://img183.imageshack.us/img183/3714/65350731sd1.jpg[/URL]
Kiedy ten mały, ślepy stworek przekopie Twój ogród wzdłuż i wszerz, kiedy zamieni Twój trawnik w niekończący się obraz kopczyków i kiedy doprowadzi Cię już do szewskiej pasji, - nie pozostaje nic innego, jak tylko wziąść sprawę we własne ręce.
W tym celu należy zaopatrzyć się w 3 (dokładnie trzy) butelki dobrze schłodzonego piwa, krzesełko z oparciem i jakieś 2 godzinki.
Siadamy na krzesełku w pobliżu świeżego kopczyka wykonanego przez intruza i......otwieramy pierwszą butelkę.
Pijemy powoli.
Bardzo powoli, delektując się smakiem aromatycznego napoju.
Siedzimy sobie wygodnie i rozmyślamy.
Na tych rozmyślaniach schodzi nam około 40 minut.
Kopczyk stoi gdzie stał.
My otwieramy drugą butelkę.
Teraz zagłębiamy się w rozważania, dlaczego kret upodobał sobie nasz ogród.
Dlaczego kopie właśnie tutaj.
Takie to małe, a zna się na ludziach  wink
I tak zeszło nam kolejne 40 minut.
Poprawiamy sobie oparcie na krzesełku i......otwieramy trzecią butelkę.
Pomyślmy teraz, ile siły w tych małych łapkach aby taki kilkugramowy stworek mógł wypchnąć na powierzchnię taką masę ziemi.
Pracowite zwierzątko.
Popijamy wolniutko......
Gdybyśmy to my mieli proporcjonalnie do swojej wagi i wzrostu przerzucić tyle ziemi, to zeszłoby to nam do zimy.
A  ten w jedną noc.
Ale pracuś.
Trzeba to docenić.
Już go polubiliśmy.
Pełni podziwu dla kreta, wypijamy ostatni łyk i w ten sposób zaprzyjaźnieni ze zwierzątkiem, zabieramy krzesełko (oraz puste butelki) i cichutko oddalamy się z okolic w których mozolnie pracuje nasz gość
Jutro rano przyjdziemy zobaczyć, czy ten pracowity zwierzak kopał mozolnie wtedy, kiedy my słodko spaliśmy.
Jak dobrze gościć u siebie tak pracowite stworzenie......   :mrgreen:

4

Najlepszym sposobem na kreta, który sam obecnie stosuję jest sierść psa. Rozsunąć kopczyk, włożyć sierść w norę i zasypać. Najlepiej we wszystkie nory. Kret się wyniesie do sąsiada.  :grin:

5

Oj , nagrabiłeś sobie u krecika :smile:

-- // --

6

najprościej będzie jeden trzyma drugi wali, nie powinien wracać tongue

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

7

Kreciki to takie miłe stworzenia-jak widac na zdjeciu :mrgreen: .  Moja znajoma stosowała różne różnosci ale kret sie okazał inteligentny lol . Nie odstraszały go żadne grajki,  dzwoneczki i inne dźwiekowe straszydełka. Okazało sie, ze muzyka mu sie podobała bo w okolicy "grajka" miał najwiecej kopczyków  :mrgreen: . Nie pomogło przykrywanie kamieniem kopczyków bo kret sie oakzał silny i wypchnął każdy a jak nie dał rady to sie przebił zaraz obok :mrgreen: .  Wytępiła go wlewajac w każdą dziure jakiegoś kwasu...ryzykujac przy tym, że jej rośliny pozdychają. W rezultacie krecik zniknął ale jak sie jej  kwiaty miewały to juz nie wiem. Mi te kopce wcale na działce nie przeszkadzają roll . nie wiem po co je wyganiać :?:

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

8

bo niszczą trawniki, rabaty, sady i inne po prostu doprowadzają do osuszenia rośliny poprzez odsłonięte korzenie.

Jak komuś się nudzi może zalewać nory.

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

9

bo niszczą trawniki, rabaty, sady i inne po prostu doprowadzają do osuszenia rośliny poprzez odsłonięte korzenie.

No tak...ja nie mam trawników, rabatów i sadów...mam tylko mnóstwo drzew, które jak uschną to nawet lepiej bo mogę wyrąbać na opał a do tego będę mieć  lepszy widok na świat wink . Teraz rozumiem dlaczego mi kreciki nie przeszkadzają :mrgreen: .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

10

A ja Wam mówię, że mój sposób (ten z trzema butelkami piwa) jest najlepszym  :mrgreen:

11

hmm mi się wydaje że mimo tego wolnego picia to trzy stuki może byc troche mało.

12

jeżeli chodzi o metodę z piwem to też trzeba ją wypróbować :razz: ale musi być żubr,który w trawie piszczy

13

Żubry żyją w harmonii z krecikami  lol  lol  lol
Zresztą bociany chyba też  :mrgreen:

14

Jak pozbyć się kreta, na tym forum chyba wiedzą najlepiej?
http://pl.youtube.com/watch?v=LIFEXoEa0cc

-- // --

15

z tego co wiem sporo osób stosuje te większe pudełka i dosyć skutecznie
ale jaki to ma związek z forum ?
może jedynie taki że wśród stosujących są użytkownicy tego forum

Pogodnego dzionka big_smile

16

Najlepszy to jest kot na krety. Mój kiedyś tak działał, teraz już jest stary i mu sie nie chce. Działało to mniej więcej tak: kot wychodził na dwór, rozkopywal kopczyk, robił toalete i zasypywał. I kretów nie było  big_smile:D:D teraz jest leniwy i wróciły...

"Dokąd zmierzasz Polsko? - w PIS-du!"

17

Dzisiejsze kopczyki kreta ...

http://images40.fotosik.pl/43/03a57ce18ac27cb5.jpg

http://images33.fotosik.pl/431/17e640baa7702d07.jpg

http://images31.fotosik.pl/426/472228c32c2b2e31.jpg

18

Ooooo ! widzę, że kolega odkopał stary temat big_smile
Mam przeczucie, że będzie on teraz bardzo poczytny i aktualny.
Szczególnie interesujący będzie dla kilku osób z tego forum lol

19

hehe czyli jak pozbyc sie Kreta?Moze zalozyc temat jak pozbyc sie WK? big_smile
Tak zle nie bedzie ,sie dogadamy . wink

Dodane nie 28 gru 2008 14:46:09 CET :
Na krety to proponuje magnetofon na caly regulator z piosenkami Edzi Gorniak albo zdjecie Cichopek z Mroczkami.
Ni ema kreta co by to wytrzymal.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

20

To już lepiej WK zaspiewać mu hymn ,żeby się wyniósł z ziemi polskiej do wolskiej, albo przydzielić mu kapelana kreciego ,wyniesie się jak amen w pacierzu:P:P:P

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę

21

tzreba kota karmic 4 dni samymi  slonymi sledziami
potem kota na dzialke  ale musi byc upalowany na sznurku
kot ma takie nerwy ze jak dopadnie kreta to koniec
Potem dajemu kotkowi zapalic i piwo zimne

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

22

Jak pozbyć się kreta... Dwuznaczny tytuł, nie powiem. tongue
Ale żeby kotu dać zapalić? big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

23

A "Skazany na bluesa " odladalem i tam Kot palil
fajny film

24

dreams napisał/a:

Ale żeby kotu dać zapalić? big_smile

No , i zimne piwo roll

-- // --

25

w "muratorze" jest artykuł
"Co warto wiedzieć o krecie  Żyje w ośmiogodzinnych cyklach – w czasie każdego z nich około 4 godziny żeruje.

Jest ssakiem o krępym i obłym ciele długości 11-17 cm. Ma małą głową wyciągniętą w ryjek, zredukowane oczy i krótki ogon. Ma niezwykle czuły słuch, którym posługuje się przy wyszukiwaniu swoich ofiar. Pokryty jest miękkim, aksamitnym włosem: czarnym i błyszczącym na grzbiecie, a szarym od strony brzusznej. Stopy przednich nóg ma łopatowate, przystosowane do drążenia kanałów. Nie zapada w sen zimowy. Zimuje w korytarzach, 50-60 cm poniżej poziomu zamarzania. Wiosną kopie płytko położone korytarze, zwane żerowiskowymi. Żyje w ośmiogodzinnych cyklach – w czasie każdego z nich około 4 godziny żeruje i 4 przesypia w gnieździe. Najbardziej aktywny jest w godzinach porannych, wtedy też powstaje najwięcej kretowisk. Może żyć do 3 lat.
Kret jest u nas objęty ochroną gatunkową i zabijanie go jest zabronione. Można to zrobić wyjątkowo, gdy krety pojawią się bardzo licznie na terenach ogrodzonych (ogródki przydomowe i działkowe, inspekty). W tym celu można użyć świec dymnych: Arrex, Gamratox, Norniko FU, Nortox lub granulowanego preparatu Polytanol. Są to trucizny i należy je stosować ostrożnie, przestrzegając zaleceń podanych na etykiecie każdego z tych preparatów. "