1

Temat: Stawka minimalna - umowa zlecenie

Czy obecnie istnieje jakaś minimalna stawka wynagrodzenia za umowę zlecenie? Pytam, bo podobno procedowany jest jakiś projekt w którym ma zostać wprowadzona minimalna stawka godzinowa?

2

Odp: Stawka minimalna - umowa zlecenie

Z tego co mi wiadomo, to w chwili obecnej nie ma zdefiniowanej minimalnej stawki minimalnej. A więc człowieka można zatrudnić nawet za 2-3 zł za godzinę.
Takie patologie dzieją się przede wszystkim w branży ochroniarskiej. Z drugiej strony pojawia się pytanie - dlaczego pracownicy godzą się na takie warunki? Jeżeli nie byłoby chętnych, to pracodawcy siłą rzeczy musieliby podnieść stawki. Kolejna wątpliwość to bezrobocie które może się pojawić w ślad za wprowadzeniem tych przepisów. Odsyłam do artykułu poświęconemu temu zagadnieniu:poradnikpracownika.pl/-minimalna-stawka-godzinowa-na-umowie-zlecenie.
Znajdziesz tam trochę więcej informacji na ten temat.

3

Odp: Stawka minimalna - umowa zlecenie

Obecnie najniższą wynosi 13 zł brutto/godz. Nie ma regulacji co do stałej stawki, bo nadal większość zatrudnia na stałą pensje, a nie godzinową.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

4

Odp: Stawka minimalna - umowa zlecenie

Polecam Ci stronę wojciechrudzki.pl/prawo-cywilne/umowa-o-dzielo, na której jest wiele wyjaśnione w blogu prawniczym jednej z kancelarii. Dowiesz się wszystkiego o umowach i tym, co Ci przysługuje.

5

Odp: Stawka minimalna - umowa zlecenie

13 złotych brutto i to jest jakieś 10,5 zł na rękę.