1

Temat: Konto bankowe - wspólne czy rozdzielne?

Jak to u was wygląda? Macie wspólne czy rozdzielne konta bankowe? Chciałbym zrobi wspólne, ale żona się nie zgadza za bardzo. Chodzi o przejrzystość wydatków.

2

Odp: Konto bankowe - wspólne czy rozdzielne?

Łóżko też macie oddzielne ? Jaka przejrzystość wydatków ? To na wspólnym koncie przejrzystości nie ma ?
Może twoja żona woli oddzielne bo w razie rozwodu łatwiej dzielić kasę wink

3

A i jeszcze jedno - wspólne konto to oczywiście oszczędności z racji opłat za jego prowadzenie.

4

Predator napisał/a:

Łóżko też macie oddzielne ? Jaka przejrzystość wydatków ? To na wspólnym koncie przejrzystości nie ma ?
Może twoja żona woli oddzielne bo w razie rozwodu łatwiej dzielić kasę wink

Nie wiem jak można płacić za prowadzenie konta bankowego. Odkąd pamiętam, nigdy nic nie płaciliśmy. Ba! Banki jeszcze nam płaciły za to, że trzymamy u nich kasę. Tutaj masz kilka przykładów darmowych kont bankowych.

5

Jmal27, doczytaj dokładnie co cytujesz, konta są za darmo ale pod pewnymi warunkami..... ja w moim banku tez mam niby za darmo ale  np jeśli kartą nie zrobię w miesiącu zakupów za co najmniej 300zł to policzą mi opłatę za kartę kredytową...więc nie za darmo.

6

Ja mam osobne, tak jest bezpieczniej.

http://iconsa.pl

7

ha A ja mam w pełni darmowe konto z gwarancją na 2 lata i w tym czasie nie interesuje mnie, że oferty na rynku będą się zmieniać. Bank to Orange Finanse jakby ktoś pytał

smile

8

Nie rozumiem po co zakładać wspólne konto jak konta są darmowe. Być może niektórzy lubią mieszać pieniądze i wrzucać je do jednego worka, ale moim zdaniem oddzielny budżet to dużo większa swoboda. Ciekawa opcja jest to konto internetowe w alior banku chociaż tutaj bym się dobrze wczytał czy takie zasady nam odpowiadają.

9

Nie widzę sensu w posiadaniu wspólnego konta, są dwa osobne darmowe, do tego można jakieś jedno oprocentowane i tyle. Z małżonką mamy 2 konta w Raiffeisen i jedno wspólne na procencie. Każdy ma swoj pieniazek a jak czegos potrzebujemy to przelewa sie z jednego na drugie i po kłopocie

10

Zawsze oddzielne. Nie wiem jaki jest sens mieć wspólne? Co to daje? Przeciez Ty zarabiasz, żona zarabia, każde z Was ma swój dochód i swoje wydatki - oddzielne. Nie trzeba sie spowiadac co i za ile sie kupiło.

Pozdro

11

Ja osobiście uważam, że konto bankowe powinno być wspólne, bo dzięki temu można jeszcze bardziej zawężać swoje relacje.

12

Nigdy w zyciu żadnego wspólnego konta!!! Tylko dwa osobne. Po co masz żonę/żona Ciebie rozliczać z każdej wydanej złotówki? Chcesz zabalować bez żony to wydajesz kase i ona tego nie widzi smile Tylko tak zachowasz wolność w małżeństwie - i to jest sukces udanego małżeństwa.

13

a może dwa konta? jedno wspólne, do rozliczeń i zakupów etc. a drugie na własne prywatne wydatki. Wszystko jest tylko kwestią dogadania się smile

14

jopek91 napisał/a:

Nigdy w zyciu żadnego wspólnego konta!!! Tylko dwa osobne. Po co masz żonę/żona Ciebie rozliczać z każdej wydanej złotówki? Chcesz zabalować bez żony to wydajesz kase i ona tego nie widzi smile Tylko tak zachowasz wolność w małżeństwie - i to jest sukces udanego małżeństwa.

To samo można powiedzieć o mężu wink . Przecież to działa w obie strony.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

15

Patrząc na to, że konta osobiste są obecnie bezpłatne to co za problem mieć dwa albo trzy? Jedno wspólne - gdzie przelewamy uzgodnioną kwotę na życie plus kazdy swoje. [moderowane] możecie sobie zrobić porównanie na bazie rankingu kont osobistych można też wybrać się bezpośrednio do banków chociaż to jest znacznie bardziej czasochłonne tak czy inaczej nie wyobrażam sobie mieć wspólnego konta osobistego.

16

Z przykładu rodzinnego wiem, ze wspólne konto może nie skończyć się dobrze. My z mezem mamy osobne od poczatku, zarabiam mniej, dlatego tez maz opłaca rachunki, jak mi zabraknie na koniec miesiaca, przelewa mi i tyle. Kazdy powinien miec odrobinę prywaty nawet w sprawach finansowcy.. ja nie musze wiedzieć, że kupił kolejną kartę graficzną a on nie musi wiedzieć, ze byłam cały dzien na spa.

17

Ja raczej wolałabym wspólne, przecież chyba nie ma co ukrywać swoich wydatków przed drugą połówką. Moim zdaniem jeśli żyje się wspólnie lepiej mieć jedno konto, przecież nikt nikomu nic nie zabierze. A co do płatności internetowych możecie korzystać z tej strony.

18

Ja raczej wolałabym wspólne, przecież chyba nie ma co ukrywać swoich wydatków przed drugą połówką. Moim zdaniem jeśli żyje się wspólnie lepiej mieć jedno konto, przecież nikt nikomu nic nie zabierze. A co do płatności internetowych możecie korzystać z tej strony[moderowane]

19

U nas jest taki myk, że są 3 konta. 2 osobiste-oddzielne i 1 wspólne, do którego co miesiąc przelewamy pieniądze, które są przeznaczane na opłaty, zakupy spożywcze itp., a jak coś zostaje - odkładamy do własnych oszczędności. smile

"Czasami od myślenia odstrasza nas nie związany z nim wysiłek, lecz wnioski, do jakich moglibyśmy dojść." Robert Cialdini