1

Temat: Czy pomoże mi egzekucja sądowa ?

Czy faktycznie egzekucja sądowa będzie skutecznym sposobem na trudnego dłużnika? Czy takie działanie powinno mi pomóc odzyskać swoje ? Jak myślicie ?

2

Odp: Czy pomoże mi egzekucja sądowa ?

Zbyt ogólnie napisane. Jakiego dłużnika, bo to wszystko zależy od sprawy. Ja nie odzyskałam ani grosza od nieistniejącego już pracodawcy. Wyrok był, komornik był... i to by było na tyle.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

3

werauble napisał/a:

Czy faktycznie **************** będzie skutecznym sposobem na trudnego dłużnika ? Czy takie działanie powinno mi pomóc odzyskać swoje ? Jak myślicie ?

4

No i dlaczego powielasz swoje słowa ?
O przekierowaniach nie czytałeś/łaś w regulaminie to poczytaj.
Nie lepiej samemu napisać swoimi słowami ?
Pozdrawiam

Pogodnego dzionka big_smile

5

To zależy jeżeli firma to generalnie łatwiej jeżeli osoba prywatna to zależy
Generalnie kwestia czy dłużnik ma majątek który podlegał by egzekucji , na przykład czy ma prace wtedy łatwiej ściągnąć , może tez sie zdażyc że komornik sam odstąpi od egzekucji ponieważ nie będzie miał skąd ściągnąć ( ma do tego prawo) jednak taki dług nie znika a zostaje odroczony i znowu po roku na przykład będzie szukać majątku dłużnika.
Generalnie na dzień dzisiejszy nie ma lepszego sposobu niż wyrok sądu i egzekucja komornicza
jednak zależy co posiada dłużnik i na ile można zając jego mienie zaspokajając wierzytelność
Jeżeli pracuje na umowę o prace poniżej najniżej krajowej nic nie wyegzekwujesz wszystko powyżej już tak ale jak będzie komornik kasował po 300-400zł a dług będzie rzędu 12 000zł to sam rozumiesz  ze sobie poczekasz.
I dłużnik i wierzyciel ma swoje prawa w tym kraju
Czasem odzyskuje sie długi przez komornika w miesiąc czasem trwa to lata

6

Możesz spróbować Samodzielnej Windykacji.
Jeśli decydujemy się na samodzielną windykację oczywiście polecam e-sąd, można tam otrzymać nakaz zapłaty szybko, tanio i w dodatku przez Internet. Można też spróbować innych pomysłów. Np. sprawdzić czy nieruchomość którą zajmuje dłużnik należy do niego, jeśli się okaże że tak to można mu grzecznie powiedzieć lub napisać że zamierzamy egzekwować należność z tej nieruchomości. Wówczas dłużnik szybko dojdzie do wniosku że lepiej spłacić dług dobrowolnie niż doprowadzić do licytacji nieruchomości i po prostu spłaci. A sprawdzić możesz np. za pomocą wyszukiwarki ksiąg wieczystych po adresie. W księgach masz wszystkie informacje o danej nieruchomości ich właścicielach itp. W dodatku również wszystko sprawdzisz on-line siedząc w domu. Tu podaje link do przykładowej wyszukiwarki

sprawdzamsiebie.strefa.pl