1

Temat: Praca za granica

Dzien dobry, nigdy nie narzekalismy na jakosc zycia ale ostatnio w naszej rodzinie ta sytuacja sie zmienila. Zostalam zmuszona do znalezienia pracy za granica. Chce pracowac jako opiekunka osob starszych. Tylko gdzie sie zglosic zeby otrzymac odpowiednia pomoc?

2

Odp: Praca za granica

Jeżeli chcesz znaleźć pracę przez internet to myślę, że tylko przez agencje pracy, bo to najpewniej mimo, że biorą one prowizję za znalezienie pracy. Ale myślę, że w Urzędzie Pracy powinni pomóc. Nigdy nie szukałam pracy za granicą przez Urząd Pracy więc nie wiem jak to wygląda ale myślę, że spróbować warto.
Czasem warto też pogadać z kimś, kto już w takiej pracy był/jest i wie o co z tym wszystkim chodzi.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

3

Bezpiecznie wyjechac przez Agencje, lecz zdarzaja sie tez nieuczciwe, natomiast od opiekunki nie pobieraja zadnej prowizji, maja to w kosztach umowy z rodzina a opiekunka dostaje takie wynagrodzenie jak ma w umowie. Sabrinka, jezeli chcesz napisz do mnie na priv, dam Ci pare wskazowek, pracuje w tej branzy od kilku lat, pozdrawiam.

4

ciekawa oferte maja na pomoc seniorom i z checia skorzystam.

5

są przynajmniej dobre pieniądze

6

jeśli chcesz pracować jako opiekunka osoby starszej to proponuje zapoznać się z ofertą firmy Promedica24 ([moderowane]) W swojej ofercie mają pracę w Niemczech, Anglii i Polsce. Przed podpisaniem umowy przeprowadzana jest rozmowa z potencjalną kandydatką na opiekunkę. Podczas niej nie tylko pracownik agencji sprawdza nasze kompetencje ale również my mamy okazje zadawać pytania i przekonać się czy nadajemy się do tej pracy. Pamiętajmy że taka firma tylko pośredniczy między nami opiekunkami a rodziną mieszkającą w Niemczech czy Anglii której członkiem mamy się zająć. Posiada tylko takie dane jakie zostaną jej podane czyli najczęściej z jakimi chorobami możemy mieć do czynienia, jakie będą nasze obowiązki, miejsce zamieszkania i pracy. Chodzi mi o to, że decydując się na taki wyjazd nigdy nie wiemy na kogo trafimy po przyjeździe. Może to być bardzo sympatyczna starsza osoba ale może to być przysłowiowa cholera która będzie chciała sprzykrzyć nam każdy dzień pobytu. Dlatego najważniejsze jest doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i schorowanymi i silny charakter.