51

Odp: Wcześniejsza emerytura bez dorabiania ?

aglipat napisał/a:

Co myślicie o pracowniczych planach kapitałowych [moderowane], ma to jakieś ręce i nogi? Czy takie rozwiązania pomogą godnie żyć przyszłym emerytom? Teraz nie jest dobrze, ale za kilkanaście czy więcej lat, to chyba emerytury będą mglistym wspomnieniem. Co myślicie?

Myślę, że dzisiaj nic nie ma rąk i nóg... i nie będzie miało.  Najlepszym planem kapitałowym jest urodzenie więcej niż 4 dzieci, wychowanie ich i ma się emeryturę. Fakt, że niezbyt wysoka, ale dopomoże któreś z dzieci, na 100%.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

52

Wczoraj była konwencja Biedronia - chce wprowadzić emeryturę dla wszystkich - nawet tych niepracujących. Co o tym sądzicie?

Don't cry because it's over, smile because it happened

53

Nie czytałam jeszcze jego programu, ale wszystko zależy na jakich zasadach.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

54

Bycie mamą to ciężka praca.
Bycie mamą czwórki dzieci to coś nadzwyczajnego.
Na szczęście poza tą emeryturą dostaną wdzięczność czwórki dzieci.

kaz

55

kaz napisał/a:

Bycie mamą to ciężka praca.
Bycie mamą czwórki dzieci to coś nadzwyczajnego.
Na szczęście poza tą emeryturą dostaną wdzięczność czwórki dzieci.

A pracujące matki 4-ki dzieci, wykonują lżejszą pracę? Jest dla nich coś większego niż nadzwyczajnego? Czy one dostana podwójną emeryturę, skoro wykonują podwójną pracę? Współczuję tym pracującym mamom, bo muszą się czuć strasznie pokrzywdzone.

Miłego dnia smile

56

Ciekawa jestem, jak wpisują się w to [moderowane]pracownicze plany kapitałowe, jeżeli ktoś przejdzie na wcześniejszą emeryturę. Mi do emerytury to jeszcze daleko, ale myśleć trzeba zawczasu, bo potem to będzie za późno. Wiele osób w ogóle nie dożyje emerytur, a tak się wszyscy martwimy o nią.