1

Temat: Jak cieszyć się każdą chwilą?

Macie jakieś sposoby na to, by cieszyć się każda chwilą każdego dnia? Zauważylam, że nasze społeczeństwo ma dendencję do wiecznego narzekania na wszystko i na wszystkich... Ostatnio w internecie natknęłam się na coś, co nazywa się Emocjonalna Droga i podobno pozwala zwalczyć negatywne emocje, w tym również chwiejność nastrojów oraz dostrzeż w życiu pozytywne rzeczy. Tutaj przeczytałam pochlebną opinię na temat tej "terapii". A Wy co o tym myślicie? Spotkaliście się z tym? Myślicie, że może pomóc?

2

Odp: Jak cieszyć się każdą chwilą?

Z tego co widze to ta "Emocjonalna droga" to reklama jakiegoś poradnika audiobooka. Moim zdaniem szkoda pieniędzy :-D

Moje portfolio fotograficzne:
Fotografia ślubna z Poznania

3

nie myśleć za dużo. Nie planować be sensu na lata wprzód. Medytacja jest naprawdę pomocna, by nauczyć się być tu u teraz.

4

W każdej sytuacji szukać coś pozytywnego. Dopatrywać się, aż się znajdzie. Nie rozczulać się nad niepowodzeniami.
Nie ma sytuacji bez wyjścia... jak nie drzwiami to oknem wink .

Szklanka w wyciągniętej dłoni

Profesor rozpoczął swój wykład o d tego, że podniósł szklankę z niewielką ilością wody. Podniósł ją tak, aby wszyscy widzieli i zapytał studentów:
- Jak sądzicie, ile waży ta szklanka?
- 50 g, 100 g, 125 g - odpowiadali studenci.
- Ja tak naprawdę nie wiem, dopóki jej nie zważę - powiedział profesor - ale mam tymczasem inne pytanie: co by się stało gdybym ją trzymał, jak teraz, przez kilka minut?
- Nic - odpowiedzieli studenci.
- No, a co by się stało gdybym trzymał ją tak przez godzinę? - Spytał profesor.
- Zacznie pana boleć ręka - powiedział jeden z uczniów.
- Masz rację, a co by się stało, gdybym musiał ją trzymać przez cały dzień?
- Pana ręka zdrętwieje, może mieć pan silne zaburzenia mięśni i paraliż, a w każdym razie skończyłoby się wizytą w szpitalu.
- Bardzo dobrze. Ale gdy tak tu rozmawiamy, czy masa szklanki się zmieniła? - Spytał profesor.
- Nie!
- A co sprawia, ze ból ramienia narasta i powoduje zaburzenia mięśni?
Uczniowie byli zaskoczeni.
- Co powinienem czynić, aby ulżyć cierpieniom? - Znowu spytał profesor.
- Odstawić szklankę! - Odpowiedział jeden z uczniów.
- Dokładnie! - Skwitował profesor. - Z problemami życiowymi jest identycznie. Wystarczy pomyśleć o nich, a dają o sobie znać. Gdy będziemy rozmyślać wystarczająco długo - zaczną doskwierać i swędzieć.
Jeśli jeszcze dłużej - sparaliżują i nic nie będziemy w stanie czynić.

Oczywiście, ważne jest, aby myśleć o problemach życia, ale jeszcze ważniejsze, aby po pewnym czasie umieć je odłożyć na następny dzień. W ten sposób nie zamęczymy się, nie zadręczymy i po spokojnej nocy obudzimy się wyspani i silni. I ze świeżym rozumem sprawniej pokonamy wszelkie wyzwania, które niesie ze sobą nasze życie.
Autor: Niżyński J.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile