1

Temat: Morsy kąpią się w jeziorze co tydzień w niedziele .....

Witam . ZACZEŁO SIE WSZYSTKO 3 LATA TEMU, OD WSPÓLNEGO WYJAZDU W NOWY ROK DO GDYNI NA  PLAŻE ABY SPRAWDZIĆ JAK TO JEST" WYKĄPAĆ SIE  ZIMA W LODOWATEJ WODZIE".WTEDY BYŁO NAS DWOJE CHĘTNYCH NA TAKA KĄPIEL, DWOJE PRZYJACIÓŁ KTÓRZY PO NIE DŁUGIEJ   ZNAJOMOSCI POSTANOWILI TWARDO ZE WEJDĄ DO ZIMNEJ WODY 1 STYCZNIA , DO BAŁTYKU RAZEM Z INNYMI DOŚWIADCZONYMI MORSAMI. WIDOK LUDZI W RÓŻNYM WIEKU SKACZĄCYCH, I BIEGAJACYCH W  KAPIELÓWKACH I STROJACH KĄPIELOWYCH PO PLAŻY  W ZIMOWY DZIEŃ ROBI WRAŻENIE , A JEDNAK MAJA UŚMIECHY NA TWARZY I SA WESELI, ZADOWOLENI Z TEGO CO ROBIĄ WŁAŚNIE W TAMTEJ CHWILI... CIEKAWE CO ICH TAK BAWI... PO KRÓTKIEJ ROZGRZEWCE WCHODZIMY DO WODY I JESTEŚMY ZDZIWIENI ZE TO NIE TAKA TRAGEDIA  , USMIECHY NA TWARZY I ZE JEST OK!!! POTEM ZNOWU KROTKI BIEG PO PLAŻY I JESZCZE JEDNO WEJSCIE DO ZIMNEGO BAŁTYKU I ZNOWU ZDZIWIENIE GDYŻ WODA OKAZUJE SIĘ BYĆ CAŁKIEM PRZYJEMNA, BA CZUJEMY ZE JEST CIEPLEJSZA NIŻ  MY. .... OD TAMTEJ KĄPIELI NIEDŁUGO MIJAJĄ 3 LATA A MY NADAL  SPOTYKAMY SIĘ W TYM A CZASEM W INNYM GRONIE CO NIEDZIELA  NA PLAŻY W MIEJSCOWOSCI ŁĄCZYNO TAM GDZIE ŁĄCZĄ SIĘ DWA JEZIORA , RADUNIA GÓRNA Z DOLNĄ.JEŻELI JEST KTOŚ KTO KIEDYKOLWIEK CHCIAŁBY SPRÓBOWAĆ TAKIEJ KĄPIELI , LUB JEST TO JEGO NIESPEŁNIONE  MARZENIE, LUB Z CIEKAWOŚCI TO ZAPRASZAM  JAK W KAŻDA NIEDZIELE OK. GODZ 12 NA PLAŻE DO ŁĄCZYNA. MAMY NIEWIELKIE OGNISKO MOŻNA  SIE ROZGRZAĆ  . KAŻDY KTO CHCE MOŻE PRZYNIEŚĆ HERBATĘ Z CYTRYNA W TERMOSIE , TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO PRZYSZŁE MORSY.

2

Odp: Morsy kąpią się w jeziorze co tydzień w niedziele .....

No my nie "KOMPIEMY SIĘ" hihihi

3

RobinHut napisał/a:

No my nie "KOMPIEMY SIĘ" hihihi

No dokładnie, ale w tekście odmiana tego wyrazu jest już poprawnie wink

dolbystereo - dlaczego krzyczysz w poście? (Caps Lock)
No i ta interpunkcja... po spacjach wink

4

jezeli zrozumieliscie to co chcialem wam przekazac nawet bez kropki,kreski czy przecinka to cel zostal osiagniety

5

dolbystereo napisał/a:

jezeli zrozumieliscie to co chcialem wam przekazac

ze zrozumieniem słowa pisanego masz problemy 'morsie' tongue
o poprawności słowa pisanego może już nie wspomnę....
http://kafo.pl/viewtopic.php?pid=198565#p198565

Pogodnego dzionka big_smile

6

ja doskonale rozumiem slowo pisane  ale dla mnie tresc jest wazniejsza niz  brak znaku interpunkcji itp.

7

Caps Lock Crew - Lepiej widoczni, widocznie lepsi! tongue

Tylko w nieskończonej ciszy można zacząć słyszeć. Tylko tam, gdzie nie ma słów można zacząć widzieć.

8

dolbystereo napisał/a:

jezeli zrozumieliscie to co chcialem wam przekazac nawet bez kropki,kreski czy przecinka to cel zostal osiagniety

Chociażby przez Caps Locka nie chciało mi się już czytać, a interpunkcja + polskie literki, które występują sporadycznie to porażka. wink

9

moze jakies forum o polszczyznie  co. tam sobie siebie na wzajem pokrytykujcie tu na temat morsowania, to was nie interesuje przeciez

10

Bardzo fajny wątek. Zawsze interesowało mnie jak ciało ludzkie może zatopić się w lodowatej wodzie, teraz wiem jak to działa, ale nie mam odwagi spróbować. Być może kiedyś przyjdę i się przekonam.:) Pozdrawiam cieplutko:)

11

warto sprawdzic bo jak juz sie zacznie  to sie zaluje ze tak pozno sie  na to zdecydowalo.powiem tak; okres zimowy jest jaki jest, slonca brak , humor w takim razie tez nie dopisuje,czlowiek chodzi struty, a po takiej kapieli uruchamiane zostaja poklady energi ktore w nas drzemia. jak sie to dzieje nie wiem ale to dziela. po niedzielnej kapieli do wtorku moze i srody chdzimy jak zegarki a potem......czekamy na niedziele .pozdrawiam

12

NO i CO ?

13

dolbystereo napisał/a:

NO i CO ?

Użytkownik dolbystereo otrzymuje ostrzeżenie zgodnie z pkt. 10 Regulaminu forum

Pogodnego dzionka big_smile

14

Zawsze myślałem żeby spróbować jak to jest wykąpać się w takiej zimnej wodzie. Myślę żeby wykąpać sie w tą niedzielę razem z wami, tylko chciałbym trochę więcej szczegółów. Interesuje mnie czy każdy może się wykąpać czy może to komuś zaszkodzić, jak długo taka kąpiel trwa i czy jak tak regularnie kąpiecie się czy chorujecie?

15

Witam. zapraszam, zapraszam w zeszla niedziele do nas dolaczyla  jedna osoba ktora tez pierwszy raz sie kapala,byla bardzo zadowolona ze to takie proste,oczywiscie spotykamy sie i w ta niedziele. Powiedzmy ze przygotowujemy sie na kapiel w morzu 1 stycznia ,bo jak co roku jedziemy spotkac sie z morsami z gdanska.Jest tam spora impreza , bardzo wesolo i w przyjemnej atmoswerze, jest ognisko ,wybieranie krola i krolowej  morsow  cieple napoje za darmo mam nadzieje ze jakis snieg lub mroz bedzie bo im zimniej tym bardziej swiatecznie i cieplo big_smile i D=   O tym czy kazdy moze sie kapac w zimnej wodzie. mysle ze z wyjatkiem chorob serca  nie ma przeciwskazan . kazdy wchodzi do wody na tyle na ile wytrzyma , kapiel polega na dwukrotnym wejsciu  do wody,kazde wejscie poprzedza krotka rozgrzewka . po drugim wejsciu  juz nie odczuwamy zimna nawet przy -10 stopniach .  Zimowa kapiel podobno hartuje,po sobie widze tyle ze o przeziebieniach nie ma mowy ,katar, goraczki  nie miewam, raz w roku lub dwa jest dwu dniowa  goraczka ktora wystepuje na przelomie wiosny i lata lub lata i jesieni, ale wynika to ze zbyt odwaznego rozbierania sie gdy przebywamy na dworze.  w razie  watpliwosci  pytac na forum, jestem do dyspozycji. Pozdrawiam.

16

Witam. Napiszcie proszę czy trzeba przygotować się do pierwszej kąpieli? Czy wymagane jest jakieś wyposażenie?

17

Witam. Witam. przygotowac sie trzeba ,ale bardziej psychicznie niz  fizycznie,no moze warto sie zaopatrzyc sie w piankowe spodenki oraz obuwie tego typu,wazne zeby bylo dobrze dopasowane rozmiarowo bo jezeli bedzie zbyt luzne to woda bedzie przeplywac i  nie bedzie izilowac nas od otoczenia a  prosto tlumaczac zeby nam paluchy nie odmarzly.Kazdy kto do nas dolancza szybko sie zorietuje w jaka czesc ciela mu za zimno podczas kapieli i bedzie wiedzial co trzeba  kupic zeby  morsowanie bylo jeszcze wieksza przyjemnoscia,i warto wspomniec ze kapiac sie mamy na glowach czapki to po to zeby zbyt szybko sie organizm nie wychlodzil,gdyz przez glowe ucieka nam najwiecej ciepla. pozdrawiam i zapraszam w kazda niedziele o 12:00 do Łączyna  tam gdzie lacza sie dwa jeziora radunskie.

18

hej. chlopaki jedziemy do tego Garczyna 1 marca?

19

wskoczył bym też sobie ale boję się że będe chory:D

20

kolego Burczo bez obawy ,wszyscy ktorzy sie kąpią regularnie  nie chorują . to sprawdzone , nie chorujemy,nie jezdzimy po lekarzach i nie wydajemy pieniedzy na leki ani na lekarzy. zapraszam w niedziele o 12 00 .tam gdzie pisze wyzej, i sie przekonaj. sam kiedys często chorowalem a teraz zawsze mi jest  cieplo , gdy innym w domu jest zimno to mi jest za cieplo. jeszcze w ta niedziele bedziemy sie kąpać w jeziorze raduńskim a za dwa tygodnie jedziemy do Garczyna na zlot morsow , zapowiada sie super impreza. pozdrawiam

21

Nie boicie się że sobie odmrozicie jakomś ważną część ciała w lodowatej wodzie ??