1

Temat: Gdzie kupić produkty na obiad w Kartuzach ?

Gdzie  kupujecie kiszoną kapustę do obiadu?
Macie ulubiony sklepik gdzie można kupić smaczną kiszoną kapustę, dobre ziemniaki, dobre mięso itp.

-- // --

2

Odp: Gdzie kupić produkty na obiad w Kartuzach ?

Dobre ziemniaki to ja kupuję tylko z biedry wink . Wiem... nie podtrzymuję regionalnego handu, ale naprawdę nigdzie nie kupowałam smaczniejszych.
Kapustę tylko we wiaderkach z warzywnego, ale nie mam konkretnego jednego.
Mięso mogę polecić, ale nie wiem czy mogę tak oficjalnie zareklamować sklep wink . Lokowanie będzie tongue .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

3

lokowanie lokowaniem ale tu chodzi o chęć podzielenia się gdzie można kupić smaczną nie zakwaszoną tylko kiszoną kapustę. 
Mięso to jest bardzo smaczne u Lisa no a w warzywniaku to ja naliczyłem trzy w drodze do biedronki, oj figlarna nasza pani Admin  wink

-- // --

4

Ja też polecam Lisa, chociaż ceny ma niemałe.
Kapusta oraz ogórki kupuję produkcja Lutkiewicz.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

5

Ja kiedyś kupowałam Lisa, a teraz Gosza.
Co do kapusty... cóż... nie jestem miłośnikiem kiszonej. Nawet nie odróżniam kwaszonej od kiszonej tongue . Tak więc moje rady w tej kwestii raczej nie są przydatne wink . Kupuję w jakimkolwiek warzywnym big_smile .

Miłego dnia smile

6

violka1 napisał/a:

Nawet nie odróżniam kwaszonej od kiszonej

kwaszona jest z dodatkiem octu, od razu ją wyczujesz a kiszona to jest sól kamienna.

Ostatnio kupuję masło w sklepiku przyzakładowym w mleczarni, naprawdę smaczne pachnące nabiałem.
Świeże bułeczki , chlebek z chrupiącą skórką i masełko. smile

-- // --

7

Drab napisał/a:
violka1 napisał/a:

kwaszona jest z dodatkiem octu, od razu ją wyczujesz a kiszona to jest sól kamienna.

Ostatnio kupuję masło w sklepiku przyzakładowym w mleczarni, naprawdę smaczne pachnące nabiałem.
smile

Właśnie nie wyczuję wink . W ogóle nie wiedziałam jaka miedzy nimi różnica. Kiedyś kupiłam wiaderko kwaszonej, bo dla mnie nie było żadnej różnicy i bigos wyszedł niesmaczny tongue . Wiesz... jak ktoś jest beztalenciem kulinarnym to nie można od niego oczekiwać cudów big_smile .

A za ile to masełko?

Miłego dnia smile

8

violka1 napisał/a:

A za ile to masełko?

6,50 za kostkę  wiem że, to drogo i w biedronce można dostać za 5 zł ale to biedronkowe masło  nie ma nic do porównania.
Sama kupisz to się przekonasz , do tego w piekarni kup świeże pieczywko i śniadanko gotowe.

-- // --

9

Ziemniaki gdzie kupujecie ale żeby nie były słodkie.

-- // --

10

Drab napisał/a:
violka1 napisał/a:

Z dodatkiem octu to zawsze były korniszony z tego co pamietam. Chcąc sprawdzić kwaszone, przeczytałam i nie mają w składzie dodatku octu. Tak więc nie tu tkwi różnica. Choć przyznam, że zapach mają inny niż kiszone. Pewnie inny jest proces robienia.

Ja ziemniaki tylko w Biedronce. W warzywnym rzadko są smaczne, niezmarznięte, niepopsute sad .

Miłego dnia smile

11

violka1 napisał/a:

Tak więc nie tu tkwi różnica.

Tak jak w innych branżach przemysłu spożywczego, tak również wśród producentów kiszonej (kwaszonej) kapusty zdarzają się nieuczciwi producenci. Proces produkcyjny pseudo kiszonej (kwaszonej) kapusty (de facto marynaty) wygląda tak: szatkowanie, ubijanie, zalanie octem, dodanie cukru, soli, ewentualnie przypraw oraz substancji konserwujących, taką kapustę można zamykać w worki foliowe, nie zachodzi tutaj zdrowy proces fermentacji mlekowej.
                                 źródło: http://www.odzywianie.info.pl/przydatne … znice.html

-- // --

12

W takim razie powinien być napisany ten ocet, a go ewidentnie w składzie nie było hmm .

Miłego dnia smile

13

Kupiłem marchewkę z Biedronki, no no słodziutka, soczysta taka jak prosto z pola.
aby ziemniaki były jak prosto z pola nie zmarznięte (słodkie) .

-- // --

14

Dzisiaj wszedłem na minę , szlak, kupiłem kapustę w wiaderku z białego domku i cały obiad powędrował do kosza. Schab w kapuście !!! w koszu.

-- // --

15

Żebym ja jeszcze wiedziała gdzie ten biały domek wink ? Szkoda obiadu hmm .

Miłego dnia smile

16

Na Wybika w koło szkoły są trzy białe domki (kontenery)

-- // --