1

Temat: Inwestowanie pieniędzy

Udało mi się sprzedać mieszkanie za całkiem rozsądną kwotę. Po opłaceniu niezbędnych podatków, nadal będzie tego całkiem sporo. Zastanawiam się w jaki sposób bezpiecznie zainwestować te środki? Macie może jakieś typy w tym zakresie?

2

Odp: Inwestowanie pieniędzy

Opcji jest naprawdę bardzo dużo. Np w pierwszym kwartale 2016 roku dosyć mocno drożało złoto. Można było na nim zarobić nawet 15% w tym okresie.
Duże możliwości jeżeli chodzi o zarobkowanie daje również inwestowanie w waluty. Szczególnie, jeżeli ma się określoną wiedzę, kiedy są szanse na spadki i kiedy należy oczekiwać wzrostów.
Pewną część swoich oszczędności warto inwestować na giełdzie. Są wyspecjalizowane domy maklerskie czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych jak np Union Investment.

3

U mnie wyglądało to tak, że jak poszedłem na studia to przez 5 lat pobierałem kredyt studencki w wysokości 600 zł miesięcznie. W 5 lat udało mi się nazbierać z samego kredytu 30 tys zł.
Pieniądze te inwestowałem w różne instrumenty więc w ciągu 5 lat z 30 zrobiło się prawie 50 tys zł. Więc jestem do przodu jakieś 18 tys zł. Taki bonus na start smile
A jeżeli chodzi o rachunki studenckie, to dobrem mają w smart banku, wszystko za free. Nawet walutowe. Tutaj specyfikacja tego konta.

4

Moim zdaniem głupotą było sprzedawać mieszkanie.Złotówka jest obecnie niestabilna. Sam trzymalbym to mieszkanie jako lokatę kapitału w razie czego. I na przykład wynajmował. Zawsze wpadłaby jakaś tam dodatkowa sumka co miesiąc. Masz kilka sposobów inwestowania:
giełda  - mega ryzykowne
fundusze - ryzykowne ale już mniej niż giełda
lokata - bezpieczne, ale nieopłacalne , bo oprocentowanie lokat jest niskie.
Najlepiej to dopytaj sie tutaj: ************** . Jest to forum finansowe. Udziela się tam wielu doradców i podpowiedzą Ci gdzie iwnestować ( jest tam dział o inwestowaniu).

5

Ja swoje pieniądze inwestuję w wiarę. Co miesiąc część zarobków przekazuje na Radio Maryja. Przyjemnie patrzeć, jak te pieniądze procentują w dziełach Radia.