1

Odp: Ekogroszek...

Witam,
Podzielcie się doświadczeniami z zakupem, jakością ekogrozku i skąd bierzecie.
Pozdrawiam.

2

polecam Łapalice - ten skład u góry. Odradzam Stężycę vis'a'vis cmentarza
Bardzo dobry, ale diabelnie drogi jest "pieklorz" dostępny w trójmieście i pakowany w papierowe worki - gdyby nie to, że kosztuje ok 1,5k/t to bym innego nie brał

As-Salāmu `alaykum

3

A wiecie czy Łapalice mają jednego dostawcę ekogroszku i ewentualnie skąd??

4

Ekogroszkiem palimy od trzech lat. Powiem tak w Łapalicach nie jest najgorszy,ale można kupić lepszy orginał pieklosz w Szymbarku, lub allegro z Nowego Dworu przywiozą. To najlepszy na rynku eko,a cenowo konkurencyjny do składów w Kartuzach.

5

antonina5 napisał/a:

orginał pieklosz w Szymbarku

gdzie konkretnie?

As-Salāmu `alaykum

6

Znajdziesz na info w składach pału w Szymbarku jest tylk jeden skład.

7

no tam jest ok

8

Gdzie dostane dobry ekogroszek  pieklorz, ekoret w okolicach kartuz  na raty?

9

Na raty nie wiem czy gdzieś kupisz
A czy ktoś pali EKOBRAN? W jakim piecu i w jakim palniku?

10

Bardzo dobry ekogroszek kupisz przez neta. Jest sprawdzony. Do tej pory miałem rożne ekogroszki. Teraz zaopatruje się w" samudrol ". Masz tam kilka do wyboru. Warto spróbować. Sąsiedzi też tam zamawiają. Ten co ja zamawiam ma niską spiekalność. wpisz nazwe sambudrol wyskoczy ich stronka

11

Zbliża się sezon na kupowanie ekogroszku. Podzielcie się informacjami skąd bierzecie paliwo do waszych smoków.
Ja dwa razy brałem z Jan-Trans i szczerze polecam. Przy moich ustawieniach Heitz eko3 pali się doskonale. Cena też akceptowalna.

12

Jest cała masa dostawców, ale niestety nie każdy jest w stanie zaoferować prawdziwy ekogroszek. Często sprzedają inny materiał korzystając z tej nazwy, co według mnie jest karygodne. Jeżeli naprawdę chcecie mieć wysokiej jakości materiał opałowy to warto skorzystać z usług mysłowickiej firmy SmartTrans. Węgiel jest sprawdzony, bardzo czysty i wydajny ekogroszek.

13

Ktoś się wypowie na temat Smart trans? Chyba słabo....

14

Ja  w tym roku zakupiłem węgiel prosto z kopalni workowany retopal 800zł i ekoret 920zł /cena z dostawą/ bez jakichkolwiek pośredników

15

Bo niestety ekogroszek w większości składów  tym regionie to węgiel z barek w Elblągu /ruski/ oczywiście poza autoryzowanymi przez kopanie składami węgla

16

govi1 napisał/a:

Bo niestety ekogroszek w większości składów  tym regionie to węgiel z barek w Elblągu /ruski/ oczywiście poza autoryzowanymi przez kopanie składami węgla

Nie z tym akurat nie można się zgodzić. Na pewno nie większość, może znikoma część przyjmuje na składy węgiel ruski. Nie mniej jednak różnorodność jakości paliwa,tj ekogroszku jest ogromna.
No ale mimo że jestem groszkowcem, będę się skłaniał na wymianę pieca i palenie pelletem.
Jak podają dane 90% polskiego, bardzo dobrego pelletu, jest eksportowane na zachód. Mamy duży potencjał w tej branży. Mam nadzieje że lobby węglowe albo upadnie a jak nie to przynajmniej zaczną schodzić z ceną za opał.
Kibicuję wszystkim peletowcom.

17

Ceny w górę. Co to się dzieje w PL, ceny surowca idą do góry. Skąd szanowni koledzy zamawiacie na sezon ekogroszek? Albo skąd zamawialiście?

18

Sąsiad zamówił z Ostrołęki z dostawą kurierem, jak dostanie to podam więcej informacji, ale jak sprawdzałem to można kupić w lepszej cenie