1

Odp: Opuszczone Cmentarze, Budynki powojenne

Jak w temacie wie ktoś gdzie coś takiego znajde? W powiecie...
Coś w tym stylu jak ten Cmentarz w Sulęczynie smile
http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=98&with_photo_id=38387546&order=date_desc&user=1574134

Dodane sob, 23 lut 2013, 10:11:46 :
Nie widze opcji Edycji ;p
http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=6876

2

w mojej okolicy jest mogiła pochowanych na cholerę która kiedyś tutaj szalała.
swoja drogą ty to masz zainteresowania ;D

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

3

Tzn interesuję sie tym od zawsze zwiedziłem już szpital psychiatryczny opuszczony i ten w Gdansku też kilka cmentarzy i tak jakos chyba spodobały mi się ciary na plecach napisze ci na PW to podasz gdzie to wink

4

ja za takie doznania dziekuje. szczytem mojej odwagi było odwiedzenie samotnie wieczorem cmentarza-nigdy wiecej

5

W Somoninie jest stary poniemiecki cmentarz na ulicy Witosławy. Takie stare poniemieckie cmentarze są również w Przyjaźni i Sulęczynie.

Dodane sob, 23 lut 2013, 10:22:56 :
Nie odczytałam Twojego posta - o Sulęczynie już wiesz wink

Nie ma wielkich problemów. Są tylko mali ludzie.

6

w Kobysewie też masz cmentarz ewangelicki, Niemców, którzy tam kiedyś mieszkali, zarośnięty jest lasem ale wart obejrzenia. Szkoda tylko że nikt o niego nie dba mimo że dość spory jest

7

jasiffa napisał/a:

stare poniemieckie cmentarze są również w Przyjaźni

Potwierdzam, szkoda że tak zdewastowany i zaniedbany

https://www.youtube.com/watch?v=mxIqyG_IJ2I

8

A możecie powiedzieć dokładniej? Tzn obok czego w Kobysewie?
W Sulęczynie to wiem smile

Dodane sob, 23 lut 2013, 10:44:53 :
Jak idziesz wieczorkiem na taki zdewastowany cmentarz to jeszcze lepsze ciary ;p

9

TonyMonatana napisał/a:

A możecie powiedzieć dokładniej? Tzn obok czego w Kobysewie?

za DPS-em pierwsza droga w prawo i jakieś 500 metrów...

Dodane sob, 23 lut 2013, 10:46:57 :
w lewo miało być smile sory... ten brak edycji lol

10

To ja polece opuszczone zakłady mięsne w żukago big_smile
No Biały domek za jeziorkiem w lesie w Kartuzach to chyba każdy zna big_smile

Dodane sob, 23 lut 2013, 10:53:29 :
Tutaj zdjęcia z żukago big_smile
http://mozgoczaszka.blogspot.com/2011/02/raport-dzienny-produkcji-drobiu-ubitego.html

11

Pytanie mam do was jeszcze wie ktoś może dlaczego ta willa została opuszczona? Bardzo mnie to ciekawi zwłaszcza że jest tam niespotykany rozmach dom wielki jak gmach tunele od bramy az do domu basen itd ? Aha. Mowa o Opuszczonej Willi w miejscowości Zgorzałe. Tutaj coś znalazłem
http://www.forgotten.pl/uploaded_images/1075-Trzcinas-2012109091747.jpeg

12

TonyMonatana napisał/a:

Zgorzałe

nie wiadomo właściwie dlaczego smile ktoś ostatnio to chciał kupić ale sie rozmyślił...

TonyMonatana napisał/a:

to jeszcze lepsze ciary ;

Dziękuję ale podziękuję tongue

13

TonyMonatana napisał/a:

To ja polece opuszczone zakłady mięsne w żukago big_smile

a na to miejsce nie wszedl juz przypadkem dosyc dawno temu deweloper i zostaly przerobione na mieszkania...?

14

rosomak napisał/a:

dawno temu deweloper i zostaly przerobione na mieszkania...?

Część biurowa została przerobiona na mieszkania. I to wcale nie tak dawno temu smile a reszta stoi i straszy.

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

15

TonyMonatana napisał/a:

Pytanie mam do was jeszcze wie ktoś może dlaczego ta willa została opuszczona? Bardzo mnie to ciekawi zwłaszcza że jest tam niespotykany rozmach dom wielki jak gmach tunele od bramy az do domu basen itd ? Aha. Mowa o Opuszczonej Willi w miejscowości Zgorzałe. Tutaj coś znalazłem
http://www.forgotten.pl/uploaded_images/1075-Trzcinas-2012109091747.jpeg

Właściciel willi zmarł i chyba nawet nie zdążył tam zamieszkać. Obecnie obiekt ma już nowego właściciela i zaczyna się coś dziać.

Tylko w nieskończonej ciszy można zacząć słyszeć. Tylko tam, gdzie nie ma słów można zacząć widzieć.

16

W Leźnie w lesie masz 3 groby z XVIII albo XIX wieku. Tam jest pochowany właściciel Leźna wraz z żoną i... KONIEM. Te groby są w lesie.

W Miszewie jest podobno jakiś opuszczony dom w którym straszy. Głośna historia tam podobno była w latach 80 ub. wieku. Podobno brat brata zamurował żywego czy coś takiego.

17

O a ciekawe to o tym Miszewie a wiesz może dokładnie gdzie to? Jaka ulica czy coś?

18

Ja polecam opuszczone spichrze w Gdańsku niedaleko za filharmonią. Byłam, ciary przeżyłam, polecam!!:):):)

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=193406

19

TonyMonatana napisał/a:

No Biały domek za jeziorkiem w lesie w Kartuzach to chyba każdy zna

a można coś więcej o tym domku , tu w Kartuzach mamy 4 jeziora nie licząc zasypanego przez wysypisko śmieci ?

-- // --

20

Drab no przecież za jeziorkiem na chmieleńskiej masz taki biały domek smile Jest on opuszczony wszystko w nim zostało (teraz juz pokradzione i zdemolowane) tak jak by ktoś wyszedł i nie wrócił znalazłem tak tylko zdjecie z pogrzebu wrrr big_smile Truposz na stole i trzy babcie też nie lepiej wyglądające wink

21

Cmentarz Ofiar Marszu Śmierci NAWCZ

W czasie drugiej wojny w Nawczu w okresie od 02.02.1945 do 09.03.1945 roku przetrzymywano 800 więźniów hitlerowskiego obozu Stutthof przybyłych Marszem Śmierci. Około 600 osób zmarło lub zostało zabitych. W 1961 roku utworzono koło Nawcza "Cmentarz Ofiar Marszu Śmierci", na który przeniesiono zwłoki zmarłych i pomordowanych.

22

Z tego co wiem to na naszych terenach Niemcy mieli prawie w każdej miejscowości swoje cmentarze.
Kiedyś byłem na Niemieckim cmentarzu w Egiertowie było tam sporo grobów ale mocno zapuszczone
bo wiele lat nikt się nie opiekował i były mocno zarosłe krzakami.
Mieszkańcy mówili ,że gmina chciała zrobić ogrodzenie i oczyścić ale czy zrobili to nie wiem.
Wszystkich okolicznych wioskach są takie cmentarze i prawdopodobnie zapomniane jak ten w Egiertowie.