1

Temat: Kaszubskie Pulki

Kiedyś były potrawą serwowaną często i gęsto w piątki oraz podczas postu. Dzisiaj myślę, że pulki trochę poszły w odstawkę, a to duży błąd! Bo smak ugotowanej bulwy w mundurku jest o niebo lepszy od tej gotowanej bez.
Nie wiem jak je (jadło) się pulki w innych domach, u mnie zawsze podawane były w mariażu ze śledziami. Pychooota!! Śledź w śmietanie z cebulką i koperkiem + pulki to wymarzony obiad na piątek, a jak ktoś bardzo lubi to i na każdy inny dzień tygodnia. big_smile

Podaję przepis na obiadek:

0,5kg śledź solony filet
pół cebuli
śmietana 18%
koperek
ewentualnie trochę jabłka do smaku
pieprz
ziemniaki

Śledzia kroimy w kostkę, to samo robimy z cebulą i ewentualnym jabłkiem, dodajemy posiekany koperek i pieprz, całość zalewamy śmietaną i mieszamy. Ziemniaki gotujemy oczywiście w mundurkach, ale jeść polecam bez big_smile Smacznego!! big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

2

Odp: Kaszubskie Pulki

U mnie dodatkowo wkrojony jest ogórek kiszony, może nie być jabłka, ale ogórek zawsze big_smile . Cebuli jest też więcej.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

3

A widzisz!! chyba by mi ten ogórek bardziej odpowiadał niż to jabłko, moja mama jest fanem dodawania wszędzie jabłek i stąd ten przepis big_smile ale ogórek kiszony wydaje się być godnym zamiennikiem big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

4

Co do jedzenia kartofli w mundurkach lub bez... w restauracjach podają w mundurkach i ponoć tak można jeść, więc czasy się widać zmieniają big_smile .

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

5

Ale jeśli to jest prawda co piszecie to jest tragedia

6

Co dokładnie jest tragedią?

7

Ja chyba jednak wolę jabłko niż ogórka kiszonego big_smile Ale trzeba spróbować, bo może smak mnie zaskoczy

Nie słyszałeś jeszcze o Vectusie? Wejdź na https://www.medme.pl/artykuly/depilacja … 69540.html