26

Odp: Kredyt gotówkowy

A nie lepiej wypróbować np kartę kredytową? Taki Raiffeisen Polbank oferuję teraz wygodną Visę, jest tam jakiś program lojalnościowy, fajne bonusy (chyba)

27

kredytygotowkoweinfo napisał/a:

Po ostatnich zmianach i wpięciu firm pożyczkowych do BIK (a przynajmniej jakiejś próbie) praktycznie wszędzie sprawdzany jest BIK i negatywne wpisy w BIG - o czym bardzo rzadko się mówi. Inne jest podejście do wyniku, który się w BIK wykorzystuje wink Najważniejsze to patrzeć na całkowite koszty.

Masz rację, co raz więcej firm pożyczkowych weryfikuje dane również za pośrednictwem baz BIK, więc osoby którym odmówiono udzielenia kredytu właśnie z powodu negatywnego BIK już nie mają tak łatwej drogi do uzyskania pożyczki jak jeszcze przed laty. Oczywiście nadal są jeszcze firmy które przymykają oko jeśli zadłużenie w BIK nie jest zbyt duże i bardziej kierują się zadłużeniami w rejestrach dłużników.

28

Dzisiejsze pożyczki pozabankowe czyli właśnie miedzy innymi chwilówki to jest usługa dla osób bez wpisów w bazach dłuzników i BIk i tak te firmy weryfikują bo choćby przez BIG maja możliwość uzyskania informacji czy dana osoba nie ma zaległości według banków.
Wiadomo ze informacje w Biku nie sa az tak istotne jak w przypadku kredytu w banku najczesciej jeżeli spóźnimy się raz dwa razy ze spłata raty kredytu nie będzie to wpływało na decyzje w pożyczkach pozabankowych w banku może bardzo negatywnie wpłynąć na każda decyzje nawet na 5 lat.
To ze chwilówki i pożyczki na raty pozabankowe mają takie powodzenie jest spowodowane zaostrzona polityka banków bo kto z zdrowym rozsądkiem wybierze droższa usługę jak moze o wile taniej pożyczyć w banku. Już nie mówię o szybkości uzyskania takich pożyczek bo tym tez wygrywają z bankami.
Ale jak już musimy a mamy zdolność kredytowa to już lepiej wybrac bank !! nawet się postarać spełnić wymogi zaświadczeń  i poczekać za gotówka trochę dłużnej ale potem sami będziemy bardziej zadowoleni .

29

Według mnie BGŻ BNP Paribas ma całkiem dobre warunki jeśli chodzi o udzielenie kredytu.

30

Niestety ale nie każdy otrzyma pożyczkę w banku bywa że nie mają zdolności kredytowej. Ja już nie jeden bank odwiedziłam o staneło na tym że jednak zdecydowałam się na pożyczkę  pozabankową gdzie po rozpatrzeniu wniosku otrzymałam pozytywną weryfikację. A pieniądze na kącie już miałam po 15 min. Raty mam tak ułożone że nie odczuwam nawet że mój domowy budżet jest obciążony.

31

A jakie jest realne RRSO w przypadku chwilówek?

32

sonik napisał/a:

A jakie jest realne RRSO w przypadku chwilówek?

Pamiętaj, że RRSO nie może przekraczać limitów z ustawy antylichwiarskiej. Tutaj masz dyskusję [moderowane] w której fajnie zostało o wyjaśnione.

33

Raiffeisen udziela bezprocentowej pożyczki. Żeby nie było, że taki cacy to żąda za 2,99% prowizji, ale i tak się opłaca. Co prawda kwota do 4 tysięcy, ale mnie taka właśnie była potrzebna, więc jest super.