1

Temat: Życie i praca jako freelancer

Chcę zostać freelancerem z krwi i kości wink Tak, planuję rzucić etat i przejść na wolnego strzelca. Chcę tylko utwierdzić się w fakcie i tu do Was pytanie. Co polecacie zrobić, za nim się zwolnię? Jakie poczynić kroki? Z chęcią podpytam osób, które już coś działały na tym polu.

2

Odp: Życie i praca jako freelancer

Wpierw Halino poczytaj sporo w internecie nt temat, następnie powoli zacznij budować swoją Markę, pracy nie rzucaj ! Pracę rzuć jak będziesz mocno stała na nogach!

Postaw na naukę i jeszcze raz na naukę, bądź samoukiem, dąż do doskonałości i zapamiętaj, że tutaj ważna jest inwencja, wszystkiego się nie nauczysz od innych i nie dasz rady skopiować czyjejś drogi...

Walcz !:-)

Powodzenia.

Ps. Wpadaj do mnie na S24 i czytaj, może coś mi podpowiesz.

3

Zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli nie działasz już od np. roku i nie masz stabilnych dochodów z działalności freelancerskiej, to rezygnacja z etatu byłaby dużym błędem. Ludziom wydaje się, że przejście na swoje jest super pomysłem, a później zderzają się z rzeczywistością... Powodzenia smile

4

beataBEZ napisał/a:

Zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli nie działasz już od np. roku i nie masz stabilnych dochodów z działalności freelancerskiej, to rezygnacja z etatu byłaby dużym błędem. Ludziom wydaje się, że przejście na swoje jest super pomysłem, a później zderzają się z rzeczywistością... Powodzenia smile

Jeśli Twoja praca nie jest dla ciebie zadowalająca, może warto poszukać innej, która będzie wymagała innych umiejętności. A jeśli jednak twoja praca jest dla ciebie ciekawa ale poszukujesz dodatkowego źródła dochodu, zgodnie z powyższymi podpowiedziami, spróbuj własnych sił przy kilku zleceniach. Jeśli już będziesz miała dużo pracy opartej na umowach zleceniach/dziełach i z tej pracy będziesz czerpać zadowolenie, a przede wszystkim zysk. Wtedy pomyśl o zmniejszeniu etatu albo o całkowitej rezygnacji z pracy na etacie.

5

też stoję przed takim dylematem, ale praca na etacie daje pewność jutra, a przynajmniej złudzenie tej pewności

6

oj ciężki kawałek chleba. Ja jestem freelancerem od 4 lat i śnię o etacie po nocach.

7

dość ryzykowna decyzja. Jednak kto nie ryzykuje szampana nie pije, jak to się mówi wink Jednaka ja najpierw bym stworzył jakąś pewność, że kolejny dzień będzie tak samo dobry

8

Decyzja jak decyzja. A w dzisiejszych czasach bardzo dobrze da się wyżyć z takiej pracy

9

Wszystko zależy od tego, jaka to branża i ile możesz zarobić jako wolny strzelec. Jeśli założysz własną działalność gospodarczą to licz się ze sporymi opłatami, od których nie ma ulgi. Tak zwany mały ZUS, który obowiązuje przez dwa lata to już około 500 złotych miesięcznie, czyli całkiem sporo. A 1200 który się później płaci to duża suma, obciążająca Twój budżet.

10

Ja miałam podobną sytuację, pracując na etacie już wtedy zaczęłam działąć w tym kierunku i dorabiałam sobie zleceniami, gdy zleceń było na tyle że kolidowało mi to z pracą na etacie, najzwyczajniej w życiu zwolniłam się i pociągnęłam temat jeszcze bardziej.

11

Moim zdaniem zanim zwolnisz się z etatu, zapewnij sobie środki finansowe na kolejne pół roku minimum. w tym czasie będziesz spokojnie i bez wielkiego stresu działać, zdobywać zlecenia, które pozwolą Ci przeżyć kolejne miesiące. Tak, freelance to ciężki kawałek chleba, ale jeśli masz w sobie kilka ważnych cech, jak terminowość, odpowiedzialność, solidność, determinację oraz odrobinę przebojowości to z pewnością wszystko się dobrze ułoży smile Powodzenia!