1

Temat: Zakupy przez internet

Muszę przyznać, że temat jest mi co raz bliższy. big_smile Wiadomo, wybranie się na zakupy do centrum handlowego to zawsze jakaś rozrywka (dla kobiet rzecz jasna big_smile , nie znam mężczyzn, którzy to lubią) ale ostatnimi czasy Internet staje się co raz bardziej przystępny jeżeli chodzi o zakupy w internecie, szczególnie te zakupy związane z modą. Co to znaczy przystępny? A no taki, że można zamówić, przyślą za darmo, a potem masz jeszcze sporo czasu do namysłu czy faktycznie chcesz daną rzecz czy nie. Jak tak, to świetnie, jak nie to oddajesz również za darmo. Tak funkcjonuje chociażby Zalando czy Answear. Ale też sklepy internetowe popularnych sieciówek próbują coś tam działać w tym temacie.
Podczas aktualnie trwającej zimowej wyprzedaży, zakupiłam kilka całkiem fajnych rzeczy i obyło się nawet bez zwrotów. big_smile
Cenię sobie to, że mogę w spokoju porównać wiele różnych modeli i wybrać najbardziej optymalną dla siebie opcję. Chodząc po centrach handlowych zajęłoby mi to nieporównywalnie dużo więcej czasu. Fajna opcja dla mam z małymi dziećmi. Dzieci idą spać a mama.... w szał zakupów! big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

2

Odp: Zakupy przez internet

To prawda, tylko  akurat Zalando i Answer to drogie sklepy. Ja jednak bazuję na allegro, w ciągu 14 dni można zwrócić... stracę jedynie kilka zł na wysyłce, a to jeszcze zależy od allegrowicza. Niektórzy zwracają koszty wysyłki.
Właśnie zamierzam w ten sposób kupić 3 sukienki wieczorowe, zwrócę dwie po przymiarce, noooo chyba, że żadna nie będzie pasować wink ... to wszystkie odeślę.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

3

No to się zgadza. Zalando i Answear nie są sklepami, gdzie można robić zakupy za każdym razem jak czegoś brak w garderobie (chyba, że ktoś nie narzeka na swój budżet big_smile ). Ale w jednym przypadku zakupy tam są bardzo opłacalne: w okresie wyprzedaży zimowej gdy szukamy rzeczy, którą się kupuje na lata: płaszcz, kurtka zimowa, buty zimowe. Są to rzeczy, na których raczej się nie oszczędza (szczególnie jeżeli chodzi o buty) i dlatego właśnie podczas wyprzedaży można kupić ww. artykuły w bardzo przyzwoitych cenach w stosunku do ich jakości. Mój brat właśnie kupił sobie na Zalando solidne, skórzane buty zimowe drogiej marki Pepe Jeans za 250 zł! Cena początkowa wynosiła 640. Uważam, że był to bardzo dobry zakup. big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

4

Ja wprawdzie od niedawna śledzę Zalando, ale jeszcze nic ciekawego nie znalazłam... znaczy... ciekawego w mojej kategorii finansowej wink . Będę śledzić dalej... kto wie, może kiedyś.

Miłego dnia smile

5

Warto kupować przez allegro,  w razie jakiś kłopotów to można skorzystać opcji
pomoc po zakupowa .Miałem taki przypadek , że pieniążki zostały wysłane a towaru      niema. Allegro nie zostawi ciebie , wszystko załatwi i nie musisz się martwić o reklamację.

-- // --

6

Dobrze wiedzieć, że tak to można załatwić, ja w takim wypadku pewnie próbowałabym się dobijać do kontrahenta. Jak widać, to nie te czasy, że strach kupować przez internet.

7

Kupowanie przez internet jest wygodne. Córka całą wyprawkę dziecku kupiła przez internet a ja ostatnio wybrałam dla wnuczki fotelik samochodowy Cosatto Hug. Jak się pracuje i nie ma czasu na chodzenie po sklepach, to najlepsze rozwiązanie.

8

Ja korzystałam z pomocy pozakupowej ale i tak nie doszliśmy do porozumienia. Zrezygnowałam z dalszych negocjacji i olałam sprawę. Dostałam inny towar i nie chciał zamienić. W rezultacie mogłam odesłać ale nie ufałam, że mi zwróci kasę na konto. Taki był bezczelny typ, arogancki i kompletny ignorant. Mi brakuje na allegro czarnej listy sprzedających. Bo raz się nacięłam powtórnie, po kilku latach... zapomniałam po prostu. Nawet pomyślałam, aby poprosić by mnie dodał do czarnej listy jako kupującego, to przynajmniej mnie zablokuje i nigdy już nic nie kupię.

Miłego dnia smile

9

trochę dziwne to jest według mnie

10

a.kowwnacki napisał/a:

trochę dziwne to jest według mnie

Konkretnie co? Proszę rozwinąć smile .

Miłego dnia smile

11

Zakupy przez internet sa wygode a dostawa trwa coraz krócej, towar mamy już w domu często następnego dnia. Należy tylko uważać, bo kupując prez internet często płacimy przelewem lub karta kredytową i jesli fizycznie nie trzymamy pieniądza, który wydajemy to nie odczuwamy tego tak, jak podczas tradycyjnych zakupów przez co łatwo przecholować.

12

Z tą dostawą to robi sie coraz lepiej, bo czasem paczka dociera już następnego dnia. Poza tym są organizowane akcje typu "dzień darmowej dostawy" w której biorą udział różne sklepy [moderowane] Wtedy to już w ogóle można się obłowić big_smile

13

ja również bardzo lubię robić zakupy przez internet. Nie tylko ubrania ale wyposażenie do domu czy części do auta kupuje przez intermet. Teraz praktycznie wszystko można kupić w sklepach omtermetpwych nie wychodząc nawt z domu