1

Temat: Likwidacja polnej drogi w Starych Czaplach

Wieś Stare Czaple !
Stara polna droga , najbliższy dostęp do lasu dla mieszkańców i  turystów ,znajdująca się na działce której właścicielem jest gmina nagle przestała być potrzebna.Nowy właściciel gruntów uznał że droga która dzieliła jego pole na dwie części mu przeszkadza , przeprowadził niwelacje terenu , zasypał dwa zbiorniki wodne zniszczył naturalne siedlisko żmji zygzatowatej . Protesty i  listy  mieszkańców i właścicieli działek wójt gminy Stężyca uznał za nieistotne, przecież to tylko droga do Lasów Państwowych .Żmije przeniosły się na pobliskie działki na naszej w zeszłym roku mieliśmy trzy . Właściciel to podobno radny sejmiku województwa gdańskiego , kto będzie z gminy z nim walczył ???? Nie można tamtędy teraz przejść bo zaorane pole jest zalewane przez wody opadowe które nie mają naturalnego zbiornika.

2

Odp: Likwidacja polnej drogi w Starych Czaplach

a która to droga?? możesz wskazać strzałką na mapie? https://maps.google.pl/maps?q=54.250333 … h&z=16

As-Salāmu `alaykum

3

Mogę opisać lokalizacje zasypanej drogi , jadąc do wsi drogą asfaltową od trasy Kartuzy - Bytów po prawej stronie po wyjeździe z lasu pod samą górą była odnoga z asfaltu do polnej drogi, obecnie są tam hałdy ziemi i wjazd jest niemożliwy, chciałam zamieścić zdjęcie ale niestety w tym forum tego nie potrafię.Wiem że droga była zlokalizowana na działce nr 30 własność gminy Stężyca

4

Kojarzę to miejsce, jeżdżę tam rowerem niemal codziennie. Od strony lasu jest drewniany szlaban. Jeśli jest to prywatna działka, to gość miał prawo pozbyć się drogi. Pewnie sama bym tak zrobiła, żeby jakoś zagospodarować ten teren.

Tylko w nieskończonej ciszy można zacząć słyszeć. Tylko tam, gdzie nie ma słów można zacząć widzieć.

5

Droga leży na działce należącej do gminy i jeśli została zdewastowana to powinna zostać odtworzona.wg. pism działka na której jest droga nie została sprzedana i gmina nie planuje tego zrobić.Wójt najpierw pisał że właściciela wezwali do przywrócenia drogi a w drugim piśmie że gmina nie ma na to pieniędzy to przepraszam kto ma przywracać to co zdewastowano mieszkańcy gminy.

6

popatrz w druga strone, znajdz inna droge do lasu , poszezaj horyzonty , nie przeszkadzaj innym w spelnianiu wlasnych marzen. ktos pol zycia odkladal pieniazki zeby kupic dzialke w tej pieknej okolicy , moze jest to wartosciowy czlowiek. popatrz !!! zanim bedzie  wszystko ladne i uporzadkowane  musi sie zmienic to co bylo dotychczas. a co do siedlisk zmiji zygzakowatej, to niech to cholerstwo szlak trafi , jak cie jeszcze nie pokasaly to tylko sie cieszyc. ja nie mialem tyle szczescia , biorac pod uwage nasza sluzbe zdrowia zanim zareaguja  do mozna kopyta wyciagnac. przez to ukaszenie toksyny z jadu zmiji zalatwily mi pol watroby. i gdybym sam nie skontaktowal sie oddzialem toksykologi w gdansku juz bym nie zyl. pamietaj !!! zmiany nie zawsze sa zle, warto poczekac ,pomyslec ,zobaczyc,a nawet pomoc moze sasiad to calkiem spoko gosc.

7

Działka jest typowo rolnicza i jedyne dotychczas spełnienie marzeń właściciela to kupa gnoju  i kilka zasadzonych choinek i księżycowy obraz ,  tak to wygląda ,facet prawdopodobnie czuje się bezkarny , bo gmina boi się go ruszyć,  co do żmiji to ja jej nie żałuję tylko czemu musi przenosić się na nasze działki , mój pies został też ukąszony więc wiem jak to wygląda. Okolica jest przepiękna i turystyczna więc  te drogi powinny być w pełni dostępne, tym bardziej że jest to droga którą pamiętają najstarsi mieszkańcy

8

auriga1 napisał/a:

Mogę opisać lokalizacje zasypanej drogi , jadąc do wsi drogą asfaltową od trasy Kartuzy - Bytów po prawej stronie po wyjeździe z lasu pod samą górą była odnoga z asfaltu do polnej drogi, obecnie są tam hałdy ziemi i wjazd jest niemożliwy, chciałam zamieścić zdjęcie ale niestety w tym forum tego nie potrafię.Wiem że droga była zlokalizowana na działce nr 30 własność gminy Stężyca

to to? https://maps.google.pl/maps?q=54.246472 … h&z=16

As-Salāmu `alaykum

9

Tak !!!