1

Temat: Dokąd na Kaszuby?

Witam Forumowiczów. Jestem z Polski południowej i od wielu lat mam (dotad niezrealizowane) marzenie, żeby z partnerką wyruszyc na majowy tydzień na Kaszubach. Jakie miesjca, miasta, obiekty polecacie? Najlepiej byłoby osiasc w jednym  miejscu i stamtad ruszac na wycieczki po okolicy. Dlatego chciałbym, zeby hotel/gosciniec/pensjonat, który polecicie był naprawde przyjemnym miejscem i na miejscu byłoby mozna pysznie zjesc - najlpiej lokalnie i po kaszubsku. Uwazam to tez za wazny aspekt podrózowania smile

Bede wdzieczny za wszelkie porady. Lepiej wybrac cos z polecenia niz w ciemno, zwlaszcza, ze nigdy tam nie bylem smile

2

Odp: Dokąd na Kaszuby?

Słyszałam, że polecają Złotą Jesień - Grono w Kartuzach na ul. Polnej, nad jeziorem, spokój i cisza więc chyba przyjemnie.
Hotel i restauracja ze smacznym jedzeniem (to akurat sprawdzone, a nie zasłyszane).

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

3

Cześć Damian!

No to koniecznie trzeba nadrobić! NA Kaszuby marsz! big_smile

Ja jestem w Kaszubach absolutnie zakochana i kazdego roku staram się przyjechac na majówkę lub na krótki urlop w wakacje smile Ze swojej strony mogę polecic ubiegłoroczne odkrycie - Hotel i restauracja Zielona Brama w Przywidzu. Hotel naprawdę w fajnym standardzie i w bardzo fajnej okolicy - Przywidz to w ogole dobry punkt wypadowy do innych wycieczek na Kaszuby (i naprawdę blisko Gdańska), ale juz w samym Przywidzu mozna się zakochać - piękne Jezioro Przywidzkie, tereny... Wracając do restauracji - takiego jedzenia to ja na Kaszubach naprawdę nigdzie nie jadałam. Jedlismy tam codziennie przez 3 dni i jak dla mnie te dania to jest po prostu poezja...

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to jest bardzo duzo miejsc godnych polecenia, tylko nie wiem, co Cie najbardziej interesuje? Mogę polecic kilka ulubionych miejsc do zwidzania, spacerowania i aktywnego spędzania czasu, bo o Kaszubach to naprawdę mogę gadać godzinami...

4

Czołem
Macie jeszcze jakieś rekomendacje? Tez mam w planach coś zwiedzić bo chce zrobic objazdówke po całej Polsce i nie wiem na co sie zdecydowac.