1

Temat: Brak ważnego przeglądu

Witam.Mam pytanie,jaka jest kara za nie posiadanie ważnego przeglądu samochodowego?

2

Odp: Brak ważnego przeglądu

Pytasz, bo chcesz jezdzic bez przegladu, czy masz juz mandat za jego brak. Jesli to pierwsze, to zapytaj na Policji, a jesli to drugie to wiesz juz ile wynosi, wiec nie rozumiem po co takie pytanie.

3

Odp: Brak ważnego przeglądu

Brak aktualnego badania technicznego samochodu, nie jest tak groźne jak brak aktualnego ubezpieczenia OC-tutaj odrazu "dostajesz" Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podczas kontroli przez policję a to jest kara w grubych tysiącach. Za brak badania technicznego otrzymujesz mandat, 100 czy 200zł? (ktoś wie?), oraz zatrzymują najczęściej dowód rejestracyjny. To Tyle w tej kwestii. Jeśli nie masz aktualnego badania, Twój agent ubezpieczeniowy może też stwarzać problemy przy zawieraniu polisy AC, no i jeśli będziesz miał kolizję nawet nie ze swojej winy, przy braku aktualnego badania zakład ubezpieczeń nie wypłaci Ci odszkodowania ani z OC ani z AC.
Pytania zazwyczaj zadajemy po to aby zgłębić swoją wiedzę, nie widzę sensu w odpowiedziach typu, a po co pytasz, lub ktoś nie rozumie pytania, jak nie rozumie niech nie odpowiada, gdy nie ma chęci udzielić choćby fragmentarycznej odpowiedzi, która pytającego przybliży do jego "problemu".

człowiek rodzi się zmęczony i żyje po to aby odpocząć

4

Odp: Brak ważnego przeglądu

Za brak badań masz zatrzymany za pokwitowaniem dowód rejestracyjny, jeżeli stan pojazdu jest podpowiedzią, dlaczego tego przeglądu nie masz, to możesz dostać mandat do 500 zł + laweta, jeżeli pojazd zagraża środowisku lub też bezpieczeństwu.

5

Odp: Brak ważnego przeglądu

Bez przeglądu są same problemy, a przecież przegląd niedrogi jest, dlatego nie wiem po co to pytanie. Nie ma co oszczędzać.

6

Odp: Brak ważnego przeglądu

Wydaje mi się, że możesz dostać mandat za jazdę z nieważnym przeglądem, dodatkowo słyszałam, że policja może zabrać Ci dowód rejestracyjny od auta. Ale na ten temat dokładniej poczytaj na tej stronie [moderowane]

7

Odp: Brak ważnego przeglądu

Ja dostałem mandat za brak przeglądu...

8

Odp: Brak ważnego przeglądu

Nie wiem dokładnie ile kary możesz dostać ale możesz zerknąć sobie tutaj: [moderowane] można tu sporo się dowiedzieć, myślę że jak poszukasz to znajdziesz też informacje na interesujący Cię temat, co najważniejsze jest to naprawdę rzetelne źródło informacji więc bardzo polecam.