1

Temat: Świetlówki LED

Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie oszczędności jakie przynosi zamontowanie świetlówek LED w biurze, gdyż obecnie posiadam zwykłe żarówki. Zastanawia mnie czy przy ilości 10 lamp będzie widoczna duża różnica w oszczędności. Na stronie [moderowane] znalazłem ciekawe zestawy takich świetlówek i są one w atrakcyjnej cenie. Jeśli ktoś testował czy rzeczywiście oszczędność na takim rozwiązaniu jest duża to dajcie znać.

2

Odp: Świetlówki LED

Myślę że tak.

3

Takie świetlówki chyba są bardzo drogie. Tak mi ostatnio mówił mój bardzo bliski kolega z przedszkola.

4

Oczywiście, że oszczędność bedzie widoczna na rachunku. Jedna tradycyjna żarówka o mocy 100W, jeśli będzie świeciła przez 8 godz. dziennie przez 20 dni w miesiącu zużyje 16 kWh energii elektrycznej. Licząc po 55g za 1kWh daje 8,8 zł. Żarówka led o podobnej mocy świetlnej zużyje ok 2kWh na miesiąc czyli 1,1 zł. To daje oszczędność 7,7 zł na miesiąc na jednej żarówce. To tak w skrócie. Wszystko można przeliczyc, a matematyki nie da się oszukać. W domu zmieniłem większość żarówek z klasycznych na Ledowe, oszczędność jest bardzo duża. Polecam wybierac dobre żarówki, o ciepłej barwie tak ok. 2700k-3200k.

5

Ja w domu używam tylko oświetlenia LED. W zasadzie w domu i w garażu. Rachunki za prąd mam wysokie z innego powodu- ogrzewanie wody dużą termą, 2 lodówki, pralka wiecznie na chodzie:/