26

Odp: Kocham zdrowy styl życia!

violka1 napisał/a:
dreams napisał/a:
beatajedrzejczak8 napisał/a:

nie ma nic złego w zjedzeniu czegoś niezdrowego raz na jakiś czas.

Zgadzam się w 100% pod warunkiem, że raz na jakiś czas nie znaczy co trzy dni. smile

Dla mnie to oznacza raz na kilka tygodni big_smile.
Cały szkopuł w tym, że będąc przyzwyczajona do zdrowszego stylu żywienia, nawet mnie nie ciągnie do tego niezdrowego wink .

Prawidłowo! Tak trzymaj! Też utrzymuję od około roku zdrowy tryb żywienia i po jakimś czasie już nawet nie myśli się o słodyczach i fast foodach. Zdrowe żywienie nie oznacza niesmacznego jedzenia.

27

Otóż to. Pamiętam gdy kiedyś mama upierała się, że nie można się obejść bez vegety/magii/rosołków w kostkach. Potem zjadła moją zupę i zasmakowała, gdy oznajmiłam, że obyło się bez w.w. to nie chciała wierzyć tongue .
A przecież jest tyle ziół i naturalnych przypraw, które umiejętnie dobrane dają odpowiedni smak potrawie. Wystarczy się tego nauczyć, a przyznam... nie jest to łatwe. Wiem... sama się uczyłam wink . Większość ludzi jednak idzie na łatwiznę, nie chce im się.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

28

Polecam przyprawę "Babci Fredzi" big_smile Tylko i wyłącznie suszone warzywa, idealna do rosołu. Ja też od lat nie używam żadnych przypraw, które mają nawet minimalną dawkę glutaminianu sodu. Tyle się naczytałam o tym wzmacniaczu smaku, że szczerze mówiąc, na myśl o nim robi mi się niedobrze. I z ręką na sercu, krzywię się za każdym razem kiedy przechodzę w sklepie obok zupek chińskich, przetworzonych dań czy "sosów" z torebki. Żołądek zaczyna mi mocniej pracować i czuję się nieswojo. big_smile Brzmi trochę jak obłęd, ale tak mam big_smile

Ostatnio robiłam bigos, a kobietka z wędliniarskiego u której kupuję wędliny akurat miała dwutygodniową przerwę urlopową i miała zamknięte. U niej wszystko pochodzi od rodzinnej "wędzarni", gdzie glutaminian sodu i inne ulepszacze nie mają wstępu. No więc, babeczka miała zamknięte i kiełbachę na bigos musiałam kupić gdzie indziej. Wchodzę do mięsnego, gdzie lodówka aż się gnie od przeróżnych wędlin, kiełbas i innych tego typu wyrobów, ale na moją prośbę "poproszę obojętnie jaką kiełbasę byleby nie miała glutaminianu sodu" pani zrobiła duże oczy. Życzliwie sprawdziła składy kiełbas, ale żadnej niestety nie znalazła.

Przykre jest to, że tak "wielcy" producenci jakimi są Sokołów, Zieliński, Gzella i inni tak namiętnie wpychają syf do swoich wyrobów. Ja dla takich produktów mówię stanowcze NIE.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

29

dreams napisał/a:

a kobietka z wędliniarskiego u której kupuję wędliny akurat miała dwutygodniową przerwę urlopową i miała zamknięte. U niej wszystko pochodzi od rodzinnej "wędzarni", gdzie glutaminian sodu i inne ulepszacze nie mają wstępu.

W Kartuzach masz tę babeczkę? Chętnie bym tam robiła zakupy.

Miłego dnia smile

30

Niestety nie, ona ma swój sklep na Jasieniu sad a bierze wędliny od Flis-Pol z Miłomłyna. Nie orientuję się czy w Kartuzach ktoś ma od nich wędliny, ale myślę, że marne szanse. sad

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

31

Jedzenie zdrowo jest bardzo ważne. Czasem zdarzy mi się, niestety, że wpadam w taki ciąg niezdrowego jedzenia i potem widzę, jak bardzo źle się czuję. Właśnie dlatego tak bardzo doceniam te momenty, kiedy jednak robię detoksykację organizmu przez stronienie od wszystkiego, co niezdrowe.
Staram się też regularnie ćwiczyć, ale różnie z tym bywa. Gównie z powodu nieregularnego trybu pracy.

32

dreams napisał/a:

Niestety nie. Nie orientuję się czy w Kartuzach ktoś ma od nich wędliny, ale myślę, że marne szanse. sad

A możesz zapytać przy okazji babeczkę kogo zaopatruje w okolicy. Może ma własnego przedstawiciela i mógłby zahaczyć o nasz rejon z propozycją handlową. Chętnie będę takie wędliny kupować.

Miłego dnia smile

33

Jasne, zapytam się jak teraz będę. big_smile