1

Temat: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

Tegoroczna, dziewiąta edycja mirachowskiego święta bluesa, odbędzie się 03-04 lipca 2015.
Już dzisiaj warto zarezerwować sobie termin aby móc razem z nami bawić się w rytm pięknych dźwięków.
Niedługo podamy szczegółowy program.

2

Odp: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

http://images67.fotosik.pl/526/d29784adf5f45870med.jpg

Dani Wilde to piosenkarka, autorka tekstów oraz gitarzystka, której talent ukształtowany został przez Blues, Soul, Jazz, Country oraz Gospel, które znakomicie łączy z popowymi utworami.
Dani Wilde grała już w najbardziej prestiżowym londyńskim „Royal Albert Hall”, jak i w „BB King’s Club” na Times Square(New York).

Od czasu jej debiutanckiego albumu, wydanego przez Ruf Records Heal My Blues w roku 2008, nagrała również krążek Shine w 2009r.,wyprodukowany przez wielkiego Mike’a Vernona oraz Juice Me Up, w 2012r.

W tych minionych 7 latach Dani osiągnęła trzykrotnie Numer 1 w oficjalnym konkursie iTunes Blues-List hitami „Bring Your Loving Home”, „Abandoned Child” oraz „Bitch“.

Niedawno, swoim nowym Singlem „Loving You” Dani dostała się na listę Top 40 w europejskim konkursie Country Music Charts obok Wielkich, takich jak Taylor Swift czy Shania Twain. Singiel ten, wyprodukowany przez Stuarta Dixona był singlem koncertowym, a wydany został przez Bri-Tone Records.

Przez kilka lat muzyka Dani Wilde jest regularnie puszczana w BBC Radio 2 podczas The Paul Jones Show, wspierana jest przez BBC i przy najwazniejszych wydarzeniach stacji zapraszana jest jako gość, co poprowadziło ją już do zaproszenia do nagrań w Maida Vale Studios.

Piosenkarka współpracowała z Pee Wee Ellis podczas występu na WOMAD World Music Festival w 2010r. oraz supportowała takim grupom jak Jools Holland, Foreigner, Jouney czy Robben Ford.Wysoką reputację artystka zdobyła dzięki jej występom z najlepszymi amerykańskimi muzykami - w jej zespole grają:
Roger Insiss(basista Chaka Khan),
RichardNewman(perkusista Rory Gallaghera i Steve’a Marriotta),
Stuart Dixon(gitarzysta Eddie Floyd),
Victoria Smith(basistka The Romonas),
Greg Coulson(klawiszowiec The Selecter)
oraz Martin Wright(perkusista Ronnie Wood).

3

Odp: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

kolejny zespół który pojawi się w Mirachowie to:
HIGHWAY– BLUES ROCKOWE TORNADO –
Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyŜszych obrotach!!!
Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska.
Zespół istnieje od lipca 2001 roku.
Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA.
Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 4 wydawnictwa płytowe ( w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą.
Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon – Czechy, JiŜanska Noc – Czechy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje,
Festiwal Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, Blues Nad Okszą, Festiwal Pawła Bergera, Harmojawka, Festiwal Wolnych Ludzi, Chatka Blues Festiwal, Las, Woda i Blues,…) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.
Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów ( Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach ( Nico
Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (DŜem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Leszek Cichoński,…).
Ostatnia płyta studyjna zespołu pt. „AUTOSTRADA”, w ankiecie kwartalnika Twój Blues uplasowała się na 2 miejscu w kategorii PŁYTA ROKU, a w ankiecie internetowego forum Okolice Bluesa wygrała w tejŜe kategorii.
Płyta ta została również dobrze przyjęta przez fachową prasę muzyczną (Twój Blues, Teraz Rock).
Zespół ma na swoim koncie równieŜ kilka teledysków (np. do utworów BŁOGI STAN czy KILKA DNI).
Utwór zespołu Highway - „Taki Dzień” zasilił wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa 2”.
W roku 2011 zespół świętował swoje dziesięciolecie galowym koncertem w Teatrze Nowym w Zabrzu, zarejestrowanym i wydanym na pierwszym oficjalnym DVD zespołu.
Obecnie zespół przygotowuje materiał na kolejna płytę studyjną.
Highway, to nieustannie rozwijająca się twórcza maszyna.

http://images70.fotosik.pl/534/20a8079f5dd7d4d9med.jpg

4

Odp: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

Podczas tegorocznego Festiwalu nasz region będzie reprezentować zespół Acoustic Under Ground !!!!
http://images67.fotosik.pl/552/b5af87875b79165amed.jpg

5

Odp: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

Rozkład jazdy w mirachowskim lesie:
Piątek 03.07.2015
1. Ash`n`Becher
2. Acoustic Underground
3. Drunk Lamb
4. Dani Wilde

Sobota 04.07.2015
1. Jo & Lazy Fellow
2. Highway
3. Magdy
4. Dr.Blues & Soul Re Vision

6

Odp: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

Przez kilka lat muzyka Dani Wilde jest regularnie puszczana w BBC Radio 2 podczas The Paul Jones Show, wspierana jest przez BBC i przy najwazniejszych wydarzeniach stacji zapraszana jest jako gość, co poprowadziło ją już do zaproszenia do nagrań w Maida Vale Studios.
Piosenkarka współpracowała z Pee Wee Ellis podczas występu na WOMAD World Music Festival w 2010r. oraz supportowała takim grupom jak Jools Holland, Foreigner, Jouney czy Robben Ford.

GuL

7

Odp: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

http://images67.fotosik.pl/955/0623014cb584cfdfmed.jpg

8

Odp: BLUES W LEŚNICZÓWCE 2015

Zapraszamy już dzisiaj do Mirachowa - Startujemy o godzinie 18.00 !!!!
Zagrają dla nas:
1. Ash`n`Becher
2. Acoustic Underground
3. Drunk Lamb
4. Dani Wilde