1

Temat: Skrypt pod sklep internetowy - jaki wybrać?

W związku z tym, że potrzebuję założyć sklep internetowy zastanawiam się nad wyborem optymalnego skryptu. No i właśnie mam dylemat, bo jest sporo ciekawych rozwiązań i wiem, że później nie będzie możliwości zmiany podjętej decyzji. Mogę liczyć na jakieś sugestie?

2

Odp: Skrypt pod sklep internetowy - jaki wybrać?

Opcji masz sporo. Porozmawiaj może z jakimiś webmasterami.
Jeżeli chodzi o koszta - to pewien budżet musisz zorganizować. Podobnie jest z czasem. Osobiście uważam, że jeżeli nie masz doświadczenia w kwestiach technicznych, to zainteresuj się skryptem Pasejo. Zwłaszcza, że podstawowa wersja jest darmowe, płatne są dodatkowe opcje i funkcjonalności. Tutaj na stronie masz to opisane: http://pasejo.pl/cennik
Poza tym umożliwia kontrolowanie stanów magazynowych, wystawianie dok. sprzedaży itd itd... Obsłużysz też sprawy księgowe za pośrednictwem księgowości online wfirma.pl

3

Tak jak piszesz, możliwości jest dużo. To nieprawda, że nie będziesz mógł zmienić - zawsze można po wygaśnięciu umowy, ale lepiej uniknąć problemów. Ja musiałem zmienić firmę, bo w tej pierwszej nie szanowali Klientów i podwyższali cały czas koszty. Przeszedłem do sky-shop i w końcu udało mi się podjąć dobrą decyzję. Dbają o swoich Klientów, pomagają im i mają stałe ceny. Do tego dużo funkcji. Stary, nie powtarzaj moich błędów tylko od razu mądrze wybierz.

4

Możliwości jest dużo warto pogadać ze specjalistami w tym zakresie. No i co pewne także warto zastanowić się nad skutecznym opisem produktow. Wiele sklepów pada bo traktują ten temat po macoszemu, a potem się przekonują,  że ludzie zwracają na to uwagę.

5

@androg zgadzam się z Tobą! Opisy są bardzo ważne, bo wyróżniają Cię i do tego pomagają Ci w pozycjonowaniu. Platforma, na której działam, wypuściła o tym artykuł: http://blog.sky-shop.pl/4-jak-dodawac-p … sprzedaja/ smile

6

Powinieneś wybrać popularny skrypt sklepu internetowego gdyż, będzie to stosunkowo tańsza opcja. Popularność przekłada się na ilość programistów, którzy będą w stanie wykonać dane zlecenie. Dodatkowo weź pod uwagę fakt, iż większość rozwiązań do takiego skryptu możesz pobrać za darmo. Polecam wooCommerce. Poczytaj trochę na ten temat.

Pozdrawiam

7

@kamyjka, popularny nie znaczy lepszy. W woocomerce tylko szkielet jest darmowy, a za resztę trzeba płacić - apki, grafikę. Sęk w tym, żeby nie płacić programiscie i samemu ogarnąć. Mam dosyć korporacyjnych rozwiązań! Wolę mniesze firmy z doświadczeniem, które dbają o Klientów, jak mój sky-shop. IAI jest spoko, chociaż wielka, tylko to droga impreza jest...

8

@kpsp- gdyby miał doświadczanie w kwestiach techniczny (albo jakiekolwiek) to by nie zadawał takich pytań i to na tym forum.
@jasiu - nie wszystkie systemy umożliwiają migracje, jeśli masz duży sklep to zmiana systemu jest bardzo uciążliwa.
@kamyjka - ilość programistów nie ma nic wspólnego z jakością czy wsparciem, myślisz czemu większość systemów jest sprzedawana z hostingiem ?

Większość darmowych rozwiązań nie nadaje się do prowadzanie poważnego biznesu, sami jesteście mali dlatego tego nie odczuwacie.

9

@info - masz rację, nie zawsze da się zmienić systemu. Mi się udało i nie żałuję. Ziomki ze Sky-Shop mają doświadczenie w przenoszeniu. Nie straciłem mojej bazy produktowej czy innych danych. Jedynym problemem było dla mnie przyzwyczajenie się do nowego panelu administracyjnego, ale mają rozbudowany system pomocy więc poszło jakoś. Btw moje rozwiązanie nie jest darmowe i płacę trochę kasy za to. Cały czas się rozwijam smile

10

do "piobe44": W swoim pytaniu nie zawarłeś ważnej informacji - czy potrafisz sam zainstalować sklep. Jeśli tak, to polecam PrestaShop, NAJCZĘŚCIEJ INSTALOWANY skrypt sklepu w Europie od kilku lat. Jeżeli nie potrafisz to polecam shoper.pl (w modelu SaaS) na początek, by sprawdzić czy Twój biznes ruszy w necie. Nie mam z tego żadnej prowizji ani nie jestem producentem tego skryptu, po prostu pomagam smile Powodzenia!

Nie bądź pochopny w słowach, a serce twe niechaj nie będzie zbyt skore, by wypowiedzieć słowo przed obliczem Boga, bo Bóg jest w niebie, a ty na ziemi! Przeto niech słów twoich będzie niewiele. Kohelet 5,1

11

Musisz zdecydować, czy wybierasz sklep w modelu SaaS czy na skrypcie wrzucanym na własnym serwerze. Pierwszy sprawia trochę utrudnień i masz mniej opcji konfiguracyjnych, w drugiej możesz zrobić prawie wszystko.

12

Sprawdz sobie różne skrypty w bezpłatnym okresie. Każda firma oferuje 14-dniowe okresy próbne, możesz wszystko dokładnie sprawdzić i wybrać co Ci pasuje. Ja tak zawsze robie smile

Pozdrawiam smile

13

Dobrą opcja jest też skorzystanie z jednego z dziesiątków gotowych skryptów. Mam tutaj na myśli Shopper i inne tego typu.
Wiele osób decyduje się również na gotowe ale darmowe skrypty jak np PrestaShop która ma ogromne wsparcie w sieci. Np tutaj można znaleźć dobry kurs: [moderowane]

14

Polecam niezawodnego Wordpressa na Wocommerce:) Koszty jakie się ponosi to ewentualnie kilka złotych za wtyczki oraz domena plus hosting:)