1

Temat: Papież Franciszek

https://i.wpimg.pl/616x411/d.wpimg.pl/1078875584-524399240/pap_20160608_23E.jpg

Papież Franciszek powiedział, że katolicy nie mogą siać zgorszenia podwójnym życiem. Nie zachowuje się po chrześcijańsku ten, kto deklaruje się jako katolik, chodzi na msze, ale nie płaci sprawiedliwie pracownikom i prowadzi brudne interesy - dodał.

Może  i  gdzieś w kraju ale nie na Kaszubach .....
Kościoły u nas przepełnione, ludzie pobożni .....

Zgadzacie się ?

Fotka jak i treść cytatu z WP

Pogodnego dzionka big_smile

2

Odp: Papież Franciszek

Zgadzam się i widuję często pewnego przedsiębiorcę chodzącego w niedzielę do komunii. A wiem doskonale, że płaci pracownikom więcej niż wykazuje, tym samym oszukując ich, fiskus, zus i kogo tam jeszcze wink . Do tego zatrudnia kochankę i wyzyskuje pracowników. Wiem... ktoś rzeknie, że kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień... ale ja się do komunii nie pcham gdy mam tyle za uszami.
To jest obłuda taka, że aż mdli... fuj.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

3

Tak,ludzie niby pobożni i kościoły pełne.Słowo proboszcza ważniejsze od słów papieża,ważniejsze od słów Chrystusa.Ważne,aby w niedzielę siedzieć w pierwszych ławkach i komunię z namaszczeniem przyjmować,a w życiu codziennym są to zwykłe kanalie,złodzieje i bezduszni na troski innych.Niestety,znam takich wielu.

Podoba mi się powiedzenie "Polska jest Afryką Europy!"

4

Nie tylko Kaszubi, ale cała Polska ma swój własny kościół katolicki...

"Mądrość nie polega na sprycie, ale na umiejętności obstawiania przy prawdach oczywistych. Ten przetrwa, kto wybrał świadczenie prawdom oczywistym. Kto wybrał chwilową iluzję, by na niej zarobić, ten przeminie wraz z iluzją" ks. J. Tischner