51

Odp: czy lubisz kartuzy?

ktos kto raz sie naciął na taki prawdziwy sezonowy tłok - nie  chce juz tam więcej jechac///ale ciągle znajduja się nowi-chociaz w zeszłym roku pogoda nie dopisała i w ogóle sezon nad morzem był słaby...

52

Zawsze jest tak ze gdzies wydaje sie nam byc lepiej, ze mamy większe tam mozliwosci i perspektywy. A ja mysle, ze zrobic cos dla tego miejsca gdzie sie mieszka, zyc w zgodzie z otoczeniem w wzajemnych dobrych sasiedzkich stosunkach, to nie trzeba nigdzie migrowac- co nie znaczy, ze nie chce zobaczyc innych zakątków kraju.
Po wyplacie kupuje wiatrowke i bede strzelac do tych co "niechcaco" upuszczaja smieci przed moja posesja !

człowiek rodzi się zmęczony i żyje po to aby odpocząć

53

Zawsze jest tak ze gdzies wydaje sie nam byc lepiej, ze mamy większe tam mozliwosci i perspektywy

...niestety jest w tym sporo prawdy ale zauważ że młodzi ludzie mieszkający w Kartuzach nie mają specjalnych szans zdobycia ciekawej pracy, dlatego jest jak jest. Uważam że Kartuzy są świetnym miasteczkiem gdzie można założyć rodzine ale nie wiązałbym z tym miejscem nadzieji zawodowych. Jeśli chodzi o czystość miasta to chyba nie jest aż tak źle, pomysł z wiatrówką całkiem niezły tylko pamiętaj o strzale ostrzegawczym  wink

"... wrogiem rzeczywistym, niebezpiecznym, są dla mnie zblazowani, uprzywilejowani dyletanci, którzy zdominowali i zablokowali machinę twórczości i wynalazczości na długie stulecia".

54

i pamiętaj o niewspółmiernym środku obrony do srodków ataku...za to tez idzie sie siedziec lol

i uważam ,że dla chcącego nic trudnego - jesli chodzi o mozliwości dla młodych roll

55

dla chcącego nic trudnego - jesli chodzi o mozliwości dla młodych

...no wiesz nie wszyscy pomieszczą się w UG  lol

"... wrogiem rzeczywistym, niebezpiecznym, są dla mnie zblazowani, uprzywilejowani dyletanci, którzy zdominowali i zablokowali machinę twórczości i wynalazczości na długie stulecia".

56

a to akurat zupełnie nie jestem w temacie-dla mnie kiedy juz musze coś załatwić to wszyscy sa niemili-jak jeszcze słyszę jak Bigwomen mówi że specjalnie odsyłaja ludzi od drzwi do drzwi i kreca z nich beke - to mi sie robi niedobrze...

57

...a ja mam sporo śmiechu przeglądając stronke UG jest nieprzemyślana a jej twórcy kierowali się chyba zasadą cięcia kosztów

58

taaa.. w Kartuzach dla młodych  to nie ma widokow na zbyt oszalamiajaca kariere, w dobrze prosperujacej firmie, w ktorej bedzie mozna zbijac dziesiatki tysiecy zl.  (dla tych, ktorzy oczywiscie planuja zostac prezesem i byc na samym szczycie) Dla tych co nie oczekuja az tak wiele od zycia, bo dla nich jest wazniejsze aby miec rodzine i spedzac z nia czas (a nie tylko sypiac w domu i widywac sie czasem w weekendy)
Kartuzy sa odpowiednie-ale to tez rzecz gustu. Wiekszosc Polaków sie nauczyla, ze jak nie maja pracy pod nosem to juz nie pojda pracowac, do zakladu odleglego o 30 kilka km.  No i nie kazdy przeciez bedzie zyl jak pšczek w masle... ktos musi jednak pracowac, a najczesciej na kokosy tych "duzych" zarabiaja ci najmniejsi, ktorzy czesto nie maja co do garnka wlozyc, bo im nie wystarcza do pierwszego. Za to ich pracodawca bierze czynnie udzial w wielu plebiscytach, bedac nagradzany za niewiadomo co, i podziwiany za osiagniecia. A to ze na niego pracuja i to ciezko ludzie za marne wynagrodzenie, juz nie bierze sie pod uwage. Że to oni zmagaja sie z zyciem prawie kazdego dnia... ze sa na krawedzi egzystencji.. i ze maja sile i chcec do dalszego zycia. Oni nie mysla o nagrodach, dla nich najwazniejsze jest by moc wyzywic rodzine a to jest coraz trudniejsze. Ale co tam,wladza tego nie widzi-przeciez jest dobrze, wola sobie organizowac konkursy i plebiscyty (ktore mam silne wrazenie iz sie dubluja), przyznawac nagrody,organizowac bankiety. Moze sie teraz czepiam,lub posiadam braki w wiedzy, a ile bylo imprez dla najbiedniejszych.. (fakt jedna w zeszlym roku widzialam-dzieci dostaly lody od burmistrza i siatke ze slodyczami) . No  juz mi sie nie chce smecic...  nawet mi pomysl z wiatrówka chwilowo przeszedl.

59

Mozna pocieszyć, niedługo bedą ponownie  wybory  a wcześniej  'dzień dziecka'  może  burmistrz  poczęstuje dzieci  słodyczami....... lol  lol  lol  tylko nie zabieraj wiatrówki...... lol

Pogodnego dzionka big_smile

60

a w wyborach beda uczestniczyc te same twarze co zawsze..a cukierki beda, bo jak ze nie pokazac sie medialnie- ja to czesto odbieram jako takie falszywe dobro, ale moge sie mylic.

61

No pewnie! chciałabym mieszkać w Kartuzach...najbardziej to lubię  budynek prokuratury(ciekawe jak tam jest w środku)

62

Ja mieszkam w kartuzach i nie ma pracy jakaś masakra. Mam 32 lata i muszę wynajmować kawalerkę w Gdańsku ...
Pracę mam w Gdyni jednak dzięki studenckim kawalerką moge mieszkać samodzielnie.
Mieszkanie wynajmuję przez biuro-partner który zdziera jeszcze ze mnie kasę ale w innym przypadku było by mi cieżko cokolwiek znaleźć bo nawet bym nie wiedził że coś takiego wogle jest.

63

Bardzo lubię Wasze miasto, spędziłam w nim i okolicach cudowne wakacje, macie piękne tereny, wiele atrakcji. Nie zapomnę smaku ciast z cukierni przy rondzie, jak wjeżdża się do miasta od strony gdańska oraz smaku pizzy z pizzerii Feniks, gdzie pizza ma wyjątkowy smak i jest bardzo miła obsługa - pozdrawiam Panów z pizzerii

64

Kartuzy sa miastem załozonym przez zakonnikow . Kartuzjanie to zakonnicy a Kartuzjanki to zakonnice big_smile

65

ja tam lubie kartuzy:)

66

Polecam na weekendowy wypad miasteczko w Lubuskim [moderowane]. W okolicy kilka jezior, zabytkowa starówka, Lapidarium, a w promieniu 15 km dwa browary rzemieślnicze smile Polecam