1

Temat: Dieta na schudnięcie?

Mój wskaźnik BMI wynosi coś w okolicach 29-30stki. Praca siedząca przed komputerem. Ostatnio zacząłem intensywniej jeździć rowerem. Problem jest taki, że bez zmiany nawyków żywieniowych niewiele to da. No właśnie, co jeść, aby nie być głodnym i zrzucić zbędne kg?

2

Odp: Dieta na schudnięcie?

Moim zdaniem latem powinieneś skupić się przede wszystkim na warzywach i owocach. Ale rzeczywiście skonsultuj się jeszcze z trenerem personalnym czy dietetykiem.
Tutaj a Gdańsku. Masz tutaj namiar na gościa z Gdańska, sports-med. Udziela porad osobiście oraz online. Tutaj znajdziesz więcej info na jego temat.

3

nabbo napisał/a:

Moim zdaniem latem powinieneś skupić się przede wszystkim na warzywach i owocach. Ale rzeczywiście skonsultuj się jeszcze z trenerem personalnym czy dietetykiem.
Tutaj a Gdańsku. Masz tutaj namiar na gościa z Gdańska, sports-med. Udziela porad osobiście oraz online. Tutaj znajdziesz więcej info na jego temat.

Thx - znalazłem

4

Wystarczy dieta niskowęglowodanowa, głównie zero cukru i produkty z niskim IG.
Węglowodany, a szczególnie cukier- bardzo tuczy. Nie trzeba być dietetykiem aby to wiedzieć!!!

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

5

Eh, strasznie dużo jest modnych diet i nowinek.. niestety wink ale najważniejsze to warzywa i owoce, no po prostu podstawa piramidy żywieniowej: http://www.izz.waw.pl/pl/zasady-prawidowego-ywienia
Jak nie dasz rady sam, to teraz dietetyk z Żukowa - Lubczyk,  ma promocję -20% na konsulting wink

6

Ja natomiast polecam książkę "Dieta Bez Diety". Można tam znaleźć takie wskazówki żywieniowe, które pozwolą schudnąć, a jednocześnie nie zrujnują organizmu (jest wiele diet-cud, które poza efektem jo-jo, są również przyczynkiem kłopotów zdrowotnych np. sławna Dieta Dukana). Jeżeli komuś ciężko stosować się do stricte wyliczonych kalorycznie posiłków itd., to ta książka pomoże schudnąć bez tego wszystkiego. smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

7

Nigdy nie wierzylem w diety cud z internetu. Jakieś głodówki czy kapuściane. Tak samo nie jest zbyt polecana dieta Dukana ponieważ może prowadzić do wielu niedoborów. I te niedobory mogą się ujawniac dopiero w późniejszych latach. Wiele osób ma potem spore problemy wlaśnie z tego powodu. Jest to taka bomba z opóźnionym zapłonem.