151

Odp: Do kogo na prawko w Kartuzach?

asiara73 napisał/a:

Dodane wto 27 mar 2012 21:32:20 CEST :
A jaki to problem robia z umawianiem na egzamin.Oni nie maja takiego obowiazku.zawsze mozesz SAM isc zglosic sie--to jest tylko ich grzecznosc a nie obowiazek smile.Oni jedynie wysylaja egzamin wewnetrzny itp. A robia to dwa razy w tygodniu smile

Chodzi o to, że do Pordu musisz dostarczyć "zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców". Kurs jak wiadomo składa się m.in. z 30 godzin szkolenia praktycznego. Wg przepisów zapisując się na egzamin (samodzielnie lub przez osk) kandydat na kierowcę powinien mieć już wyjeżdżone to 30 godzin. Jak jest w większości szkół - wiadomo.

Nie podobało się im, że chciałem termin mając 21 godzin za sobą i z tego powodu robili oni (Michał) wielkie problemy lol. Podobno innemu kursantowi pord zaproponował termin wcześniej niż wynikało to ze strony internetowej i ten odmówił, gdyż "do tego czasu nie wyjeździ wszystkich godzin". Podobno mieli z tego powodu nieprzyjemności lol

Zestaw testów - 40 zł
Orzeczenie lekarskie - 90 zł
Kursu pierwszej pomocy BRAK ("film nie chce się uruchomić, nauczcie się pytań, a pierwszą pomoc pewnie mieliście w szkole").

152

asiara73 napisał/a:

Co do spraw sadowych to nie prawda ze zakonczyly sie 4 lata temu.

A czy ja coś pisalam o sprawach sadowych? Nie... Pisałam, że jakieś cztery(może nawet i wiecej) była afera i branie łapówek sie skonczyło.

asiara73 napisał/a:

np.cofasz tyłem i jak masz drugi słupek prawie w polowie szyby pasazera to skrecasz kierownica o polowe...i jak widzisz w lusterku w srodku ze slupek jest na srodku lusterka to odkrecasz kierownica .
wariacto pospolite!!!!

Ja tez slyszalam o roznych sposobach, moj instruktor sie smial ze to na malpke. A potem kursant przesiada sie z punciaka do yariski (kilkanascie cm krotszej) i wszystkie sposoby diabli biora smile

153

No ja tam w Gdansku miałam filmiki  ale szcerze powim ze wiecej sie nauczylam jak mi instruktorka powiedziala sama smile a lekarz dopowiedzial smile o ranach itp.

No ja tez w Gdansku nie mogłam za szybko dac na egzamin.
Teoria byla z 25 godzin bo szybciej sie wyrobilysmy smile i potem jazdy 30 h. Jak mialam z 20 godzin jazdy to mialam u nich tak zwany wewnetrzny egzamin na komputerku smile te testy sa w kazdym neciku.
I potem dojezdzilam godzinki i dalam na egzamin.Wczesniej nic nie dawali :0 boja sie bo znajdzie sie jakis KABEL i maja spooore problemy tacy w OSK.

Jest schemat i zasady kursow tzn.jezdzic mozesz nawet caly dzien  ale w papierach instruktor nie moze ci zapisac wiecej niz 4 godziny dziennie .Takie sa zasady.
W Gdansku tez sie umowilam ze ostatnie 3 godziny wezme sobie 2 dni przed egzaminem.A  wpisali mi w jakis inny dzien w grafiku smile

Wiesz niby mozna tak robic ale tylko po kryjomu bo to grozi utrata licencji. A niech trafia na KABLA i co?
A z drugiej strony to LAPIA kase bo przewaznie jak zrobisz te 30 h to i tak chcesz miec te dwie godzinki przed egzaminem.A zanim paiery w PORDZIE przejrza to minie z miesiac smile lub polowa.

KASA ucieka

Dodane wto 27 mar 2012 22:13:58 CEST :
TIKI sorki,widocznie zle zinterpretowalam smile

ja tam od razu sie przesiadlam z punciaka na renaulta scenicka dieselka smile wyzszy,dluzszy,szerszy.WYGODNY smile moje sloneczko na kółeczkach smile
I parkuje prawie zawsze tyłem smile bo lubie smile nawet lepiej wychodzi i łatwiej potem wyjechac jak cie zastawia smile
A potem jakos toyotka RAVKA mnie kreci  ale jakas mala w srodku  a sceniczek ma 3 fotela z tylu smile a woze dwa foteliki i jest luzu a luzu smile

Dodane wto 27 mar 2012 22:14:56 CEST :
Takie jazdy na słupki to potem wychodza smile to jest jazda na czuja bo ktory egzaminator postawi ci pacholek ROWNO po srodku smile:)

154

szucio napisał/a:

No tak, tylko widzę, że Ty nie oceniasz Michała za to czego i jak Cię nauczyli tylko za to, że nie zrobili tak jak się Tobie podobało. Co do cen... To dla mnie normalne, że przy wyborze patrzy się i na cenę i na opinie.

155

ja w Gdansku poszlam do taniego i co? teorii baba uczyla suuper.A jej mąz jezdzil ze mna beznadziejnie.Zero parkowania zero cofania i rekaw na slupkach.
I Alicja nigdy z niczym nie robiła problemow. Tyle ze ja tez sama od siebie wykupilam sobie u nich wiecej godzin i oni tez to docenili smile

156

Ja też poszłam gdzie taniej... i po prostu żałuję... Prawko miałabym o wiele szybciej a do pierwszego autka mogłabym dodać jakieś 500 zł smile

157

Moja znajoma mi poleciła START, podobno pan Adam, jest świetnym instruktorem. W tym wątku najwięcej pozytywnych opinii jest na "Michała" .

asiara73 napisał/a:

Co do egzaminu to i w gdanski i w Gdyni sa ci sami zatrudnieni smile egzaminatorzy.raz sa tu a raz tam.Wiem to bo kolega pracuje w Pordzie w Gdansku.

To dlaczego te afery korupcyjne dotyczą Gdańska, a nie Gdynii? W Gdyni egzaminatorzy są grzeczni, a w Gdańsku pokazują rogi? Dziwne to jakieś .... roll . W Gdańsku nadal są skorumpowani egzaminatorzy, czego doświadczyła osobiście moja znajoma. Facet powiedział, ze w zasadzie powinna zaliczyć, bo jechała prawidłowo, ale on napisze, ze nie wykonała poleceń, chyba, że się dogadają.... i promienny uśmiech. Tak wiec problem się utrzymuje nadal... ale skoro w Gdyni nie ma aż takiej korupcji, to może lepiej tam się zapisać na egzamin.... mimo, ze są ci sami egzaminatorzy.  Sama nie wiem, ja się tak panicznie boję tego prawka, tyle się nasłuchałam opowieści.... .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

158

Moze wiele zalezy od dyrektora?
Nie ma co sie bać prawka. Stres jest na maxa  ale warto miec ten papierek smile

159

Asiara73 jak następnym razem będziesz jeździła po "rękawie" to uważaj żeby przy okazji komuś ręki nie połamać'-) A na placu manewrowym jeździ się "pasem ruchu" .... no dobra trochę się czepiam.  Ale to tak na marginesie. Jeśli chodzi o chwalona przez Ciebie p.Alicję-była ona instruktorką mojego znajomego. Po tym co mi opowiadał -to dziecka bym do niej nie wysłał. Na pierwszej lekcji ( on nigdy wcześniej nie prowadził) kazała mu jeździć po mieście bo miała coś tam do załatwienia. To tylko jeden przykład.

160

asiara73 napisał/a:

Nie ma co sie bać prawka. Stres jest na maxa  ale warto miec ten papierek smile

No właśnie... stres.... dawno go miałam wink tongue . Żeby mnie jeszcze chociaż szanowny małżonek wspierał .... roll , a tak stres jeszcze większy z powodu braku wsparcia w rodzinie mad .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

161

kubabuba napisał/a:

annawanna chyba mieliśmy tego samego instruktora wink
mój też ciągle musiał chodzić siusiu tongue

No widocznie smile

Miałam jeszcze raz dodatkowe godziny u LOKUNa ( z Panem Okuniewskim) i dzięki niemu zdałam. Jest najlepszy! smile Tylko, chyba ciężko jest się do niego dostać... Nigdy nie ma czasu.

162

Witam.
A kogo możecie polecic w Sierakowicach?
i najlepiej żeby nie miał Gdańska a Gdynie.

163

/\Di napisał/a:

Nadszedł czas wyboru OSK i nie wiem do kogo się udać. Jak znacie jakieś dobre ośrodki/instruktorów to piszcie.

Wiesz co..... z całego serca polecam ci pana MARIANA P. który znajduje się na ul.Majkowskiego,   uwierz ,,,, nie pożałujesz, umie tak  uczyć że wszyscy u Niego zdaja

Dodane śro, 28 lis 2012, 17:04:45 :

/\Di napisał/a:

Nadszedł czas wyboru OSK i nie wiem do kogo się udać. Jak znacie jakieś dobre ośrodki/instruktorów to piszcie.

pan MARIAN P. ul Majkowskiego Kartuzy

164

polecam Wilkowski Zenon Wilkowski Michał S.C. Ośrodek Szkolenia Kierowców uczyłam sie u niego tak jak cala reszta klasy i wieszcząc zdała za pierwszym razem:) super uczy fajnie tłumaczy ma zawsze czas, daje przydatne skazówki na przyszłość i wg:) bardzo polecam

165

Polecam OSK Michał  w Żukowie. : ) Profesjonalne podejście. smile Jest miło, sympatycznie. Instruktor udziela bardzo dużo wskazówek. Jeśli chodzi o praktykę - instruktor dopasowuje się do kursanta a nie na odwrót. Także jeździsz kiedy chcesz. Na pierwszy egzamin oni umawiają. Naprawdę polecam. : ) Kolejne kategorie tez zamierzam tam robić. Pełen profesjonalizm.

166

ps : Jeździ się GŁÓWNIE po Gdańsku - Trasy egzaminacjyne się poznaje. Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. Ja się uczyłem jeździć po Gdańsku i nie mam żadnych problemów zeby wsiąść i jechać gdziekolwiek. Bo się nie motam na skrzyżowaniach. Ale jak moja siostra się uczyła u jakiegoś faceta to boi się do Gdanska jechać. Trzyma wbity bieg i dusi sprzęgło. I potem właśnie wychodzi to, że jak trzeba gdzieś jechać to jest panika - więc lepiej się RAZ a DOBRZE nauczyć.

167

Jaki Ośrodek szkolenia kierowców polecacie
z Kartuz? smile

168

Też bym sie chetnie przyłączyła.

Niebo mnie nie chce - piekło boi się, że nim zawładnę....

169

zdecydowanie odradzam Rafała Baranowskiego z Kożyczkowa. Nigdy nie ma czasu, nie robi wykładów,spóźnia się. I masa innych porażek "instruktorskich"

170

Polecam szkołę LOKUN!

gmo za i przeciw, ciekawie..

171

Polecacie OSK Michał. proszę o opinie.

Nie wierzyć, nie mam sił.

172

Jaka kategoria? smile

173