1

Temat: Piekarnik w kuchence Mastercook

Mam kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem. Chyba coś mi "siada" w piekarniku. Zanim wezwę fachowca, chcę się Was doradzić, czy to coś poważnego, czy może rozwiążemy ten problem sami z mężem.

Włączam piekarnik, nastawiam na odpowiednia temperaturę, czekam aż lampka zgaśnie i wkładam ciasto i tu się zaczyna problem. Otóż piekarnik tak grzeje, ze zanim skończy się czas pieczenia, ciasto jest zewsząd spalone (najbardziej z góry), a w środku jest jeszcze niedopieczone.
Co mogło się popsuć i gdzie kupię tę część?

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

2

Odp: Piekarnik w kuchence Mastercook

od razu popsuć...... może nie popsuć tongue
1. skoro piszesz że czekasz aż lampka zgaśnie znaczy termostat pracuje poprawnie
2. z góry spalone ..... na jakięj wysokości w piekarniku wstawiasz ?
   może za wysoko, wiem z doświadczenia że drożdzówka powinna być u mnie na drugiej pozycji wysokości
3. powinien być przełącznik rodzaju grzania, tzn załączający góre lub dół lub razem, dodatkowo włączający nawiewy
są ciasta że powinno być grzanie z dołu i z góry jednocześnie, inne tylko z góry no i takie że tylko z dołu
skoro Ci pali z góry to pewnie grzeje z góry a dół jest wyłączony

Pogodnego dzionka big_smile

3

Stawiam na najniższym i to nic nie daje, spalone aż się dymi z piekarnika.
Nieistotnie na co nastawiam, czy góra-dół, czy sam dół, czy dół z nawiewem, czy piekę pizze, ciasto czy ciasteczka. Spalone!
Grzeje góra i dół, spalone jest jeż od dołu ale góra na węgiel.

Miłego dnia smile

4

violka1 napisał/a:

spalone aż się dymi z piekarnika

pozostaje serwis cool
nie zgadza mi sie ta gasnąca lampka na początku, wskazywało by to na termostat ale skoro gaśnie ......
jest jeszcze jedna próba - test, ustawiasz najniższą temp na regulatorze i jak zgaśnie robisz pomiar w piekarniku termometrem ale w powietrzu bez dotykania ścianek
jak będzie wyższa jak ustawiona to termostat jednoznacznie jest 'dut', u mnie połowa 1-wskazania to ok 25 st C ale to kuchenka Amica

Pogodnego dzionka big_smile

5

W piekarniku Mastercooka, nie ma czegoś jak "dół z nawiewem"...
Mogę Ci polecić świetnego fachowca jeśli chcesz wink

6

Asia> słusznie "góra z nawiewem", pisałam za szybko wink . Chcę tego fachowca ale przed świętami i tak do niego nie zadzwonię. Kasy brak wink .

Miłego dnia smile