1

Odp: Woda destylowana / demineralizowana - gdzie tanio kupić ?

Witam

jak w temacie, gdzie w okolicy można tanio zakupić  wodę destylowaną ? na CPN kosztuje więcej niż woda kolorowa...

2

możesz podać cenę jaką mają w tym CPN ? wink

Pogodnego dzionka big_smile

3

Rośliny owadożerne hodujesz? smile

możesz podać cenę jaką mają w tym CPN ?

Z tego co pamiętam to chyba 4-5 zł / 5 litrów.

Najtaniej w Makro lub Auchan - około 3 zł / 5 litrów.

4

NX napisał/a:

Z tego co pamiętam to chyba 4-5 zł / 5 litrów.

skoro taka cena to nie zmieniła się przez ostanie 10 lat tongue
chyba 1 zł za litr, nawet nie cały bo baniak również kosztuje,  nie jest wygórowaną cena ?
z tego co pamiętam, koszt litra wody przemysłowej (z jeziora-nie uzdatniana) przetworzonej, ponad 10 lat temu oscylował wokół kwoty 80-90 gr tongue

Pogodnego dzionka big_smile

5

w GDA kupowałem za 40 gr litr.

6

raczej 5-6 zł za 5L tongue kiedyś było można kupić z własnym baniakiem za 20-30gr... biorąc pod uwagę że potrzebuje ponad 100L to...

Dodane czw, 27 cze 2013, 16:40:03 :
będzie zwykła + kamix tongue

7

a to sie pije? bo my z larcia czasami pijemy alkohol ale zadko bo larci jest wtedy niedobrze iu musze jej czasami wlosy trzymac ale to wtedy mi smierdzi i mi sie tez robi niedobrtze

8

wypić można wszystko.... ja niż muszę zalać dość sporą powierzchnie na której nie może się wytworzyć kamień.

9

Odwrócona osmoza to obecnie najlepszy sposób na uzyskanie wody demineralizowanej. Z wody usuwanych jest ponad 99,9% cząsteczek takich jak bakterie, sole, cukry, białka itp. Pozwala to na uzyskanie wody demineralizowanej spełniającej większość standardów jakościowych już po pierwszym przejściu przez membranę oraz najwyższe standardy jakościowe po podwójnym przejściu. W przeciwieństwie do demineralizacji opartej o kolumny jonowymienne, proces odwróconej osmozy usuwa także zanieczyszczenia organiczne, wirusy i bakerie. W procesie wymiany jonowej tego typu zanieczyszczenia nie są usuwane. W wodzie pozostają wtedy elementy organiczne jak fenole, aldehydy,ketony. Upewnij się, że woda demineralizowana, którą kupujesz pochodzi z odwróconej osmozy. źródło  czystawoda.slask.pl.

10

@marek1221 pełna zgoda. Jeśli chodzi o filtrację wody stricte do zastosowania w domu to odwrócona osmoza to chyba najbardziej dokładny sposób filtracji wody. Wystarczy poczytać. Zamontować sobie taki filterek w kuchni jak znalazł. Woda do picia i do gotowania idelanie oczyszczona. Myślę, że warto.

11

dziękuję za informację , bo w aptece w Jaśle jest woda destylowana do lekarstw i kosztuje aż 13 zł za 100 ml. Na Pomorzu nie jest chyba lepiej.