1

Temat: Przygotowanie samochodu do jesieni i zimy

Zbliża się jesień i zima. Nie mam garażu - jak pewnie większość z was. W jaki sposób zadbać o auto w te chłodniejsze dni? Kiedy będzie większa wilgoć, przymrozki, sól na drogach itd. Mam na myśli jak przygotować auto do jesieni i zimy?

2

Odp: Przygotowanie samochodu do jesieni i zimy

Trochę tego jest. Zacząłbym od wymiany tych drobnych rzeczy jak wycieraczki, jak płyn do chłodnicy, płyn do spryskiwaczy. Zadbałbym o karoserię. A więc dokładne, ręczne umycie z letnich brudów. Położenie warstwy wosku, który zakonserwuje blachę. I to w zasadzie tyle. Można ewentualnie sprawdzić elektrykę, hamulce, linki od ręcznego, gazu czy sprzęgła. Polecam zapoznać się z tym tekstem: http://nocar.pl/blog/jak-przygotowac-sa … na-jesien/

3

Trudno wszystko ogarnąć ale myślę że najważniejsze to zabezpieczyć podwozie i koła a reszta według uznania.

4

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie jest wazne moje bezpieczenstwo oraz osob ktore przewoze. Zawsze przed sezonem zimowym staram sie udac do znajomego warsztatu w celu sprawdzenia glownie opon oraz innych drobniejszych szczegolow typu filtry, oleje itp. Kiedys dla przykladu jezdzilem na oponach wielosezonowych jednak zrezygnowalem z nich i teraz zmieniam na zimowe/letnie. Niestety okazalo sie, ze nie wytrzymaly zbyt wiele biorac pod uwage ze kupilem nie najtansze. Aktualnie drugi sezon jezdzde oponach Pirelli ktore zakupilem w dobrej cenie tutaj https://www.feuvert.pl/e-sklep/opony-le … imowe.html i jak narazie wszystko jest ok. Bieznik jak narazie starl sie tylko minimalnie, nic podejrzanego typu schodzenie powietrza nie ma miejsca. Waznym elementem jest tez sprawdzenie pojemnosci akumulatora. Jakis czas temu byly ostre mrozy i moj sasiad nie dbajacy tak o samochod mial problem z odpaleniem gdzie ja bez problemu wystartowalem przy -20 stopniach.

5

Szukacie dobrej jakości części do swojego samochodu ? Poruszacie się po polskich drogach Hondą ? Jeśli tak to skorzystajcie z oferty, sklep ford warszawa rewelacyjna oferta, świetnej jakości oryginalne części posiadają w swojej ofercie !