1

Odp: 5 zasad internetu bez ch@mstwa

Oto 5 zasad internetu bez ch@mstwa:

1. Myślę, CO piszę - wypowiadam się tylko wtedy, gdy mam coś do powiedzenia.

2. Myślę, DO KOGO piszę - traktuję innych jak ludzi, bo są ludźmi - nie obrażam, nie wyśmiewam i nie zdradzam ich tajemnic. Osoby publiczne są także ludźmi i zasługują na szacunek. Nie traktuję Internetu jako narzędzia do odwetu i załatwiania prywatnych porachunków.

3. Myślę, Z KIM rozmawiam - nie wdaję się w pyskówki, z tymi, którzy za pomocą chamstwa i wulgaryzmów próbują zamienić dyskusję w awanturę. Zgłaszam naruszenia zasad wypowiedzi, gdy się z nimi spotykam.

4. Myślę, JAK pisać - dbam o polski język i poziom dyskusji. Staram się przestrzegać zasad ortografii i poprawności gramatycznej.

5. Myślę DWA razy - bo nic nie zostanie zapomniane. Bezkarność i anonimowość w Internecie jest złudna. Pamiętam, że współtworzę świat, w którym żyję.

bez dwu zdań  POPIERAM
zapraszam do wypowiedzi, jakie  jest Wasze zdanie ?

całość pod adresem -
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,5-zasad-internetu-bez-chmstwa-popierasz,wid,11399830,wiadomosc.html

Pogodnego dzionka big_smile

2

stefan napisał/a:

no jo, szczególnie ja...

2. Myślę, DO KOGO piszę - traktuję innych jak ludzi, bo są ludźmi - nie obrażam, nie wyśmiewam i nie zdradzam ich tajemnic. Osoby publiczne są także ludźmi i zasługują na szacunek. Nie traktuję Internetu jako narzędzia do odwetu i załatwiania prywatnych porachunków.

znowu jakoś nie widzę siebie ...

3. Myślę, Z KIM rozmawiam - nie wdaję się w pyskówki, z tymi, którzy za pomocą chamstwa i wulgaryzmów próbują zamienić dyskusję w awanturę. Zgłaszam naruszenia zasad wypowiedzi, gdy się z nimi spotykam.

czasami i mnie wciąga jakaś wirtualna bijatyka, nie powiem... święty nie jestem

4. Myślę, JAK pisać - dbam o polski język i poziom dyskusji. Staram się przestrzegać zasad ortografii i poprawności gramatycznej.

tu się staram, choć przez brak polskiej czcionki byki czasami się zdarzają, ale to nie wskutek nieznajomości zasad pisowni, ale to wina Firefoxa

5. Myślę DWA razy - bo nic nie zostanie zapomniane. Bezkarność i anonimowość w Internecie jest złudna. Pamiętam, że współtworzę świat, w którym żyję.

jakie to poetyckie, ja b. często, ale to b.często pisze pod wpływem impulsu, a potem...? stało się

bez dwu zdań  POPIERAM
zapraszam do wypowiedzi, jakie  jest Wasze zdanie ?

całość pod adresem -
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,5-zasad-internetu-bez-chmstwa-popierasz,wid,11399830,wiadomosc.html

a tak poza tym, toż to jak Dekalog prawie, fajnie napisane, gorzej z realizacja...

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

3

Praktycznie każdy z tych punktów jest dla niektórych nie do zrealizowania big_smile

4

dla homo ledwo sapiens? tongue

5

stefan napisał/a:

Oto 5 zasad internetu bez ch@mstwa

Istnieje jeszcze w internecie tzw netykieta która brzmi tak :

http://img268.imageshack.us/img268/8122/netykieta2.jpg

6

A czy  przyklady chamstwa nei plyna z  gory? Od politykow,wladzy samorzadowej,decydentow ?
Podac? Czyz chamstwem nei jest obiecywac a niedotrzymywac slowa? Czyz chamstwem nei ejst udawac ,ze sie nei dostrzega swoich wyborcow? A czyz chamstwem nei ejst wieszanie nadajnikow w imie   pazernosci?

Moment moment ale  jesli elity beda dawac dobry przyklad to i maluczcy  nie ebda mieli powodu do chamstwa prawda?
Dojenie owieczek,bzdury w expose,korupcja ,skandale ,wojny i wojenki na kazdym kroku od polityki przez samorzady ,popatrzcie na  nasza sluzbe zdrowia,sadownictwo etc
Uwazam ,ze kazdy pisze na wlasna odpwoiedzialnosc,popieram  zeby  nie wchodzic w zycie prywatne i takie tam ale  podam przyklad.
kto jest wiekszym chamem synek  glowy gminy ,ktory pod nickiem  prowadzi polityke mamusina czy  moze taki co nazywa swinstwo swinstwem?
A odnosnei ortografi to mi tam  jest obojetna,Nie powazam ortografi bo to sie komus chyba pokrecilo zeby wymyslec dwa  rozne U  erzety ,zety  z kropka i  cecha.No sorki  ale  srednio rozgarnietemu wystarczy co trzecie zdanie z tekstu zeby zrozumiec  kontekst wiec  szczegolne zwracanie uwagi na pisownie

Generalnie mi to pachnie Zakowkim ,ktory tez sie domaga wysluchiwania  i szanowania tych bzdur ,ktore wypisuje.II zeby za wyrocznie robila GWarta .Tam napisza co i jak ,jak sie zachowywac i kogoo trzeba milowac.
Ale co do psykowek sie zgadzam,to okropne na szczescie zawsze mzona przeprosic co ja niniejszym czynie jesli kogos urazilem kiedykolwiek .

Uroczym trzeba byc big_smile  Wtedy  bedzie ok.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

7

Myślę, że w tym temacie chodzi o ogólny zarys zasad obowiązujących w internecie.
Szczególnie na forach, gdzie niektórym wciąż wydaje się że są anonimowi.
Jestem przekonany, że założyciel tego tematu nie miał tutaj na myśli żadnej konkretnej osoby z naszego grona wink
Po prostu, takie są zasady i dobrze od czasu-do czasu o nich przypomnieć roll

8

stefan napisał/a:

Szkoda ,że tak często sie o tym zapomina .5 zasad-tak mało,i tak dużo wink

Niebo mnie nie chce - piekło boi się, że nim zawładnę....

9

Ty weź zamilcz!

wypowiadasz sie w tym temacie?
udowodnie ci że złamałaś 4 na 5 reguł

Honoratka napisał/a:

Myślę, CO piszę -

ty nie myślisz-chyba ze tylko o tym ja kogoś zgnoić.

Honoratka napisał/a:

Myślę, DO KOGO piszę - traktuję innych jak ludzi, bo są ludźmi - nie obrażam, nie wyśmiewam i nie zdradzam ich tajemnic

no właśnie-nie wyśmiewam, nie zdradzam tajemnic... buhahaha to "przykazanie" też Ci obce

Honoratka napisał/a:

3. Myślę, Z KIM rozmawiam - nie wdaję się w pyskówki, z tymi, którzy za pomocą chamstwa i wulgaryzmów próbują zamienić dyskusję w awantur

nie no nie wdajesz sie w pyskówki-TY je zaczynasz

Honoratka napisał/a:

Bezkarność i anonimowość w Internecie jest złudn

właśnie. nie zapominaj ze nie tylko ty wiesz o mnie dużo ale to działa też w drugą stronę. w końcu przestane być dobrze wychowana i zacznę działać tak jak ty-trochę sie ubrudze w tym szambie twoim ale trudno..
a to o poprawnej pisowni też ci obce bo nie umiesz zdania poprawnie skonstruować bo sie ludzie zawsze zastanawiają co ty miałaś na myśli

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

10

Użytkownik Karola otrzymuje zakaz pisania na okres 10 dni za prowokacje na forum zgodnie z pkt. 9 i 10 Regulaminu Forum

Pogodnego dzionka big_smile