1

Odp: Co warto zobaczyć

Witam,
Wybieramy się ze znajomymi na Kaszuby. Wypad jest krótki weekendowy ale chcielibyśmy zwiedzić miejsca które warwo zobaczyć. Nasze poprzednie wycieczki w Wasze strony skierowane były na Zamek w Łapalicach i Szymbark, no i oczywiście większość miast bardziej lub mniej obleganych przez turystów, położonych nad morzem. Zwiedzamy Kaszuby poza sezonem... tak najlepiej . Chcialibyśmy zobaczyć coś mniej komercyjnego, coś co jest może jakąś ..." tajemnicą"  lub miejscem znanym mniejszości, gdzie nie ma tłumów i można połączyć przyjemne z pożytecznym.

W zamian mogę odwdzięczyć się wiedzą ciekawych miejsc mazowsza oraz małopolski

Pozdrawiam
Yola.

2

Jak widzisz nikt niczego nie proponuje .
Ja jednak bym polecal nasza Czcigodna Pania Staroscine zobaczyc,najbradziej o-b-s-r-any park w kraju przed U Gminy ,cu-ch-ne jeziora w Kartuzach,kraine miliona dziur w jezdniach,budynek ZUS-u ,nowy komisariat o 170 pokojach,ulice Prokowska w Kartuzach gdzie krawezniki sa wysokosci plotow,Malpi gaj w centrum miasta i na koniec zawijas betonowy na rondzie Golunskiego.Takich atrakcji nikt  i nigdzie Ci nei zaproponuje.Klasa swiatowa  big_smile

Jak Maz Szanowny wedkuje to moge na pw zapodac kilka miejsc ale w tajemnicy big_smile

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

3

kamienne kręgi w węsiorach, skansen we wdzydzach

4

dziwię się że Lentil jeszcze "czegoś" nie zaproponował wink

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

5

migotka napisał/a:

skansen we wdzydzach

O tam , gdzieś niedaleko jest park botaniczny , tylko wyleciało mi z głowy dokładnie gdzie.

-- // --

6

Karolcia napisał/a:

dziwię się że Lentil jeszcze "czegoś" nie zaproponował

A co chesz dom kupic.. to zapraszam hehe....jest też super fryzjer i solarium w somoninie Good Looks.. hehe
A tak naprawde to obok mojej firmy jest CEPR... Centrum edukacji i promocji regionu... www.cepr-szymbark.pl

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

7

Lentil napisał/a:

A co chesz dom kupic..

nie stać mnie niestety-chociaż pamiętam że obiecałeś mi rabacik jakiś wink

Lentil napisał/a:

jest też super fryzjer i solarium w somoninie Good Looks..

a tam to trochę daleko mam hmm

Lentil napisał/a:

A tak naprawde to obok mojej firmy jest CEPR... Centrum edukacji i promocji regionu...

patrzcie jaki drobiazgowy się zrobił wink
zawsze się identyfikowałeś z nimi a teraz że obok tongue
obraziliście się na siebie czy jak smile

A tak na poważnie to troszkę zmian by się tam przydało -ale takich drobiazgowych...
Miejsce ostatnio doskonale znane tylko troszkę bałagan tam panuje-ale ogólnie fajnie jest smile

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

8

Czyz moze ktos kiedys byl w "Kaszubskiej Strzesze "moze na jakims wywczasie?Chcialem wyskoczyc na  lykend ale mnie zmrozily opinie w necie ,ze tam obok jest jakas obrobka fabryczna i strasznie wali fetorkiem.Prawda to czy bujda?Ogolnei oferta  ciekawa i ryby mozna polowic i balonem poleciec.Tylko co z tym smrodem?

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

9

Faktycznie obok sa jakieś kurniki czy cuś...
Ale nie zawsze "wali" zależy w którą strone wiatr wieje wink

a tak poważnei to nie wiem czy to jeszcze istnieje-pamiętam kiedyś na początku to tam bardziej odorek było czuc później trochę  mniej więc może teraz już powietrze czyściutkie i świeżynka jest smile

10

Ale znaczy cos  w tym bylo.
Ja sobei pobiwakowalem  na pieknym polu namiotowym,z wyszynkiem,cudnym jeziorkiem,ogniskiem z potancami,lowieniem szczupaczkow i okoni i bylo super.
Najbardziej mi sie pdobalo jak wlascicicele  tego przybytku pojechali z grupka podpitych malolatow.Zauwazylem pewna troske o  klienta i porzadek na plazy i samym polu.Fikajacy  malolat nei ma tam czego szukac ale wedkarz z rodzinka ,dziecmi szukajacy odpoczynku i zabway w rytmie przebojow lat 80-tych jak najbardziej.Generalnei towarzystwo dorosle .Jak na pola namiotowo-przyczepowe to na piateczke.

11

a tak swoją drogą WK toż to wieś - musi być odorek tongue

12

Jo ale nie na wywczasach ! Robisz gryla  a tu zalatuje zdechlym  kotem.Bieresz pyfko w reke zimne a zamiast chmielu czujesz obornik.Takie atrakcje to dla anorektykow co nie jedza  i nie pija .Im nic nie przeszkadza bo taki anorektyk lubi zygac notorycznie to zaprawiony.

13

WK napisał/a:

anorektyk lubi zygac notorycznie to zaprawiony.

chyba mylisz pojęcia-ale to nie ten temat tongue

WK napisał/a:

Robisz gryla  a tu zalatuje zdechlym  kotem.Bieresz pyfko w reke zimne a zamiast chmielu czujesz obornik.

fuuujjj na której wsi tak "wali" tongue ???
obornik to jeszcze rozumię ale zdechły kot tongue

a w temacie-chyba juz u nas takiej "prawdziwej" wsi nie ma więc tego u nas chyba już się nie zobaczy roll

14

Są wakacje, czas urlopów, więc może warto byłoby samemu zobaczyć co też nasi dzielni żołnierze tak niby zdewastowali w Babilonie ?
Ostatnio wszyscy rozpisują się o nieodwracalnych szkodach jakie poczyniła polska misja w Iraku....:rolleyes: