1

Temat: Jaka pralka dla 4 osobowej rodziny?

Cześć wszystkim!
Doradźcie proszę jaką pralkę kupić dla 4 osobowej rodziny. Nie kupowałam pralki od 6 lat więc zupełnie nie wiem na co teraz mam zwracać uwagę. Macie moze macie taka pralke i napiszecie mi jak sie sprawuje?

2

Odp: Jaka pralka dla 4 osobowej rodziny?

To krótko użytkujesz wink ... tylko 6 lat i już do wymiany? W sklepie doradzą, są raczej kompetentni.
Tylko bez reklam proszę... już ręce opadają wink .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

3

Cztery osoby to standardowa polska rodzina dwójka rodziców i dwoje dzieci, tak naprawdę większość żeby nie mówić każda pralka się nada. Ważne są preferencję oraz ilość miejsca, w przypadku gdy jest go mniej lepiej kupić z wsadem z góry.

4

Violka 6 lat to krótko?! Kobieto, to Ty chyba masz jeszcze pralkę sprzed kilkunastu lat, kiedy w sklepach agd faktycznie sprzedawano sprzęt, który chodził latami. Niestety te czasy dawno minęły, a sześcioletni okres używania chociażby pralki można uznać za wyjątkowo długi. Sama mam pralkę prawie trzy lata i ciągle się martwię, że niedługo może nastać kres jej żywota. Dbam o nią jak mogę, ale niestety - statystyki mówią same za siebie! Takie czasy.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

5

dreams napisał/a:

Violka 6 lat to krótko?! Kobieto, to Ty chyba masz jeszcze pralkę sprzed kilkunastu lat, kiedy w sklepach agd faktycznie sprzedawano sprzęt, który chodził latami.  Sama mam pralkę prawie trzy lata i ciągle się martwię, że niedługo może nastać kres jej żywota. Dbam o nią jak mogę, ale niestety - statystyki mówią same za siebie! Takie czasy.

Dokładnie tak wink . Dlatego się jej trzymam najdłużej ile się da.
To się nie bój, bo przyciągniesz licho, bądź pozytywnie nastawiona, a wytrzyma dłużej niż myślisz. Nasze lęki do nas przychodzą bardzo chętnie.

Miłego dnia smile

6

Mojej 'Amice' dziesiątka już  przeminęla .... smile
jest bardziej narażona bo lokatorzy ją również obslugują
Poprzednia 'matura' niemiecka pracowala u mnie ponad 20 lat.... i pracowala by może dalej gdyby podczas remontu kot nie strącil pojemnika z pianką ..... pojemnik się rozszczelnil i 'zapiankowal' cale wnętrze pralki...
Pokrywa byla zdjęta do przeniesienia bo ciężkie bydle bylo i cale wnetrze z silnikiem wlacznie zostalo wypelnione pianką.... oczyszczenie niewiele dalo...
Aby pralka dlużej slużyla ..... zero calgonów.....do usuwania kamienia..... big_smile

Pogodnego dzionka big_smile

7

Właśnie, też nie stosuję żadnych odkamieniaczy. Jedynie raz do roku włączam taki środek do czyszczenia brudów z pralki, bo pranie mi wychodziło brudne i sklepowa mi zaproponowała. Napisane jest, że co 3 m-ce powinnam stosować, ale mi wystarczy raz na rok. Co za dużo to niezdrowo wink ... i dla pralki i dla portfela big_smile .

Miłego dnia smile