1

Temat: Dzierżążno - Burczybas

Witam wink
Od jakiegoś czasu szukam jakichkolwiek informacji, zdjęć, dat na temat zajazdu Burczybas. Jedyne co znalazłem do tej pory to fragment gazety z 1980 roku:
6 sierpnia

Dziennik Bałtycki

Zajazd "Burczybas" jesienią otworzy podwoje

Taką właśnie nazwę: "Burczybas" będzie nosił zajazd w Dzierżążnie, bliźniaczy brat udanego "Gniewka" ulokowanego przy trasie do Bydgoszczy. Na razie trwa jeszcze jego budowa. Trwa, przypomnijmy od 1976 r. Nic więc dziwnego, że już z pewnym zniecierpliwieniem oczekujemy finiszu.

Wykonawcą tego obiektu jest zakład remontowo-budowlany "Turusu" ("Turus" będzie potem użytkownikiem zajazdu). Kierownik budowy - Stanisław Lesicki wyjaśnia, że właściwie zakład nie jest powołany do tak dużych zadań, dlatego z niemałymi trudami realizuje tę inwestycję. Ale do końca już naprawdę niedaleko.

W tej chwili kończy się elewację oraz tynkowanie ścian wewnętrznych i malowanie. Ułożono już glazurę w kuchni i łazienkach. Niestety roboty opóźniają instalatorzy z PRIMBRol. w Żukowie, którzy mają do wykonania wentylację budynku. Natomiast wyraźnie postępują prace przy wystroju pomieszczeń: układa się drewnianą podłogę, montuje drewniane drzwi. Równolegle kształtuje się najbliższy teren - zajazd stoi na malowniczej skarpie, nad jeziorem, po której wieść będą schody. W trakcie budowy jest także droga dojazdowa.

Tu uwaga: lokalizacja "Burczybasa" jest znakomita, nie ma jednak róży bez kolców. Aby dostać się do zajazdu trzeba pokonać niestrzeżony przejazd kolejowy. Sprawa ta wymaga uregulowania. Przejazd powinien być inaczej, bardziej bezpiecznie urządzony.
Pozatym znalazłem tylko, że burczybas mieścił 600 osób.
Czy ktoś z Was posiada jakieś stare zdjęcia? Wie może coś o losach zajazdu? Zna przyczyne upadku ?

2

Odp: Dzierżążno - Burczybas

Też jestem bardzo ciekaw

3

Odp: Dzierżążno - Burczybas

Tez jestem bardzo ciekawy jak to wszystko się skończy.Może ktoś mi napisać na pw jak będzie jakaś odpowiedź.

______________________________________________________
Księgarnia językowa anchor Infos 1A Podręcznik z ćwiczeniami +CD MP3

4

Odp: Dzierżążno - Burczybas

hej . moi rodzice byli tam pierwszymi zarzadcami do roku 83 . miałem wtedy 8 lat . pamiętam trochę szczegółów , mam też nieżyjących już rodziców dokumentację na temat ich zatrudnienia w sport tourist  . zostało  też wiele ciekawych wspomnień związanych z burczybasem . Pamiętam jak przyjeżdzał tam Lech Wałesa , Bogdan Lis , lato z radiem z redaktorem Sznukiem (mam kasetę z dedykacją od lata z radiem dla gospodarzy Burczybasa z nagraniami chyba wszystkich możliwych coverów wtedy hitu - Kaczuchy smile)  jakbym poszukał znalazłoby się kilka fotek .

5

Odp: Dzierżążno - Burczybas

Szkoda, że fenomen Burczybasu mnie calkiem ominal sad

Lifting ciała bez skalpela? Wejdź w https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest- … logia-hifu i poznaj pobudzanie kolagenu ultradźwiękami.

6

Odp: Dzierżążno - Burczybas

Z całą pewnością Burczybas nie był w stanie pomieścić 600osób.
Nawet razem z sąsiednią Badonią.
Chyba, że dodamy camping kompleksu Badonia i Burczybas.
Spotkało go to co większość obiektów tego typu w latach 90-ych, dzika prywatyzacja.
Osobiście nie darze go sympatia, był drogi, raczej lokal dla ówczesnej śmietanki rządzącej.

kaz