1

Temat: To co dziś na obiad?

Jak w temacie. Zauważyłem, że na forum brak jest miejsca, w którym moglibyśmy dzielić się swoimi ulubionymi przepisami.  Jakie danie planujecie dziś przyrządzić na obiad? Ja, mam ochotę na tego klopsa - czy ktoś go już jadł?

2

Odp: To co dziś na obiad?

U mnie dziś naleśniki big_smile z dżemem truskawkowym i z serkiem homogenizowanym big_smile ledwie chodzę od przejedzenia big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

3

Dreams> jecie naleśniki na obiad? Moja rodzina by się tym nie najadła... szczerze... to ja też nie wink . Naleśniki traktowane są u nas jako deser.
Ja miałam na obiad zupę meksykańską (nieco zweryfikowaną na własne potrzeby big_smile ).

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

4

No wiesz, jakby to miały być dwa naleśniki,  to faktycznie można by traktować jako deser lub podwieczorek, ale jak jest ich więcej to czemu nie big_smile często robię w piątek zamiast ryby. big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

5

A tak à propos tematu, dzisiaj była ogórkowa big_smile

6

dreams napisał/a:

No wiesz, jakby to miały być dwa naleśniki,  to faktycznie można by traktować jako deser lub podwieczorek, ale jak jest ich więcej to czemu nie big_smile

Czasem robię na słono z mięsem i warzywami. Dziecku zrobiłam raz z serem i szynką.
To musisz mieć wielki czubaty talerz naleśników big_smile . Sam mój małżowinek musiałby mieć taki talerz, by się najeść... ale to może kwestia przyzwyczajenia wink . Tak samo trudno sobie niektórym wyobrazić obiad bez ziemniaków, a ja się najadam bez nich, bo na talerzu mam zamiast ziemniaków inne warzywa, np. kalarepę, kalafior smile .

Miłego dnia smile

7

Dziś będzie żurek, a jutro może zrobię pierś zawijaną z ogórkiem i papryką.

8

kaka15 napisał/a:

pierś zawijaną z ogórkiem i papryką.

Czyli coś w stylu de volajka?

Miłego dnia smile

9

A dzisiaj obiad... "zrobił się sam" big_smile hehe jak ja lubię takie obiady big_smile Byliśmy z rodzinką w restauracji koło Malborka co się zwie Gościniec nad Wisłą. Ludzie, jak będziecie kiedykolwiek tam tędy jechać, nie zmarnujcie okazji by iść tam na obiad. Ktoś się kiedyś pytał o restaurację w Kartuzach gdzie można zjeść dobry placek po cygańsku (węgierski), to ja Wam mówię, że nie wiem gdzie w Kartuzach, ale w Gościńcu nad Wisłą zjecie najlepszy na świecie. Nigdzie nie jadłam lepszego. I od razu powiem, że porcje nie są dla odchudzających się. big_smile

10

Co gotujecie na piątkowe obiady oprócz ryb?

Miłego dnia smile

11

Ja jutro robię wafle!!!!!! big_smile
Poza tym w piątek czasem robię naleśniki (wiem wiem, dla chłopa coś innego musi być!), mój mąż lubi niewyszukaną potrawę o nazwie gzik (pierwszy raz od niego usłyszałam nazwę) czyli dobrze doprawiony twaróg z dodatkiem mleka, szczypiorku i ewentualnie rzodkiewki, do tego chleb z masłem - do mnie taki obiad nie przemawia, ale robię big_smile , poza tym są jeszcze ziemniaczki z jajem sadzonym (ja lubię sobie te ziemniaczki polać maślanką). Co tam jeszcze? Często robię frytki w piekarniku wraz z frytkami marchewkowymi - delyszys big_smile no ale to raczej do ryby właśnie. A no i czasem też gotuję makaron, ugotowany przekładam na patelnię i do tego wrzucam dwa, trzy jajka i wszystko mieszam żeby się jajka ładnie ścięły i połączyły z makaronem, oczywiście wszystko doprawiam. Wcześniej można podsmażyć cebulkę z czosnkiem i dopiero wtedy dać makaron z jajem. Pod koniec smażenia dodaję trochę sera. Robię rzadko, bo to bardzo kaloryczne danie, ale raz na jakiś czas zjemy.

12

dreams napisał/a:

Ja jutro robię wafle!!!!!! big_smile

Wafle ? ze słodkiego to najlepsze schabowe big_smile

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol

13

2 papryki czerwone pokrojone w paski (np: 3x1 cm) i usmażone na niewielkiej ilości oleju + makaron 200 g ( dopasowany do wielkości papryki - świderki, muszelki, wstążki, kokardki - nie nitki czy spaghetti !!! - to nie kwesta smaku a wyglądu - oczywiście wcześniej ugotowany) + 1 puszka pokrojonych pomidorów (mogą być świeże ale trzeba je "poddusić") + 2 puszki tuńczyka w sosie własnym ( razem z sosem) + koncentrat pomidorowy + piri piri + odrobina własnej inwencji i duża patelnia big_smile

14

Ja dziś zjadłam knedle zasmażane z cebulką oraz misę surówki z pomidorów i sałaty.

Miłego dnia smile

15

Cześć, mniam, dzisiaj miałem pucharek kaszubskich truskawek z osiemnastką  big_smile
  szkoda , że to tylko kwaśna śmietana .

http://zapisz.net/view.php?filename=467_img_1242.jpg

-- // --

16

U mnie dzisiaj i jutro bigos. W piątek plińce z bulew big_smile

17

Pince z bulew... kurcze dawno nie jadłam. Mogę się wprosić wink ? Masz na słodko czy słono?

Miłego dnia smile

18

Ja jem z cukrem a chłop ze śmietaną i z cukrem czyli raczej na słodko big_smile ale samo ciasto robię bez cukru.

19

Dorsz opiekany z ziemniaczkami i surówka z kapusty i marchewki z jablkiem tongue

Pogodnego dzionka big_smile

20

na działce wysyp cukinie więc dzisiaj na obiad makaron carbonara z cukinią boczkiem i mascarpone

21

Z cukinii surówka, to jest ostatnio moje odkrycie smile . Nie umiem się oprzeć wink .
Ja dziś na obiad miałam pierdzącą zupkę tongue - fasolową.

dreams napisał/a:

Ja jem z cukrem a chłop ze śmietaną i z cukrem czyli raczej na słodko big_smile ale samo ciasto robię bez cukru.

Skusiłaś mnie tymi plincami. Dziś będą na kolację  i też na słodko. Jadam czasem z grzybami, ale na kolacje byłoby to za ciężkie danie.

Miłego dnia smile

22

Schaboszczak big_smile

23

U mnie jutro na obiad: polędwiczka wieprzowa podsmażana na oliwie, następnie na tłuszczu po smażeniu mięsa najpierw zielona fasolka szparagowa, następnie połówki pomidorków koktajlowych, gdy wszystko jest ładnie miękkie dodajemy pesto, wszystko mieszamy, dodajemy do tego kawałeczki wcześniej usmażonej polędwicy. Podajemy z kaszą big_smile Czyli po krótce: polędwica wieprzowa + fasolka szparagowa + pomidorki koktajlowe + kasza.

24

A jaką kasze preferujesz?

Miłego dnia smile

25

każdą w sumie, ale najczęściej jemy jęczmienną lub gryczaną. smile Ostatnio również polubiłam się z kuskusem, bo nie trzea jej gotować, a jedynie zalać wrzątkiem big_smile

U nas dzisiaj zupa krem z dyni (z dodatkiem ziemniaków i marchwi) oraz schaboszczaki big_smile