1

Temat: Panele słoneczne albo fotowoltaiczne

Od dawna już znane są i rozpowszechnione tak zwane solary czy też panele słoneczne. Natomiast jakiś czas temu pojawiła się nowość, jaką są panele fotowoltaiczne. Co to takiego i czym się różnią jedne od drugich można przeczytać tutaj [moderowane] Jednak ciekawa jestem, czy zdecydowalibyście się na instalację fotowoltaiki w waszym domu. Ja się nad tym zastanawiam.

2

Odp: Panele słoneczne albo fotowoltaiczne

Zamontowałem dwie instalacje fotowoltaiczne 2 x24,5kWp, czekam na założenie liczników dwukierunkowych.
Będą wykorzystywane w działalności gospodarczej.
Niestety obecnie nie mogę w ciągu dnia ich załączać ( do czasu założenia liczników), bo ich wydajność jest za wysoka, jest słonecznie, a na dodatek chłodno, wymarzone warunki pracy takich instalacji.
Odezwę się w tym temacie za klika miesięcy, wówczas będę mógł porównać korzyści.
Prowadzę ścisłą kontrolę zużycia od prawie 10 lat, więc będzie łatwo o porównania.

kaz

3

Nad tym tematem na pewno się zastanowię w przyszłości.Jestem tego pewny tak naprawdę nawet na 100 procent.

4

Świetnie, że można teraz zdobyć dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych [moderowane] Muszę się temu bliżej przyjrzeć, bo mam trochę środków do zainwestowania. Szkoda byłoby nie wykorzystać dobrej okazji.

5

Świetną sprawą również jeśli chodzi o odnawialne źródła energii to dobra rzecz to pompy ciepła. Czy pompy woda-powietrze czy powietrze, powietrze dają ogrzewania w o wiele mniejszych kosztach.