1

Temat: Czy ktoś miał styczność z firmą ArtFoto DMP Piotra Klinkosz?

Witajcie.

Co jakiś czas pojawia się ogłoszenie o prace w Kartuskim studio fotograficznym przy ul. Wzgórze Wolności 11; 83-300 Kartuzy.

Oferują płacę 900 zł miesięcznie, lecz umowę zlecenia dają na 300 zł, żeby w razie wu nie musieć płacić.

Zakres obowiązków:

sprzątanie biura, które jest również ich domem, wyprowadzanie psa, sprzątanie po nim, mycie garów, gotowanie, wysłuchiwanie egocentrycznych docinek pod swoim adresem i nie reagowanie na nie, wykonywanie sesji fotograficznych, sprzątanie po szefostwie, które nawet nie potrafi swojej poplamionej bielizny uprzątnąć, wypożyczanie im swojego samochodu, częstowanie papierosami i udostępnianie swojego czasu nawet w godzinach nocnych.

Nadmienię iż na porządku dziennym jest oczernianie innych firm fotograficznych w obrębie powiatu kartuskiego przy parach, które przychodzą na rekonesans.

nie chciałabym publicznie wyciągać jeszcze większych brudów związanych z firmą piotra Klinkosza i jego 'młodej fotografki' Michaliny Krause.

Nie polecam pracy u nich. Straciłam dwa miesiące życia, multum nerwów i wiarę w ludzi. Na dodatek grożono mi dwa razy pozwem. Pieniędzy uczciwie zarobionych również do dnia dzisiejszego nie otrzymałam. Sprawie nadam tok w Sądzie Pracy, bo nie pozwolę, żeby wciąż czuli się bezkarni.

https://www.facebook.com/Art13Fotografia/?fref=ts

... usunięte przez moderatora ...

Jakie są Wasze wrażenia? Ja niestety bronić się już nie mogę na ich fanpage, gdyż zostałam zbanowana.

2

Odp: Czy ktoś miał styczność z firmą ArtFoto DMP Piotra Klinkosz?

"Oferują płacę 900 zł miesięcznie, lecz umowę zlecenia dają na 300 zł, żeby w razie wu nie musieć płacić."

Skoro oferują 900 zł ( co jest i tak śmieszną kwotą) to tyle powinno być na umowie. Jeżeli nie ma takiego zapisu to dziękujesz i pracujesz gdzie indziej.
Do pozostałych informacji w ogóle nie chciałbym się odnosić bo to jakaś farsa czy też szukanie naiwnych. Jeśli rzeczywiście jest tak jak piszesz to po jednym dniu pracy już by mnie tam nie było. Szkoda czasu i nerwów.
Życzę powodzenia w sądzie pracy.

"oszukują też pary, które powierzają im uwiecznienie najważniejszego dnia w ich życiu biorąc kolosalne pieniądze i nie wywiązując się z warunków umowy"

Przejrzałem portfolio i bardzo się dziwię, że ktoś może płacić "kolosalne pieniądze" za takie zdjęcia. No ale mamy wolny kraj i każdy może robić z pieniędzmi to co chce.

pozdrowienia

3

prmag- To kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Mają grono odbiorców, którym podobają się ich prace. Mi podobają się tylko wybiórcze i autorstwa samego Piotra.
Ja tu bardziej mówię o tym, że są firmą wykorzystującą pracowników. Myślą, że są bezkarni i mogą wykorzystywać każdą napotkaną persone. Łącznie ze mną są 4 osoby, które zostały oszukane w podobny sposób. Kilka do mnie pisało wiadomości priv, że Piotr proponował im pracę, lecz za wczasu zostały przez innych przestrzeżone i dały sobie spokój. Jedną miałam okazję poznać..

4

Masz kontakt z oszukanymi parami? stwórz z nimi wspólnym front, opiszcie to uczciwie, niech inne pary mają świadomość jak wygląda wspólpraca z nimi.

powodzenia w sądzie.

5

Jane_Jane Owszem mam kontakt z jedną z par, która miała wesele w 2013r, lecz z tego co mówili wolą najpierw się dogadać z ArtFoto, ażeby uzyskać film ze swojego Wesela.
Pary powinny same zabiegać o swoje. Ja walczę o to, co uczciwie zarobiłam i przestrzegam przed innymi potencjalnymi pracownikami, których może oszukać ta firma.

Z resztą nie raz Piotr Klinkosz przyznawał się, że zmieniał nazwy firm...On widnieje pod nazwą "Fotolol" "ArtFoto" "Art 13" "ArtFoto DMP" ciekawe ile razy jeszcze będzie zmieniał nazwy firmy, ażeby ukryć opinie byłych pracowników (możliwe też, że par) które mogą być niekoniecznie dobre. Ja niestety nie jestem detektywem, ażeby do wszystkich byłych pracowników dotrzeć. Mam nadzieję, że zdobędą się na odwagę te osoby które z nim współpracowały. Wiem, że śledzą ten wątek i trzymają za mnie kciuki! wink

6

prmag napisał/a:

" Skoro oferują 900 zł ( co jest i tak śmieszną kwotą) to tyle powinno być na umowie. Jeżeli nie ma takiego zapisu to dziękujesz i pracujesz gdzie indziej.

zgodzę się z prmag czy ty tam pracowałaś? czy nie widzisz na jakie warunki się godzisz z pracodawcą?
a może to był okres próbny podczas którego się nie sprawdziłaś i teraz smarujesz byłego pracodawcę?

antica1411 napisał/a:

"Pary powinny same zabiegać o swoje. Ja walczę o to, co uczciwie zarobiłam i przestrzegam przed innymi potencjalnymi pracownikami, których może oszukać ta firma. "

Pary powinny same zabiegać o swoje, chyba że zostałaś ich rzecznikiem

Jeśli uczciwie zarobiłaś pieniądze to sąd pracy, czemu tam się nie udasz dociekając swoich praw, a żalisz się na forum

antica1411 napisał/a:

"Jane_Jane Owszem mam kontakt z jedną z par, która miała wesele w 2013r, lecz z tego co mówili wolą najpierw się dogadać z ArtFoto, ażeby uzyskać film ze swojego Wesela.

Jeśli masz kontakt z jedną z par czemu oni nie wypowiedzą się na forum

Sprawa się nie klei w całość, po raz kolejny konkurencja?

7

czyli podsumujmy:

antica1411 -> Zarejestrował/a się: 2016-02-23

Coś wymaga komentarza ?

8

info napisał/a:

czyli podsumujmy:

Coś wymaga komentarza ?

O czym to według ciebie ma świadczyć? Nie możesz przyjąć do wiadomości, że dana osoba zarejestrowała się specjalnie aby wyrazić swoją negatywną opinie o firmie w której pracowała? Po co szukać wszędzie spisków i układów?

Ja bym raczej oczekiwał komentarza od firmy, która podobno oferuje 900zł a na umowie jest 300zł.

9

W odpowiedzi na zamieszczoną przez Panią Hannę Dyszer wypowiedź, która godzi w dobre imię naszej firmy i narusza nasze dobra osobiste, pragniemy oświadczyć, iż osoba ta była zatrudnia w Naszej firmie na warunkach, które były jej znane przed podpisaniem umowy. Zakres obowiązków w pracy był jasno sprecyzowany i zaakceptowany przez Panią Hannę. Zaangażowanie w prace jak i wywiązywanie się z nałożonych na panią Hannę celów w pracy pozostawiało wiele do życzenia. Gdy stwierdziła, że to nie jest praca dla niej i że nie wywiązała się z umowy postanowiła zniesławić naszą firmę w internecie. Nasz błąd, jako firmy która postanowiła dać szansę Pani Hannie, polegał na tym że nie zweryfikowaliśmy w porę umiejętności jak i predyspozycji Pani Hanny do pracy w naszym zespole. Pani Hania poprzez swoja niekompetencje oraz wyrachowane dzialanie starała się zrazić do nas ludzi którzy od wielu lat są naszymi klientami.  Zawiodła nasze i naszych klientów zaufanie i tym samym przestała być częścią naszego zespołu, który czynnie i z wieloma sukcesami działa już od wielu lat na rynku. Liczę na rozwagę czytelników obraźliwych opinii na nasz temat i skonfrontowanie ich z rzeczywistością poprzez kontakt z naszą firmą. Z poważaniem.

Zniesławienie zagrożone jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1 Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania

Piotr Klinkosz
Michalina Krause
ArtFoto DMP

10

prmag napisał/a:
info napisał/a:

czyli podsumujmy:

Coś wymaga komentarza ?

O czym to według ciebie ma świadczyć? Nie możesz przyjąć do wiadomości, że dana osoba zarejestrowała się specjalnie aby wyrazić swoją negatywną opinie o firmie w której pracowała? Po co szukać wszędzie spisków i układów?

Ja bym raczej oczekiwał komentarza od firmy, która podobno oferuje 900zł a na umowie jest 300zł.

to nie jest wyrażenie negatywnej oponie tylko próba zniesławienia, temat bardzo śliski, trzeba być trochę nie poważnym by odstawiać takie numery w internecie.

11

niepoważnym* (telefon)

12

ArtFotoDMP napisał/a:

W odpowiedzi na zamieszczoną przez Panią Hannę Dyszer wypowiedź, która godzi w dobre imię naszej firmy i narusza nasze dobra osobiste, pragniemy oświadczyć, iż osoba ta była zatrudnia w Naszej firmie na warunkach, które były jej znane przed podpisaniem umowy. Zakres obowiązków w pracy był jasno sprecyzowany i zaakceptowany przez Panią Hannę. Zaangażowanie w prace jak i wywiązywanie się z nałożonych na panią Hannę celów w pracy pozostawiało wiele do życzenia. Gdy stwierdziła, że to nie jest praca dla niej i że nie wywiązała się z umowy postanowiła zniesławić naszą firmę w internecie. Nasz błąd, jako firmy która postanowiła dać szansę Pani Hannie, polegał na tym że nie zweryfikowaliśmy w porę umiejętności jak i predyspozycji Pani Hanny do pracy w naszym zespole. Pani Hania poprzez swoja niekompetencje oraz wyrachowane dzialanie starała się zrazić do nas ludzi którzy od wielu lat są naszymi klientami.  Zawiodła nasze i naszych klientów zaufanie i tym samym przestała być częścią naszego zespołu, który czynnie i z wieloma sukcesami działa już od wielu lat na rynku. Liczę na rozwagę czytelników obraźliwych opinii na nasz temat i skonfrontowanie ich z rzeczywistością poprzez kontakt z naszą firmą. Z poważaniem.

Zniesławienie zagrożone jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1 Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania

Piotr Klinkosz
Michalina Krause
ArtFoto DMP

Moi mili nie bądźcie śmieszni. Nie zweryfikowaliście moich umiejętności? No tak.. faktycznie osoba, która uczęszczała do szkoły fotograficznej i potrafiła rozmawiać z ludźmi, ceniła sobie relację między ludzką była dla Was za dobra? Nie chciałam się bawić w Wasze gierki, spiskowania, bezpodstawne oczernianie ludzi przy pierwszej lepszej nadarzającej się okazji?

Częścią Waszego zespołu, którego nie potraficie stworzyć? Dnia 11.01.2016r byłam na tzw warsztatach fotograficznych, gdzie jako jedyna miałam jakiekolwiek pojęcie o fotografii, o studiu i o technikach fotograficznych, znałam idealnie obsługę aparatu fotograficznego, a wy mi zarzucacie brak kompetencji? Multum osób mnie przestrzegało przed Wami! Ja jako jedyna z jednym chłopakiem, który ma wylane na to co się wokół niego dzieje i robi swoje... zostaliśmy. Nie daliście mi szansy, tylko szukacie "głupka", który będzie na Wasze zawołanie: wyprowadzał psa, woził, pożyczał swój samochód, sprzątał "biuro", które jest Waszym mieszkaniem, chodził na zakupy i kupował mleczko bez laktozy, sprzątał po Was syf, który Wy robicie, a nie klienci! Wybaczcie, ale ja prawo znam i nie będę się godziła z takim traktowaniem człowieka i pracownika(tu paragrafów przytaczać nie będę, bo nie wydaje mi się, żeby ludzie cywilizowani za których się uznajemy byli imbecylami i nie potrafili wyszukać odpowiednich przepisów z Kodeksu Karnego) Wybaczcie, że chciałam być cenionym fotografem, a nie sługusem sprzątającym zabrudzoną bieliznę z "zaplecza pracowniczego" sprzątaczką, pomywaczką, szoferem i popychadłem. Poza tym walczę o swoje uczciwie zarobione pieniądze, których do chwili obecnej nie otrzymałam.

13

fotograf opisuje fotografa?
http://opiniefotografow.pl/hdarthannadyszer
to forum o fotografiach nie o weryfikowaniu umiejętności