401

Odp: Gołdap, sanatorium 'WITAL'

Witam.
23 czerwca wróciłem z Witala.
Powiem Wam tak... były to najfajniejsze 23 dni w moim życiu. Naśmiałem się, nabawiłem, naspacerowałem jak nigdy w życiu.
Nie wierzcie flustratom (jak np "PanMan"), że to wylęgarnia "cichodajek" i innych takich rzeczy. Ja jaki jestem taki jestem -  ale dobrze się czuje wśród ludzi podobnych do mnie i takie towarzystwo lubię. Poznałem z@**cenzura** ludzi, z którymi spędziłem prawie 3 tygodnie na śmiechu, rozmowach, zabawach (np karaoke w barze a po 21:30 przed budynkiem wink )... jeżeli ktoś mi kiedyś powie, że sanatorium w Gołdapi to "bur@l na kółkach" to będzie to świadczyło tylko o danym człowieku i jego "pragnieniach" związanych z wyjazdem tam albo o jego niewiedzy. Nie wiem jak jest w innych sanatoriach ale tu jak dla mnie było na prawdę SUPER. Ale pewnie "tylko" dlatego, że jestem normalnym człowiekiem.. i dla takich ludzi polecam to sanatorium smile

Serdecznie pozdrawiam ludzi tam pracujących - przemiłe osoby smile i nic nie mówcie mi o panu od basenu - bardzo fajny człowiek - pozdrawiam big_smile
i ten bar na przeciwko tężni... smile

PS serdeczne pozdrowienia dla "Dziabągów" - dla Haliny, Ewy, Eweliny, Edyty, Zbyszka i Alana

Gerard (przez 2 "R") ;D

402

Witam, jedzie ktos moze autem z Radomia/Warszawy do sanatorium na 01.08?

403

Witam ;-) jadę do sanatorium wital w Gołdapi 1.08 autokarem z Olsztyna o 15.30. Może ktoś jedzie w tym samym czasie?

404

Poznam turystkę, kuracjuszkę....dyskretny

405

Witam. Ja też się wybieram 1.08 do Witala:)

406

jadę 1.08.2015 do sanatorium Wital z Gdyni własnym samochodem jeżeli ktoś chętny proszę o kontakt 603308103

407

No to spotkamy się na miejscu. Mam nadzieje ze będzie tam fajnie.

408

mój nr 573 122 559.

karol1976 napisał/a:

Poznam turystkę, kuracjuszkę....dyskretny

409

woojciech92 napisał/a:

Witam, jedzie ktos moze autem z Radomia/Warszawy do sanatorium na 01.08?

Jadę z Radomia do Witala w sobotę rano czyli 01.08 chętnie zabiorę kogoś ze sobą z tej okolicy . Zosia tel: 602 331 146

410

Witam. Czy wybiera sie ktoś w terminie 5 listopada z Elbląga do sanatorium Witala:)

411

Szukam turystki chętnej... pisz śmiało, jestem dyskretny, miły...573 122 559

412

Pozdrawiam bardzo ładną panią która była dziś na tężniach.... opalona, miałaś tatuaż na ramieniu.. Pozdrowionka...!!!!!!

413

witam forumowiczów, rozpoczynam turnus w Witalu od 26-09-2015; jadę samochodem, mam wolne 3 miejsca, wyjazd z Ostródy przez Olsztyn, Mrągowo, Giżycko lub Kętrzyn, godziny i trasę uzgodnimy w oddzielnych kontaktach z chętnymi, tel 503745673, Dorota

414

witajcie, czy ktos jechal do tego sanatorium ich busem, o ktorym jest infirmacja na stronie sanaorium? ponoc jest to nowe poloczenie. dziḱuje za wszelkie informacje. Ma to byc jakaß firma DUET czy jakoß tak, na stronie sanatarium  w zakadce dojazd, nie ma jednak szczegolow skad odjezdza bus ani ile kosztuje

415

a i jeszcze jedno pytanie. Czy ktoß tam by w X lub XI i wie czy dzialaja teznie i pijalnia wod?

416

Witam
Mam pytanie czy ktos jedzie do sanatorium Vital 12 października z Olsztyna samochodem i ma wolne miejsce? Oczywiście uczestniczę w kosztach smile. Pozdrawiam

417

Acha , gdyby ktoś był zainteresowany moim wcześniejszym meilem , proszę o kontakt alicjabs@op.pl
Pozdrawiam Helena

418

Po spotkaniu z lekarzem otrzymuje się kartę zabiegów.  Opisane daty i godziny razem z miejscem zabiegów.  Ta karta reguluje praktycznie nasz pobyt w sanatorium. 
O spotkaniach z lekarzem (raz w tygodniu) czy innych ważnych sprawach dowiadujemy sie telefonicznie poprzez telefon w każdym pokoju.  Można z niego też dzwonić do domu i przyjmować połaczenia z zewnątrz podając numer pokoju.  Telefon, przed wyjazdem z domu najlepiej zmienić ustawienia  na wybór sieci 'ręczny'.  Bliskość do granicy spowoduje otrzymanie  w momencie  zbliżania się do sanatorium sms-ów od rosyjskich operatorów, oczywiście na nasz koszt........  W bydynku sanatorium znajduję się kawiarenka gdzie można kupić także piwo.  Jednak wodeczność jest tępiona, może być powodem skrócenia pobytu....... z tym związane pokrycie kosztów  fundacji.  W przypadku ZUS może to być kwota około 6500 PLN.......
Organizowane wycieczki, także za granice są płatne.  Grzybów dookoła multum tylko gdzie je suszyć, na balkonach nie można - zakaz.  Do granicy niedaleko...... wódeczności na drogę powrotną do domu, oczywiście w prezencie dla  żony, męża ........ po 20 PLN za litr....... mnogo.
Wychodząc z sanatorium na takie wypady warto pamiętać o dowodach osobistych,  można wrócić do domu przez Kaliningrad i Gdańsk.......oczywiście na swój koszt bardzo szybko....... W lasach nie ma zaoranych pasów granicznych........
Do Gołdapi z sanatorium około 4,5 km do centrum, kursuje autobus ...... koszt w jedną strone 2 PLN.  Do kościoła około 2 km, kursuje autobus na msze w niedziele i powrotny.
O internecie, dostepie do konta bankowego poprzez internet ....... w czasie pobytu w sanatorium można zapomnieć.......  Internet jest tylko w bibliotece sanatorium ale nie dla kuracjuszy.......
W Gołdapi znalazłem tylko jedną kawiarenke internetową ale czynną tylko w godzinach otwarcia sklepu....do 17 godziny w dni robocze.  W soboty i niedzielę kiedy właśnie byłby czas....zamkniete....... podobnie jak bankomaty.  Tych znalazłem pięć ale tylko jeden obsługiwał karty PKO-Inteligo,  przy BS-ie, operacja kosztowała mnie 4,50 PLN........... to cały Gołdap.......
To tyle,  jeżeli ktoś zainteresowany  innymi informacjami proszę pytać tutaj lub na pw czy gadu..... sam szukałem info i niewiele tego było.

419

"Spożycie" nie jest tępione. W kawiarni możesz kupić piwo, możesz umówić się z kuracjuszami na ognisko nad jeziorem i wypić flaszkę. Możesz poświętować w pokoju. O ile zdrowie pozwala i o ile masz rozum. Nie ma z tym żadnego problemu i nikt z tego nie robi problemu w tym sanatorium. Tępiona jest i powinna być głupota i brak umiaru w tym temacie.

Internet bezprzewodowy jest dostępny obok biblioteki, na przygotowanych do tego celu fotelach można rozłożyć 4 litery i załatwić swoje sprawy. Nikt też nie będzie robił afery jak usiądziesz tam z laptopem po 22.

420

Witam.
Może to trochę za wcześnie, ale 06 maja 2016 r. rozpoczynam turnus w sanatorium Wital i poszukuję kogoś, kto w tym czasie będzie udawał się do Gołdapi, będzie przejeżdżał przez Elbląg i jednocześnie dysponował wolnym miejscem w samochodzie - co jest zrozumiałe partycypuję w kosztach za transport.
Serdecznie pozdrawiam.
Ela.

421

Witam - Przeczytałem trochę stron na temat tego senatrium i mam kilka pytan.

- Czy są tam kobiety i mezczuzni w w wieku 20 lat + ? Czy po prostu ludzie po 30?
- Czy pobyt dla 25 latka może być tam sppoko czy będzie sie nudzil ( nie pije alkoholu, nie pale fajek - spokojny czlowiek ze mnie )
- Czy lekarz możne skrócić pobyt z uwagi na schorzenie ktore nie poprawi a moze i pogorszy stan zdrowia?
( bo strasznie mnie bolą plecy przy kazdym wysilku czy stoje czy leze czy siedze ból rosie - lekarz oczecznik tego nie zrozumial wiec wyslal mnie do senatorium - w domu mam specjalny materac a tu pewnie nic.)
- Czy sa lekaze o poznych poach w senatorium abym mogl odczas mocnego bolu to zglosic i prosic o tabletki ?

Jade w kwietniu na 24 dni..

422

Witam.

14.05.2016 r. rozpoczynam turnus w sanatorium Wital. Mam pytanko, może przyszły kuracjusz (kuracjuszka)będzie podróżowac samochodem i będzię wolne  miejsce to chętnie skorzystam (partycypuję w kosztach). Jestem z Elbląga. Dziękuję i pozdrawiam.
krystyna

423

Poznam kuracjuszkę..samotną lub samą która nudzi się wieczorami w Gołdapi. Zaproszę na kawkę i nie tylko na kawkę...itp. Ja miły 40 latek. Mieszkam sam...500 466 544 Piszcie nie krępujcie się. Pozdrawiam