101

Odp: Dom czy mieszkanie

Powiem Ci, że im szybciej tym lepiej, mimo że teraz jest drogo, to za rok będzie jeszcze drożej hmm


W przyszłym roku nastapi przesycenie rynku, bedzie więcej nowych mieszkań niż chetnych... ceny spadną napewno... Jestem po pełnej analizie rynku wtórnego jak i nowo budowanych domów....
Ceny pojdą w dół jak możecie to się wstrzymajcie z budową czy też kupnem mieszkania....

Obawiam się, że ceny moga nie spaść :sad:  - nastąpi to napewno za klika/kilkanascie lat gdy kolejny niż demograficzny osiągnie wiek, w którym kupuję się swoje pierwsze mieszkanie.
Myśle, że teraz jeszcze zdrożeją domy, bo ostatne  wzrosty cen dotyczyły głównie mieszkań.

102

Odp: Dom czy mieszkanie

A czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki jest podatek gruntowy i jaki od nieruchomości w skali roku? Niezadługo mam być mieszkańcem tej szacownej gminy i ciekawi mnie jak to się kształtuje w porównaniu do Gdyni.


Ale gminy Kartuzy? Czy jakiejś innej w powiecie Kartuzy  :?: , bo każda gmina uchwala go indywidualnie - co roku.
Jeżeli chcesz znać stawki do wejdź na stronę intrnetową danej gminy i poszukaj stosownej uchwały RG/RM lub zadzwoń i zapytaj.
Ale jak znam życie, to są to stawki maxymalne  cool dopuszczone przez ustawę - gminy nadal nie rozmieją, że opuszczając stawkę podatku od nieruchomości przyciągną inwestorów.
ps.  grunt to też nieruchomość tyle, że niezabudowana
      budynek to - nieruchomość zabudowana
(to tak na marginesie, gdyby pani w urządzie "czepiała się" - o co Ci chodzi wink )

103

Odp: Dom czy mieszkanie

dzisiejsza gazeta prawna - polecam

104

Odp: Dom czy mieszkanie

Ja wolę dom nawet brałam kredyt hipoteczny na budowę i nie żałuję. Właśnie wszystko się rozpoczęło i jest zachwycona. Mamy już prawie wszystko dopięte na ostatni guzik. Została nam do omówienia kwestia ocieplenia domu, chociaż ostatnio trafiłam na interesujące oferty na stronie [moderowane] . Zamierzam skorzystać z ich oferty, ponieważ proponują systemy kominowe, które są nowoczesne i bezpieczne, a ich ceny nie są wygórowane.

105

Odp: Dom czy mieszkanie

Ja planuję budowę domu na Kaszubach, bo to najcudowniejsze miejsce na świecie smile

106

Odp: Dom czy mieszkanie

plygondel napisał/a:

... bo to najcudowniejsze miejsce na świecie smile

Tysz prawda.

-- // --

107

Odp: Dom czy mieszkanie

plygondel napisał/a:

Ja planuję budowę domu na Kaszubach, bo to najcudowniejsze miejsce na świecie smile

Ja całe życie mieszkałem na Mazurach i Kaszuby właśnie trochę podobny klimat mają big_smile Tylko nie budowałem się, a kupiłem gotowy dom na osiedlu Rozarium Tuchomskim. Po nowym roku przeprowadzka w końcu! Moje dzieciaki będą miały super dzieciństwo tutaj..

108

Odp: Dom czy mieszkanie

Zależy od potrzeb, wielkości rodziny, możliwości finansowych smile Dużo czynników. My bardzo długo mieszkaliśmy w bloku, dopiero kiedy pojawiło się drugie dziecko zdecydowaliśmy się na budowę domu i to też byl długi proces, bo chciałam aby nasze gniazdko było idealne. Btw. może da to komuś pomysł, my przy budowie zdecydowaliśmy się na ekologiczny [moderowane] - musieliśmy troszkę więcej zainwestować na start, ale teraz gdy już mieszkamy jest sporo oszczędności. Fajna sprawa

109

Odp: Dom czy mieszkanie

Według mnie dom to najlepsza decyzja, jaką można podjąć. Chyba nie jestem w stanie znaleźć wad tego pomysłu. Jakbyście się zdecydowali na budowę swojego domu to polecam bloga [moderowane] Mają tam wiele porad, które na pewno ułatwią wam życie przy budowie.