1

Temat: Gdzie ubezpieczyć samochód - wykupić OC?

Hej wszystkim!

W jakim towarzystwie ubezpieczeniowym znajdę aktualnie najtańsze OC? Wiem, ze są brane różne czynniki pod uwagę, ale chodzi mi o wasze doświadczenia w tym zakresie. Dodam, że jestem młodym kierowcą, mam prawko i samochód od 2 lat. Nie mam jeszcze wszystkich zniżek.

2

Odp: Gdzie ubezpieczyć samochód - wykupić OC?

Zastanów się nad tym, aby ktoś z twoich bliskich wziął auto na siebie (oczywiście ktoś ze zniżkami), a ty staniesz się współwłaścicielem. Ja tam zrobiłam - bo normalnie musiałabym płacić ponad 1300 zł składek za ubezpieczenie OC.
Ewentualnie skorzystaj z Proama, tutaj masz linka do ich kalkulatora składek OC i AC: [moderowane]
Wyliczysz przy jego pomocy w których TU zaproponują Ci najkorzystniejsze warunki.

3

Młodzi kierowcy mają dość ciężko z OC, bo to i zwyżki za wiek, i za mały staż za kółkiem, no i nie ma się jeszcze wyrobionej ładnej historii ubezpieczeniowej. Nie ma jednak tak, że nic się nie da zrobić - najskuteczniejszym sposobem jest współwłasność auta z doświadczonym kierowcą ze zniżkami oraz porównanie wszystkich ofert w kalkulatorze OC - tu masz więcej porad, jak znaleźć [moderowane]

4

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego zakres jest uregulowany ustawowo, więc jeśli chce ktoś jedynie OC to najlepiej wybraćpo prostu gdzie taniej.

5

AniaS napisał/a:

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego zakres jest uregulowany ustawowo, więc jeśli chce ktoś jedynie OC to najlepiej wybraćpo prostu gdzie taniej.

Nareszcie! Już myślałem, że tylko ja jestem osobą, która OC wybiera według kryteriów ceny. Najłatwiejszy sposób aby porównać ceny to wejść na jakąś porównywarkę chociażby(moderowane) tak i wygenerować zestawienie. Nie widzę zupełnie sensu płacenia więcej za ubezpieczenie bo będę miał na druku PZU... to jest nonsens.

6

FanFar napisał/a:

Nareszcie! Już myślałem, że tylko ja jestem osobą, która OC wybiera według kryteriów ceny.

Cena powinna być zdecydowanie najważniejszym czynnikiem w momencie wyboru [moderowane]. Można oczywiście spojrzeć także na darmowe dodatki do OC oraz na to, czy ubezpieczyciel jest w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkody, ale cena powinna być zawsze najważniejsza.