1

Temat: Pomysły na ogródek

Hejo, pytanie do tych co posiadają wiedzę w zakresie pielęgnacji własnego ogródka: na ile jest (bądź nie jest) skomplikowana uprawa owoców na własną rękę? Przykładowo malin albo truskawek? Którą z odmian polecilibyście na początek "-Moderowane-" Jest w ogóle aż taka różnica pomiędzy poszczególnymi gatunkami? Z góry dziękuję za podpowiedzi:)

2

Odp: Pomysły na ogródek

Ja mam mini ogródek na balkonie. Co lato mam 4 krzaczki truskawek, krzaczek pomidorów, a cebulki i sałąty tyle, że ledwo nadążam zbierać. Taka uprawa na balkonie nie jest trudna. Prawdziwego ogródka nigdy nie miałam.

3

wystarczy poczytać jaką glebę lubią poszczególne owoce. Wsadzamy, podlewamy i czekamy na owoce

4

Ja mam ogródek. Hoduję pomidory, fasolę, buraki, cukinie, dynie, seler, marchew. Jest z tym trochę pracy ale więcej satysfakcji. Uprawy nie są skomplikowane. Tylko w tym roku pomidory zaczęły chorować, ale popryskałem je specjalnym środkiem i po chorobie (odczekałem tydzień po pryskaniu zanim zrywałem). Mieszkamy zasadniczo w dobrym regionie i jak ktoś ma możliwości, to moim zdaniem powinien dać sobie spokój z wystrzyżonym pięknie (kosiarką elektryczną albo jeszcze gorzej - spalinową) trawniczkiem - wziąć łopatę i skopać pod uprawę.