1

Temat: To co dziś na obiad?

Jak w temacie. Zauważyłem, że na forum brak jest miejsca, w którym moglibyśmy dzielić się swoimi ulubionymi przepisami.  Jakie danie planujecie dziś przyrządzić na obiad? Ja, mam ochotę na tego klopsa - czy ktoś go już jadł?

2

Odp: To co dziś na obiad?

U mnie dziś naleśniki big_smile z dżemem truskawkowym i z serkiem homogenizowanym big_smile ledwie chodzę od przejedzenia big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

3

Dreams> jecie naleśniki na obiad? Moja rodzina by się tym nie najadła... szczerze... to ja też nie wink . Naleśniki traktowane są u nas jako deser.
Ja miałam na obiad zupę meksykańską (nieco zweryfikowaną na własne potrzeby big_smile ).

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

4

No wiesz, jakby to miały być dwa naleśniki,  to faktycznie można by traktować jako deser lub podwieczorek, ale jak jest ich więcej to czemu nie big_smile często robię w piątek zamiast ryby. big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

5

A tak à propos tematu, dzisiaj była ogórkowa big_smile

6

dreams napisał/a:

No wiesz, jakby to miały być dwa naleśniki,  to faktycznie można by traktować jako deser lub podwieczorek, ale jak jest ich więcej to czemu nie big_smile

Czasem robię na słono z mięsem i warzywami. Dziecku zrobiłam raz z serem i szynką.
To musisz mieć wielki czubaty talerz naleśników big_smile . Sam mój małżowinek musiałby mieć taki talerz, by się najeść... ale to może kwestia przyzwyczajenia wink . Tak samo trudno sobie niektórym wyobrazić obiad bez ziemniaków, a ja się najadam bez nich, bo na talerzu mam zamiast ziemniaków inne warzywa, np. kalarepę, kalafior smile .

Miłego dnia smile

7

Dziś będzie żurek, a jutro może zrobię pierś zawijaną z ogórkiem i papryką.

8

kaka15 napisał/a:

pierś zawijaną z ogórkiem i papryką.

Czyli coś w stylu de volajka?

Miłego dnia smile

9

A dzisiaj obiad... "zrobił się sam" big_smile hehe jak ja lubię takie obiady big_smile Byliśmy z rodzinką w restauracji koło Malborka co się zwie Gościniec nad Wisłą. Ludzie, jak będziecie kiedykolwiek tam tędy jechać, nie zmarnujcie okazji by iść tam na obiad. Ktoś się kiedyś pytał o restaurację w Kartuzach gdzie można zjeść dobry placek po cygańsku (węgierski), to ja Wam mówię, że nie wiem gdzie w Kartuzach, ale w Gościńcu nad Wisłą zjecie najlepszy na świecie. Nigdzie nie jadłam lepszego. I od razu powiem, że porcje nie są dla odchudzających się. big_smile