1

Odp: Odszkodowanie za wypadek

Czy ktoś orientuje się czy oprócz kasy z OC można dostać też jakieś inne odszkodowanie za wypadek samochodowy?

2

oczywiście, że można, ale samemu to walka z wiatrakami - jest ostatnio sporo firm zajmujących się "wyciąganiem" takich odszkodowań. Pytanie tylko, jakie szkody powstały podczas zdarzenia; czy "tylko" ucierpiała karoseria pojazdu, czy może kierowca lub pasażer, ewentualnie jakieś przedmioty w samochodzie

As-Salāmu `alaykum

3

Kierowca - czyli ja złamana ręka i noga. Pasażer - 7 szwów, złamana rękę. A skąd to odszkodowanie można dostać z ubezpieczalni czy trzeba iść do sądu?

4

Aż się z wrażenie w końcu zarejestrowałam na tym forum smile Zawsze tylko podglądałam co się tu dzieje smile Wracając do tematu.. Zawsze, kiedy jest szkoda na osobie to należy się odszkodowanie. Nie tylko kierowca może się o nie starać, ale również pasażerowie. Nie polecam samemu załatwiać tej kwestii, bo ja walczyłam z ubezpieczycielem 3 lata i dostałam ochłap, ale dopiero po tym jak wynajęłam adwokata. Moja mama wynajęła Europejskie Centrum Odszkodowań i dostała 5 tys. po niecałym roku. Jak widać na załączonym obrazku lepiej wynająć profesjonalistów niż samemu się w to bawić.

5

mirek88 napisał/a:

Kierowca - czyli ja złamana ręka i noga. Pasażer - 7 szwów, złamana rękę. A skąd to odszkodowanie można dostać z ubezpieczalni czy trzeba iść do sądu?

czy  jest ubezpieczenie NW?

Cytaty 
Jesli ktoś ma władzę czy ma władze absolutną? Prawda jak oliwa prędzej czy pózniej na powierzchnię wypływa. Władza sama sie wyżywi

6

Założę się że dostałeś już kilka PW od gości walczących o odszkodowania. Jak najbardziej należy Ci się takie odszkodowanie, w zasadzie możecie pisać już teraz o takie odszkodowanie.

W takim odszkodowaniu należą Ci się pieniądze za:
-utracone dochody (gdyż nie pracujesz z powodu wypadku to powinni Ci zapłacić za każdy dzień).
-zniszczone rzeczy,
-dojazdy do szpitala,
-leki,

praktycznie możesz starać się o zwrot wszystkich poniesionych wydatków, strat. Oprócz zwrotu wydatków, możesz walczyć o zadośćuczynienie z tego OC. W zasadzie ubezpieczyciel będzie chciał zawrzeć z tobą ugodę bo tak zawsze robią, za pierwszym razem zaproponują Ci jakiś ochłap i nie na ugodę tylko na masz Pan. Zawsze po podaniu pisze się im odwołanie i zaproponują Ci wtedy jakąś ugodę. Nieoficjalnie mówi się że dają za 1% uszczerbku na zdrowiu 1tys. zł a zazwyczaj uszczerbek biorą ze swojej tabeli NNW choć nie powinni tego robić.
http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=d11c3d3d-7768-4069-be23-b8f58de92970&groupId=10172

Prawdopodobnie będziecie wymagali rehabilitacji więc po złożeniu wniosku o zadośćuczynienie jeśli kolejki do poradni publicznej są za długie to możesz skontaktować się z przydzielonym Ci likwidatorem i ustalić że chcesz prywatnie i powinni Ci też za to zwrócić. A jeśli nie ustalisz tego wcześniej z nimi (leczenia prywatnego) to mogą powiedzieć Ci że próbujesz narażać ich na niepotrzebne koszty gdyż mogłeś leczyć się publicznie.

Ciężko też jednoznacznie powiedzieć czy w Twoim przypadku "opłaca" się zatrudniać firmę likwidującą szkody lub prawnika. Zazwyczaj biorą 20% lub 30% z wysokości tego odszkodowania, a na Twoje myślę że by się spokojnie skusili. tongue

Do tego jeśli masz NNW to też dostaniesz ale nie są to takie kwoty jak w przypadku OC jednak o NNW najlepiej pisać po zakończeniu leczenie gdyż wtedy lekarz będzie mógł dokładniej ocenić Twoje obrażenia.

Szybkiego powrotu do zdrowia! I pozdrowienia wink

7

A jak to się teraz ma do odszkodowania za wypadek przed wejściem lub wyjściem z pracy?
Kiedyś przez godzinę ubezpieczenie obejmowało pracownika w drodze do i z pracy. smile

Niebo mnie nie chce - piekło boi się, że nim zawładnę....

8

Kiedyś chyba droga do i z pracy była brana pod uwagę jako praca. To chyba kwestia ustalenia z pracodawcą.

xxxxxxxxx odszkodowania tutaj jest kilka ciekawych rzeczy na temat odszkodowań. Może tam się coś znajdzie.

9

Honoratka napisał/a:

W takim odszkodowaniu należą Ci się pieniądze za:
-utracone dochody (gdyż nie pracujesz z powodu wypadku to powinni Ci zapłacić za każdy dzień).
-zniszczone rzeczy,
-dojazdy do szpitala,
-leki,

ja bym tu jeszcze dodała zadoścuczynienie za ból i cierpienie i to może być największa część odszkodowania.